PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link Νέο firmware για το Modem DSL-320T



jotz
27-01-08, 19:42
Για όσους ενδιαφέρονται στον ελληνικό ftp της d-link ανέβηκε στις 25/1 ένα νεότερο firmware.
Έχει κωδικό DLinkEU_DSL-320T_ZIPB_V3.10B01T01.EU.20070628.zip
ftp://ftp.dlink.gr/Adsl/DSL-320T/Firmware/

VGP23
30-01-08, 05:48
Σε ευχαριστώ πολυ μεγάλε!!! Καλα που το ανακάλυψες? εγώ είχα φαει τα site της εταιρίας και το τελευταίο που έβρισκα ήταν στο UK καποιο beta...

Thanxs...thanxs...α...και thanxs!!!!

koukos4
05-02-08, 20:51
Ωραιος φιλε, πανω στην ωρα γιατι ειχε αρχισει να μου κανει κατι περιεργα. Αναβοσβηνε το line και επεφτε η συνδεση και επρεπε να το βγαζω απο την πριζα. Ουτε reboot δεν εκανε.

Σε αυτο το καινουριο ρε παιδια εκει που λεει NAT και firewall τι παιζει; firewall δεν ειχε το modem για αυτο και το πηρα. Το NAT τι κανει εκει; ξερω τι κανει βασικα(Network Address Translation allows many private IP addresses to connect to the Internet, or another network, through one IP address) αλλα σε router δεν ειναι πιο λογικη η χρηση του; Το εχω αφησει σε enabled οπως ηταν.

VGP23
06-02-08, 03:10
Και εγώ φίλε μου επειδή ήτανε σκέτο μοντεμ το είχα πάρει αλλα όπως φαίνεται και διαβάζω στα reviews είχε και κρυφές λειτουργίες ρουτερ και μάλιστα τραγικού....:down:

Αν το χρησιμοποιείς μόνο του άσε τα όλα enabled, αν το συνδεεις όμως με ρουτερ, πρέπει να το κάνεις biridge, να κλείσεις και το DHCP του και να αφήσεις το ρούτερ σου να κάνει όλη την δουλεια με την σύνδεση.

Καταραμένη D-Link .....ας όψεται που έβγαλε και ένα Dir-655 γιατι αλλιώς:evil::evil::evil:

jotz
07-02-08, 01:05
Παιδιά εγώ απλά πήρα το DI-634M, το σύνδεσα και αυτό ήταν όλο. Δεν έκανα καμία άλλη ρύθμιση.
(Και στην ερώτηση γιατί πήρα ξεχωριστά modem και router η απάντηση είναι ότι δεν είχα σκοπό να πάρω router, απλά το βρήκα στο you.gr με 25€)

@ ADSLgr.com All rights reserved.