PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Φάληρο-Άλιμος



power
07-05-05, 11:22
Παιδιά έχετε πρόβλημα στις γύρω περιοχές?
Ξέρει κανείς κάτι?

WAntilles
07-05-05, 11:34
Εάν η Ν. Σμύρνη θεωρείται "γύρω περιοχή", τότε όχι, δεν έχω πρόβλημα.

ngtr
07-05-05, 11:56
Εγω ανοιξα τον υπολογιστη πριν λιγο και ειδα οτι απο της 5.10 το πρωι δεν κατεβαζει τιποτα και δεν δουλευει το ADSL μου παρολου που συχρονιζει μια χαρα το modem... Εχω sparknet και μενω παλαιο φαληρο ειμαι συνδεδεμενος καλαμακι...
Τι τραβαμε οι αμοιροι οι Φαληριοτες !

spyrosn
07-05-05, 12:56
Επιβεβαιώνω κι εγώ. Έχω πρόβλημα από το πρωί, όπως και ένας γείτονάς μου (με διαφορετικούς ISP)... DSLAM Καλαμάκι (όχι το 1)

edit:
Το διασταύρωσα και με το 121: "Υπάρχει πρόβλημα σε κάποιο(α) από τα DSLAM Καλαμακίου, και μέσα στη μέρα θα έχει αποκατασταθεί". Ίδωμεν.

Gedo
07-05-05, 13:19
Τωρα δεν βλεπω καποιο προβλημα, για το βραδυ δεν ξερω μετα απο πολυ καιρο, μα παρα πολυ καιρο, ειχα κλεισει το pc μου.

Ενστικτο.

spyrosn
07-05-05, 16:09
Ναι, και σε μένα έφτιαξε από τις 3:00 περίπου... Άσε που εκ πρώτης όψεως πάει και καλύτερα (χαμηλότερα ping) αλλά μάλλον διότι δεν έχουν μπει ακόμα όλοι μέσα. :p :p

spyrosn
07-05-05, 21:11
Παιδιά δεν ξέρω τι έχει γίνει, αλλά τα pings έπεσαν στο ~25, και η ταχύτητα πριν από λίγο ήταν καρφωμένη στα 39,9Κbps... Λες να "μοίρασαν" καλύτερα τους χρήστες στα DSLAM;;; :thumbsup1

ndan_gr
07-05-05, 23:07
ενδιαφέρομαι και εγώ για την κατάσταση στο Παλαιό Φάληρο, μένω κοντά στο Δέλτα Φαλήρου και το τηλεφωνό μου είναι 98-4....

υπάρχει κανείς που μένει κοντά μου; να μου πεί απο θέμα ποιότητας και ταχυτήτων τι γίνεται

χθές τηλεφώνησα σε ΟΤΕ και μου είπαν ότι όλα μια χαρά στα DSLAM, και οι ταχύτητες και κανένα πρόβλημα, βέβαια δεν περίμενα να ακούσω κάτι άλλο αλλα....

σε ποιο dslam θα πέσω μπορώ να μάθω;

τέλος δεν έχω αποφασίσει αν θα επιλέξω Adsl in a box , ή Otenet Dsl Kit

Cacofonix
08-05-05, 01:00
Εγώ που μένω Π. Φάληρο, από τις 11 έως τις 2-3 δεν μπορούσε να συγχρονίσει, τώρα συγχρονίζει αλλά δεν ανοίγει καμμία σελίδα. Στην Τεχνική Υποστήριξη της Forthnet μου είπαν πρόβλημα στο DSLAM. Τώρα πάντως μπένω με PSTN...

Gedo
08-05-05, 12:47
ενδιαφέρομαι και εγώ για την κατάσταση στο Παλαιό Φάληρο, μένω κοντά στο Δέλτα Φαλήρου και το τηλεφωνό μου είναι 98-4....

υπάρχει κανείς που μένει κοντά μου; να μου πεί απο θέμα ποιότητας και ταχυτήτων τι γίνεται

χθές τηλεφώνησα σε ΟΤΕ και μου είπαν ότι όλα μια χαρά στα DSLAM, και οι ταχύτητες και κανένα πρόβλημα, βέβαια δεν περίμενα να ακούσω κάτι άλλο αλλα....

σε ποιο dslam θα πέσω μπορώ να μάθω;

τέλος δεν έχω αποφασίσει αν θα επιλέξω Adsl in a box , ή Otenet Dsl Kit

Τα πραγματα στο Π.Φαληρο δεν ειναι και οτι καλυτερο για την 384.
Υπαρχουν πολλα θεματα με αυτο το Dslam στο forum που μπορεις να διαβασεις.

Δυστυχως δεν μπορω να ξερω σε ποιο απο τα 4 dslam θα πεσεις, ισως αν παρεις στο 134 να σου πουνε.

Οσο για το τελευταιο σου ερωτημα, εσυ εισαι αυτος που θα αποφασισει κανε μια ερευνα αγορας και δες τι σε συμφερει περισσοτερο.

apok
08-05-05, 13:05
Από ότι φαίνεται μοίρασαν καλύτερα τους users στα Dslam. Μέχρι τώρα είχα πολύ υψηλά pings και ταχύτητες ~20 kbps/s . Στο Dslam που πέφτω ( Siemens III Καλαμακίου ) είμασταν 480 384/128 users και μοιραζόμασταν 11Mbps. Tώρα με το χθεσινό down-ασμα βλέπω πολύ καλά pings/dl's. Μακάρι να μην είναι προσωρινό..

ngtr
08-05-05, 18:17
Εφτιαξε το προβλημα παντως εδω...

Cacofonix
08-05-05, 23:36
Και σε μενα δουλεύει από το πρωί.

ndan_gr
08-05-05, 23:55
τέτοια να διαβάζω να χαίρομαι...λέτε να είναι επειδή τους έπρηξα με τα τηλέφωνα; (και έπαιρνα σε ώρες μη αιχμής, ρωτώντας για την ποιόητητα;;;)

εκτός αν πέσανε πολλοί χρήστες μέσα και είπαν να μας κάνουν την χάρη....την Τρίτη λέω να πάω για Adsl in a box, αν είναι πείτε ότι προβλήματα υπάρχουν μέχρι τότε :)

το 134 μπορεί να μου πεί πρίν κάνω αίτηση που θα πέσω; και αν μου πεί υπάρχει περίπτωση να μου πεί ότι ξέρετε υπάρχουν προβλήματα σε αυτό το dslam;

Η είδηση που ανακοινώθηκε στην κεντρική σελίδα προσφέρει κάτι διαφορετικό (ADSL in a box)??

virtuoso
10-05-05, 12:25
Παιδιά όντως το σαβαττο το βράδυ και εγω μετά απο μήνες μπόρεσα να παίξω με καλά ping (είμαι sto SiemensIII) όμως το ονειρο κράτησε λίγο και απο την κυριακή το απόγευμα τα πράγματα γιναν παλι όπως παλιά με τα κλασικά 500-800 ping :(

psampa
10-05-05, 13:45
Παντώς εγώ με τηλέφωνο 98-1 και συνδρομή OTEnet στα 384 εχω καλα pings (25-30ms) και κατεβάζω συνήθως γύρω στα 35-40kbps (έχω δει και κάτι 43,2).

ndan_gr
11-05-05, 00:29
τετοια να μου λέτε να χαίρομαι ΣΗΜΕΡΑ αγόρασα το Adsl in a box, πριν λίγο έστειλα για ενεργοποίηση είπαν θα προωθηθούν αύριο...εννοείτε ότι θα αρχίσω να τηλεφωνώ για να μαθαίνω την πρόοδο

ngtr
12-05-05, 07:09
7 η ωρα ακριβως Αποσυγχρονιστηκε το modem και δεν συχρονιζει με τιποτα... Αντε να δουμε...

EDIT: Εφτιαξε... Τσουρεκια μας τα εχουν κανει...

polinikos
12-05-05, 15:08
Σε εμένα παρόλο που συγχρονίζει δεν κατεβάζει ιστοσελίδες ακόμα! Και όχι μόνο! Τώρα δεν έχω και τηλέφωνο

spyrosn
13-05-05, 01:41
@@ μάντολες με τα ping... πάλι στα 55-60ms ανέβηκαν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.