PDA

Επιστροφή στο Forum : Η 24αρα ενεργοποιηθηκε σημερα αλλα δεν μπορω να παρω με τιποτα IP...help !



TheRedGr
27-01-08, 02:58
Καλησπερα σε ολους,

σημερα λοιπον μετα απο πολλες μερες αναμονης ενεργοποιηθηκε η 24αρα μου γραμμη απο τον OTE....αλλα δεν μπορω να παρω με τιποτα IP !. Το WAN Interface ειναι down. Πήρα τηλεφωνο στο 1242 και μου ειπανε πως η γραμμη μου εχει παρα πολυ θορυβο....σας παραθετω τα δεδομενα απο το router :

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 19895 kbps
Upstream Rate: 1019 kbps
Downstream Margin: 6 db
Upstream Margin: 6 db
Downstream Line Attenuation: 24 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 22 db


Μου ειπανε να παρω τηλεφωνο στο 121, αλλα να μην εχω και πολλες ελπιδες για επιλυση του προβληματος. Μενω στην περιοχη της Α.Τουμπας στη Θεσσαλονικη και το router μου ειναι ενα Linksys WA200G.

Τι μου συμβουλεβετε κανω ? Να τους παρω τηλεφωνο και να τους πω να ριξουνε την ταχυτητα στα 8 ? 15 μερες ειμαι χωρις ιντερνετ δεν παει αλλο ....:(.

no_logo
27-01-08, 03:07
προφανώς θα πάρεις τηλέφωνο το 121, εκτός και αν δεν θες να έχεις internet για πολύ καιρό ακόμα.

ttsgr
27-01-08, 03:28
Πως το καταφέρνουν αυτό?..
με τόσο μικρή εξασθένιση να έχουν τόσο πολύ θόρυβο?...
είναι καλλιτέχνες οι άνθρωποι...

pnikolo
27-01-08, 04:14
Πως το καταφέρνουν αυτό?..
με τόσο μικρή εξασθένιση να έχουν τόσο πολύ θόρυβο?...
είναι καλλιτέχνες οι άνθρωποι...

Δεν εχει πολυ θορυβο! Εχει και χαμηλο σημα και χαμηλο θορυβο αρα και χαμηλο λογο. ;)

TheRedGr
27-01-08, 23:55
Καταλαβα...οποτε δεν ειναι θεμα θορυβου. Δηλωσα την βλαβη σημερα...ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να το φτιαξουνε γρηγορα.

teorid
28-01-08, 00:30
Μηπως παιζει προβλημα με το username ή κωδικό

@ ADSLgr.com All rights reserved.