PDA

Επιστροφή στο Forum : Ping



xarists000
26-01-08, 13:16
Με ποια εντολη κανουμε ping σε διαφορα sites αλλα να μην βγαζει μονο 4 τιμες αλλα συνεχεια μεχρι να το σταματησουμε εμεις.Ευχαριστω

Skaf
26-01-08, 13:23
Σύμφωνα με το http://www.computerhope.com/pinghlp.htm , πρέπει να βάλεις την παράμετρο -t.

ΥΓ. Ο Google είναι ο καλύτερος μας φίλος :)

Cloudman
26-01-08, 13:25
PING -n Χ διεύθυνση
Στο Χ βάζεις πόσες φορές θέλεις να κάνεις αίτηση ping

Π.χ. ping -n 6 my.otenet.gr
Θα κάνει 6 φορές αίτηση ping στο my.otenet.gr

Για περισσότερες επιλογές δες: http://www.ss64.com/nt/ping.html

xarists000
26-01-08, 13:29
thanks

........Auto merged post: xarists000 added 1 Minutes and 6 Seconds later........

και πως γινεται να μεταφερω τα αποτελεσματα στο forum?Δηλαδη να φωτογραφησω το screen μου

hel
26-01-08, 15:06
thanks

........Auto merged post: xarists000 added 1 Minutes and 6 Seconds later........

και πως γινεται να μεταφερω τα αποτελεσματα στο forum?Δηλαδη να φωτογραφησω το screen μου

Πατάς print screen και μετά ανοίγεις το paint-->new-->paste image.
Aν θέλεις κάνε και μετρήσεις με το προγραμματάκι που δίνω για ping και βάλτες στο thread που έχω στην υπογραφή μου.

thama
26-01-08, 15:10
Επίσης, επειδή μιλάμε για απλό κείμενο, κάνεις δεξι κλικ -> Mark
Διαλέγεις με το ποντικι την περιοχη που θέλεις να κάνεις copy και πατάς Enter (OXI Ctrl -C )
Μετά απλώς κάνεις Paste.....

xarists000
26-01-08, 19:48
Δεστε λιγο εδω ρε ποαιδια και ας μου πει καποιος τι συμβαινει.Αν οχι περιοδικα αλλα σε τακτα χρονικα διαστηματα το ping εξαντλειται .Μαλλον αυτος ειναι ο λλογος που σερνεται η συνδεση μου εδω και 2 μερες και surfing και downloading.Επικοινωνησα με οτε μου ειπαν να ελεγξω για spyware ή trojan ή viruw.Τα εκανα ολα αυτα με spybot ,adware avast.Οτι βρηκε τα διεγραψα αλλα παλι μου κανει δικοπες.Τι να φταιει?Θελω τη βοηθεια σας

xarists000
26-01-08, 19:49
Δεστε λιγο εδω ρε ποαιδια και ας μου πει καποιος τι συμβαινει.Αν οχι περιοδικα αλλα σε τακτα χρονικα διαστηματα το ping εξαντλειται .Μαλλον αυτος ειναι ο λλογος που σερνεται η συνδεση μου εδω και 2 μερες και surfing και downloading.Επικοινωνησα με οτε μου ειπαν να ελεγξω για spyware ή trojan ή viruw.Τα εκανα ολα αυτα με spybot ,adware avast.Οτι βρηκε τα διεγραψα αλλα παλι μου κανει δικοπες.Τι να φταιει?Θελω τη βοηθεια σας

Αυτο ειναι το ping.

@ ADSLgr.com All rights reserved.