PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ... ΠΟΣΟ ΠΙΑ???



jorkap
25-01-08, 19:29
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΠΑΠΠΑΔΟΥ ΓΕΡΑΣ ΛΕΣΒΟΥ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ADSL 2 MBit ISDN ΑΠΟ 4 ΟΚΤΩΒΡΗ 2007 ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ...
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ..ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ....
ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ DSLAM ΤΟΥ ΠΑΠΑΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ...ΟΣΟ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ..ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΤΕ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ..
ΕΙΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.:mad:.ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ...
ΕΙΜΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕ DIAL-UP ΣΥΝΔΕΣΗ ...:down:..ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ...:mad:

ttsgr
25-01-08, 20:02
Ντροπή πια ...ότι δεν είναι Αθηνα η Θεσσαλονίκη δεν είναι Ελλάδα?

Κουράγιο φιλε μου και σε παρακαλώ μην γραφεις με κεφαλαια γιατί δυσκολεύεις τους αναγνώστες

jorkap
25-01-08, 22:55
Ντροπή πια ...ότι δεν είναι Αθηνα η Θεσσαλονίκη δεν είναι Ελλάδα?

Κουράγιο φιλε μου και σε παρακαλώ μην γραφεις με κεφαλαια γιατί δυσκολεύεις τους αναγνώστες

Thanx για τη συμπαρασταση.Αν και μαλλον μεχρι το καλοκαιρι με βλεπω να γυριζω πισω στο Ηρακλειο οπου εμενα πριν και οπου εχω και περισσοτερες επιλογες απο οτι εδω στο χωριο.
Τελικα ναι,ισχυει το ρητο:"Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα (και οι λοιπες μεγαλουπολεις)"...Απλα ντροπη τους....:down:
Παντως,αν κανω στο μελλον νεα συνδεση ADSL,σιγουρα δε θα ειναι στον ΟΤΕ = Π-ΟΤΕ...:mad:

pnikolo
26-01-08, 00:26
Thanx για τη συμπαρασταση.Αν και μαλλον μεχρι το καλοκαιρι με βλεπω να γυριζω πισω στο Ηρακλειο οπου εμενα πριν και οπου εχω και περισσοτερες επιλογες απο οτι εδω στο χωριο.
Τελικα ναι,ισχυει το ρητο:"Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα (και οι λοιπες μεγαλουπολεις)"...Απλα ντροπη τους....:down:
Παντως,αν κανω στο μελλον νεα συνδεση ADSL,σιγουρα δε θα ειναι στον ΟΤΕ = Π-ΟΤΕ...:mad:

Διαβασε τα ποστ μου στο νημα <ADSL 2+ Oτέ > να δεις πια ειναι και η Αθηνα, πιο ειναι το adsl2+ και πιος ειναι ο οτε -και οι υπολοιποι εναλλακτικοι παροχοι-. :angryr:

sdikr
26-01-08, 00:28
Διαβασε τα ποστ μου στο νημα <ADSL 2+ Oτέ > να δεις πια ειναι και η Αθηνα, πιο ειναι το adsl2+ και πιος ειναι ο οτε -και οι υπολοιποι εναλλακτικοι παροχοι-. :angryr:

Πραγματικά πιστέυεις οτι όλο το adsl2+ θα είναι σαν και την δικιά σου περιπτώση;
ημάρτον ρε παιδια

pnikolo
26-01-08, 01:43
Πραγματικά πιστέυεις οτι όλο το adsl2+ θα είναι σαν και την δικιά σου περιπτώση;
ημάρτον ρε παιδια

Οχι βεβαια εγω εχω πεσει σε αρτηριοσκληρωμενη μ....α. Μιλαω για μακρυτερες αποστασεις και τα κακα δικτυα και συνδεσεις. Εχω δει χωνευτες και καφαο που κανονικα θελουν ανατιναξη και φτου κι απο την αρχη! ;)

hel
26-01-08, 16:52
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΠΑΠΠΑΔΟΥ ΓΕΡΑΣ ΛΕΣΒΟΥ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ADSL 2 MBit ISDN ΑΠΟ 4 ΟΚΤΩΒΡΗ 2007 ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ...
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ..ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ....
ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΧΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ DSLAM ΤΟΥ ΠΑΠΑΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ...ΟΣΟ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ..ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΟΤΕ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ..
ΕΙΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ.:mad:.ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ...
ΕΙΜΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕ DIAL-UP ΣΥΝΔΕΣΗ ...:down:..ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ...:mad:


Καταγγελία στην ΕΕΤΤ σκέφτηκες να κάνεις;

jorkap
26-01-08, 19:36
Καταγγελία στην ΕΕΤΤ σκέφτηκες να κάνεις;

Πιστευεις οτι και καταγγελια να κανω θα δικαιωθω???
Και αν ναι,πότε,μετα απο 1 χρόνο???Και μεχρι τοτε dial-up και περαστικα μου...
Εχεις δικιο,αλλα δυστυχως ζουμε σε μια τριτοκοσμικη ευρωπαικη χωρα που λεγεται "Το Ελαντα"....που ολα γινονται με ταχυτητα φωτος....:down:

........Auto merged post: jorkap added 11 Minutes and 12 Seconds later........


Διαβασε τα ποστ μου στο νημα <ADSL 2+ Oτέ > να δεις πια ειναι και η Αθηνα, πιο ειναι το adsl2+ και πιος ειναι ο οτε -και οι υπολοιποι εναλλακτικοι παροχοι-. :angryr:

Τουλαχιστον στην Αθήνα εχετε ADSL,εστω και με προβληματα....Τι κι αν δε ειναι real 24mbit???Τουλαχιστον ΕΧΕΤΕ....Ενω εγω εδω περα ειμαι με dial-up 4 μηνες....Δηλαδη ΔΕΝ ΕΧΩ ADSL.
Κι εσυ παραπονιεσαι για ADSL2+.Μια παροιμια λεει εκτιμας κατι οταν το χασεις.
Κι εγω ειχα ADSL 1024 Kbps στο Ηρακλειο oπου εμενα πριν,κι ας μην ηταν ADSL2+...Ειχα προβληματα ταχυτητας,ειχα lost packets,αλλα τουλαχιστον ΕΙΧΑ ADSL.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 1 DIAL-UP ΣΥΝΔΕΣΗ.
Φιλικά παντα:).

@ ADSLgr.com All rights reserved.