PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν εμφανίζεται "ο υπολογιστής μου"



uhustick06
28-01-08, 04:19
καλησπέρα

ρε παιδιά κάτι πρέπει να έκανα όταν αντέγραφα κάτι αρχεία και πρέπει κατα λάθος με το ποντίκι να έσυρα και να πέταξα κάπου τον φάκελο " ο υπολογιστής μου". υποθέτω. το πρόβλημα έχει ως εξής

στο windows explorer στο δενδρο αριστερά τον φάκελο ο υπολογιστής μου" τον δείχνει σαν έναν κοινό φάκελο κιτρινό ενώ όταν κλικάρω πάνω του μου ανοίογει παράθυρο αλλά ωγάζει τον φακό ανίχνευσης και καλά αναμονής και ποτέ δεν εμφανίζει τίποτα, οπότε δεν μπορώ να μπω με τίποτα στον υπολογιτή μου"

μήπως έχει κάποια ιδέα κάποιος τί έκανα και πώς μπορώ να το αποκαταστήσω?

ZAGNA
28-01-08, 10:27
Πήγαινε :
Έναρξη ---> Ο υπολογιστής μου (δεξί κλικ και επέλεξε "εμφάνιση στην επιφάνεια εργασίας")

Εάν δεν γίνει κάτι με αυτό κάνε μία επαναφορά συστήματος σε ένα προηγούμενο χρονικό σημείο στο οποίο δεν τον είχες ρίξει στον σκουπίδια :P

tsiouficto
31-01-08, 15:52
Μπορείς επίσης να πατήσεις δεξί κλικ στο desktop και μετά properties->desktop->customize desktop και ελέγχεις αν είναι κλικαρισμένο το My Computer.

uhustick06
02-02-08, 02:33
Πήγαινε :
Έναρξη ---> Ο υπολογιστής μου (δεξί κλικ και επέλεξε "εμφάνιση στην επιφάνεια εργασίας")

Εάν δεν γίνει κάτι με αυτό κάνε μία επαναφορά συστήματος σε ένα προηγούμενο χρονικό σημείο στο οποίο δεν τον είχες ρίξει στον σκουπίδια :P

σωστός έπιασε η επαναφορά. BY THE WAY ΜΙΑ ερώτηση μήπως ξέρετε


κατω δεξία εκεί που εμφανίζεται η ώρα, ξέρετε εμφανίζονται πολλά εικονίδια μέχρι να ανοίξουθν πλήρως τα windows και με καθυστερούν μέχρι να κάνω τις πρώτες δουλείες, πχ winampo agent, iso κάτι, sony ericsson κλπ κλπ, ξέρω ότι υπάρχει τρόπος να τα απενεργοποιήσω να σταματίζουν να εμφανίζονται και να ξεκινάνε πιο γρήγορα τα windows , μήπως έχετε υπόψην?

kymata
02-02-08, 03:40
run->msconfig->startup και επιλέγεις πια θες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.