PDA

Επιστροφή στο Forum : VIVODI εναντίον γιαγιάς 87



sabel
26-01-08, 01:09
Εχω γραμμή isdn OTE με 2 αριθμούς.
Εχω μάνα 87
Εχω αντιστοιχίσει τη μια γραμμη στη γιαγια 87ι
Η γιαγια 87 εχει MSN
Η VIVODI καλει τη γιαγια 87
Η γιαγια 87 προεπιλογή VIVODI
Η γιαγια 87 δεν ξερει τι ειναι ΑΦΜ
αιτηση στόν ΟΤΕ για αλλαγη προεπιλογης
αρνηση τις VIVODI
Φυσικά και δεν πληρωνω την VIVODI γιατι πληρώνω 24/7 ΟΤΕ
Η VIVODI κλείνει τήν προεπιλογή
Η γιαγιά 87 έμαθε να πληκτρολογεί 14 νούμερα

Koala_
04-02-08, 02:35
??????

DSLaManiaC
04-02-08, 02:38
Μας κάνεις κ μια μετάφραση? :hmm:

WAntilles
04-02-08, 10:05
87 μπουκάλια Τζακ Ντάνιελς.

wasi
04-02-08, 10:51
Εγώ νομίζω κατάλαβα. Εχουν isdn. Η μια γραμμή αντιστοιχεί στην Μάνα (μάλλον αναφέρεται στην μητέρα του) η άλλη στην γιαγιά(η οποία πρέπει να είναι 87 ετών ). Την γιαγιά την κάλεσαν απο την vivodi και την ψήσαν να βάλει προεπιλογή vivodi. Ο εγγονος έβαλε 24/7 του ΟΤΕ αλλά η VIVODI αρνείτε να καταργήσει την προεπιλογή. Και τελικά η γιαγιά έμαθε να πληκτρολογεί 14 ψηφία.

Ή ειναι αυτό που κατάλαβα ή πρόκειτε για codes. Μήπως η γιαγια87 ειναι codename για κάτι.

/discuss:hmm:

baskon
04-02-08, 11:03
Εγω μάλλον καταλαβα ότι η μαμά του είναι 87?
Τα υπόλοιπα μια ιστορια με προβλημα με τη προεπιλογη όπου κάποια ηλικιωμενη τη πηραν τηλ και το ενεργοποιησε χωρις τη θεληση της..
Φίλε sabel για πρωτο σου post ήσουν πολύ αναλυτικός πάντως..:cool:

manoulamou
04-02-08, 11:18
Πως γινεται να εχει μανα 87 και γιαγια 87:what: μαλλον η ηλικια της μαμας ειναι γιαγιαδιστικη!
Εκτος εαν ισχυει αυτο (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1775831&postcount=4) που λεει ο σοφος WAntilles...:p

manolism3
04-02-08, 12:20
Εγώ νομίζω κατάλαβα. Εχουν isdn. Η μια γραμμή αντιστοιχεί στην Μάνα (μάλλον αναφέρεται στην μητέρα του) η άλλη στην γιαγιά(η οποία πρέπει να είναι 87 ετών ). Την γιαγιά την κάλεσαν απο την vivodi και την ψήσαν να βάλει προεπιλογή vivodi. Ο εγγονος έβαλε 24/7 του ΟΤΕ αλλά η VIVODI αρνείτε να καταργήσει την προεπιλογή. Και τελικά η γιαγιά έμαθε να πληκτρολογεί 14 ψηφία.

Ή ειναι αυτό που κατάλαβα ή πρόκειτε για codes. Μήπως η γιαγια87 ειναι codename για κάτι.

/discuss:hmm:

Αυτή πρέπει να είναι η λύση του γρίφου, εάν όχι βάλτε τα δυνατά σας να το βρείτε για να μην ξεφτιλιστούμε. Άντε καλά κρασιά.:hmm:

kyrnikos
04-02-08, 14:27
Εγώ γιατί κατάλαβα ότι η ιστορία αφορά την μητέρα του η οποία είναι μια γιαγιά 87 ετών ;

Ο όρος γιαγιά χρησιμοποιείται για να αποδώσει τη ηλικία και όχι την συγγένεια .
Ο άνθρωπος είναι 56 ετών , θα μπορούσε να έχει γιαγιά 87 ; Δύσκολο .

Πάντως κατάργηση προεπιλογής γίνεται μετά το πέρας διμήνου απ' όσο γνωρίζω.

Και βέβαια μπράβο στη γιαγιά που τα κατάφερε με τα 14 νούμερα αλλά και στον sabel
γιατί χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους μιας ηλικίας να γράφουν στο adslgr.

Xguru
04-02-08, 14:54
Τί θέλει να πει ο ποιητής; Μήπως πρόκειται για εξωγήινο δυσαρρεστημένο από τη Vivodi; H ip του χρήστη είναι γήινη;

subzer0
06-02-08, 04:51
Πιστεύω πως αυτό εδώ , που δεν το υπολόγισε κανένας , περιπλέκει λιγο τα πράγματα.

Η γιαγια 87 εχει MSN :p

sdikr
06-02-08, 04:53
Πιστεύω πως αυτό εδώ , που δεν το υπολόγισε κανένας , περιπλέκει λιγο τα πράγματα.
:p

Απο το 1995 - 6 (σίγουρα και ποιο πριν) , MSN υπηρεσία του δικτύου isdn

subzer0
06-02-08, 04:57
Απο το 1995 - 6 (σίγουρα και ποιο πριν) , MSN υπηρεσία του δικτύου isdn

Τhanks , οπως κατάλαβες το μυαλό μου πήγε αλλού.
Και η οποία υπηρεσία τι ακριβώς σημαίνει? Τέτοια χρονολογία που αναφέρεις σαν να λέμε για σήματα καπνού για μένα.

sdikr
06-02-08, 04:59
Τhanks , οπως κατάλαβες το μυαλό μου πήγε αλλού.
Και η οποία υπηρεσία τι ακριβώς σημαίνει? Τέτοια χρονολογία που αναφέρεις σαν να λέμε για σήματα καπνού είναι για μένα.

Multiple subscriber number, με λίγα λόγια σε μια Isdn γραμμη μπορείς να έχεις πολλά νούμερα, και να πείς ενα για εμένα ενα για την γιαγιά κλπ

slow
06-02-08, 05:30
Εγώ γιατί κατάλαβα ότι η ιστορία αφορά την μητέρα του η οποία είναι μια γιαγιά 87 ετών ;

Ο όρος γιαγιά χρησιμοποιείται για να αποδώσει τη ηλικία και όχι την συγγένεια .
Ο άνθρωπος είναι 56 ετών , θα μπορούσε να έχει γιαγιά 87 ; Δύσκολο .

Πάντως κατάργηση προεπιλογής γίνεται μετά το πέρας διμήνου απ' όσο γνωρίζω.

Και βέβαια μπράβο στη γιαγιά που τα κατάφερε με τα 14 νούμερα αλλά και στον sabel
γιατί χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους μιας ηλικίας να γράφουν στο adslgr.


Αυτό κατάλαβα και εγώ :)

george83
06-02-08, 05:34
γαματα το εθεσε παντως ... μας εβαλε σε σκεψεις... και νομιζω οτι φτάσατε στο σωστό συμπερασμα... 14 νουμερα υποθετω ειναι με το 1777 του ΟΤΕ μπροστα (εκτος αν εχει πλεον αλλο προθεμα)... μια απορια... γινεται να βαλεις προεπιλογη μονο στο msn όταν εχεις isdn? Δεν είμαι τόσο σίγουρος, επειδή στο σύστημα του ΟΤΕ οποιαδηποτε αλλαγή θες να κανεις την δηλώνεις στο κύριο νουμερο του isdn και οχι στο msn... οπότε φαντάζομαι ότι ή θα είχε και το κύριο νούμερο ή κανένα. Επίσης, τα δυο τηλεφωνικα νουμερα οταν μιλαμε για isdn-msn ειναι στο ιδιο ονομα, για την προεπιλογη θα χρειαζοταν ΑΦΜ, και υποθέτωντας οτι το τηλ. δεν θα ειναι στο ονομα της γιαγιας87, πως εβαλαν προεπιλογη χωρις να ρωτήσουν τον κάτοχο της γραμμής και χωρίς να τους πει το ΑΦΜ του;

evantigger
06-02-08, 09:09
Γιατί πώς έγραψαν στο δίκτυό τους η τρελλάς και η OFF τόσους συνδρομητές χωρίς να το καταλάβουν...;

Torch21
06-02-08, 10:08
Εχω γραμμή isdn OTE με 2 αριθμούς.
Εχω μάνα 87
Εχω αντιστοιχίσει τη μια γραμμη στη γιαγια 87ι
Η γιαγια 87 εχει MSN
Η VIVODI καλει τη γιαγια 87
Η γιαγια 87 προεπιλογή VIVODI
Η γιαγια 87 δεν ξερει τι ειναι ΑΦΜ
αιτηση στόν ΟΤΕ για αλλαγη προεπιλογης
αρνηση τις VIVODI
Φυσικά και δεν πληρωνω την VIVODI γιατι πληρώνω 24/7 ΟΤΕ
Η VIVODI κλείνει τήν προεπιλογή
Η γιαγιά 87 έμαθε να πληκτρολογεί 14 νούμερα

Αφού έμαθε να παίρνει και προεπιλογή μπροστά απτο νούμερο (1777 υποθέτω) η γιαγιά είναι αστέρι! :oneup:
Εγώ την μάνα μου ακόμα προσπαθώ να την μάθω να κάνει ταχεία κλήση στο κινητό της! Α αν της πω να καλέσει κανονικά... νυχτώσαμε! :)

wasi
06-02-08, 11:37
Αφού έμαθε να παίρνει και προεπιλογή μπροστά απτο νούμερο (1777 υποθέτω) η γιαγιά είναι αστέρι! :oneup:
Εγώ την μάνα μου ακόμα προσπαθώ να την μάθω να κάνει ταχεία κλήση στο κινητό της! Α αν της πω να καλέσει κανονικά... νυχτώσαμε! :)

Την δικιά μου μάνα την έχω εκπαιδεύσει να στέλνει και MMS :lol:

gtl
06-02-08, 11:53
Το αρχικό μήνυμα, μήπως είναι ποίημα που εντάσσεται στο ρεύμα του υπερρεαλισμού? Τα σκόρδα ευφραίνονται και η μπασκέτα σβήστηκε από τις κόκκινες σκέψεις (87 η γιαγιά).

antreas9
06-02-08, 13:26
δεν υπάρχουν ακατανόητα μηνύματα...Μόνο χρήστες που δεν πίνουν!

(κατα το γνωστό... Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες...Μόνο άντρες που δεν πίνουν_!)!

manoulamou
07-02-08, 00:19
Και σας παρακαλω λιγα τα λογια σας οι νεωτεροι
για τις τεχνοφρικ manoules γιαγιαδες ...
Δεν θυμαστε την Θεοπουλα με το 3G κινητο και το blueTouth???:p

sotirism
07-02-08, 00:56
Εχουν αποθρασυνθει απο την VIVODI

πρέπει να τους βλαλει η αρμόδια επιτροπή χέρι. Εγώ δεν έχω ξεμπλέξει ακόμα με ένα 5μηνο που είχα βάλει το καλοκαίρι. ενοείτε οτι θα τους πάω δικαστικά.

Αλλά πήραν και εμάς σε άλλο τηλέφωνο και έψηναν έναν κύριο ανάλογο με την γιαγια του φίλου, να τους δ΄ωσει τα στοιχεία του για να τον κάνουν να γλιτώσει αρκετα λεφτά κάθε μήνα

Ευτυχώς που τον είχα συμβουλέψει απο πρίν:rofl:

manoulamou
07-02-08, 16:12
Τι απεγινε ο δημιουργος του θεματος sabel?
Ηλθε, συνεταξε και απηλθε;
:hmm:

DSLaManiaC
07-02-08, 16:16
Τι απεγινε ο δημιουργος του θεματος sabel?
Ηλθε, συνεταξε και απηλθε;
:hmm:

Τον κρατάνε όμηρο οι μυστικές υπηρεσίες της vivodi για την αποκάλυψη που έκανε.

A_gamer
19-04-08, 01:24
87 μπουκάλια Τζακ Ντάνιελς.

:rofl: :rofl: :rofl:

Πως γινεται να εχει μανα 87 και γιαγια 87:what: μαλλον η ηλικια της μαμας ειναι γιαγιαδιστικη!
Εκτος εαν ισχυει αυτο (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1775831&postcount=4) που λεει ο σοφος WAntilles...:p

Η γιαγιά (δηλ. γριά), η οποία είναι μητέρα του δημιουργού του θέματος, ξεγελάστηκε από το call center (συνεργατών της) Vivodi.

Φυσικά ισχύει καί αυτό που λέει ο σοφός Wedge. :p


Τί θέλει να πει ο ποιητής; Μήπως πρόκειται για εξωγήινο δυσαρρεστημένο από τη Vivodi; H ip του χρήστη είναι γήινη;

Πέθανα! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :worthy: :worthy:


Αυτό κατάλαβα και εγώ :)

Εγώ, εκτός από αυτό, κατάλαβα και αυτό που είπε ο Wantilles... :twisted:


Τι απεγινε ο δημιουργος του θεματος sabel?
Ηλθε, συνεταξε και απηλθε;
:hmm:

Απήλθε, ή ξεμέθυσε, ή "απήλθε" από κίρρωση του ήπατος/overdose. :p

ΥΓ.: Μπορεί βέβαια και ο άνθρωπος να ήθελε απλώς να γράψει ένα διήγημα ή κόμικ... :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.