PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΟΛΟΣ - Αργό Δίκτυο 24Mbps DoublePlay



Teo072
28-01-08, 16:30
Εδώ και 2 εβδομάδες παρατηρώ μείωση της ταχύτητας του download.
Μάλλον έχουμε αρχίσει και γινόμαστε πολλοί για το δίκτυο της HOL στο Βόλο.
Test sto www.speedtest.net μου βγάζει Download 2252 kb/sec και Upload 553 kb/sec και ping 339ms και όχι μόνο ...
Από www.nvidia.com κατέβαζα drivers με 1.91mb/sec και τώρα μόνο με 284Kb/sec και μερικές φορές 584kb/sec ή 674kb/sec

http://www.speedtest.net/result/227483773.png (http://www.speedtest.net)

Stefanos83
28-01-08, 16:34
Εδώ και 2 εβδομάδες παρατηρώ μείωση της ταχύτητας του download.
Μάλλον έχουμε αρχίσει και γινόμαστε πολλοί για το δίκτυο της HOL στο Βόλο.
Test sto www.speedtest.net μου βγάζει Download 2252 kb/sec και Upload 553 kb/sec και ping 339ms και όχι μόνο ...

Εΐναι πολυ σημαντικό να μην εμπιστεύεσαι ποτε μα ποτε speedtest . Ειδικα αυτά που πατάνε σε server της on telecoms . Ανοιξε ενα download manager με 10 threads να κατεβάσει απο εθνικό μετσόβιο (ftp.ntua.gr) . Και πόσταρε αποτελέσματα να δουμε . Εγω πάντως με 15mb σύνδεση το πρωι τραβαγα με 1,4mb/sec και ετριβα τα χεράκια μου :p

pskouras
28-01-08, 16:54
Εΐναι πολυ σημαντικό να μην εμπιστεύεσαι ποτε μα ποτε speedtest . Ειδικα αυτά που πατάνε σε server της on telecoms . Ανοιξε ενα download manager με 10 threads να κατεβάσει απο εθνικό μετσόβιο (ftp.ntua.gr) . Και πόσταρε αποτελέσματα να δουμε . Εγω πάντως με 15mb σύνδεση το πρωι τραβαγα με 1,4mb/sec και ετριβα τα χεράκια μου :p

Απο κει και απο το τεστ που μας εχεις δωσει παλιοτερα στο σιτε αυτο με 350kb/s και κατω, Αν βαλουμε πολλα μαζι με 600 kb/s μαξ. Και συνχρονιζς στα 14mb..... Μονο τα βραδυα αργα ή πολυ νωρις το πρωι παει καλα το κατεβασμα...

Μαλλον φιλε μου στεφανε γιαναμε πολυ εδω στο βολο.....

godormad
28-01-08, 17:53
Απο κει και απο το τεστ που μας εχεις δωσει παλιοτερα στο σιτε αυτο με 350kb/s και κατω, Αν βαλουμε πολλα μαζι με 600 kb/s μαξ. Και συνχρονιζς στα 14mb..... Μονο τα βραδυα αργα ή πολυ νωρις το πρωι παει καλα το κατεβασμα...

Μαλλον φιλε μου στεφανε γιαναμε πολυ εδω στο βολο.....

Εμενα το κατεβασμα παει πολυ καλα. Απο rapidhsare πιανω 900kb.
Οσο για το speedtest μην δοκιμαζεται σερβερ στην ελλαδα.
Ειναι σιγουρο πως η ταχυτητα θα πεφτει οσο περναν οι μερες κ γεμιζει κοσμος. γιαυτο να διαδειδεται πως στο βολο η ΗΟΛ σερνεται μπας κ σωθουμε..,,

georgex
28-01-08, 18:00
Απο κει και απο το τεστ που μας εχεις δωσει παλιοτερα στο σιτε αυτο με 350kb/s και κατω, Αν βαλουμε πολλα μαζι με 600 kb/s μαξ. Και συνχρονιζς στα 14mb..... Μονο τα βραδυα αργα ή πολυ νωρις το πρωι παει καλα το κατεβασμα...

Μαλλον φιλε μου στεφανε γιαναμε πολυ εδω στο βολο.....

Τα ίδια Παντελή μου τα ίδια Παντελάκο μου με τα της Θεσσαλονίκης τα Χριστούγεννα.

Μόνο με ομαδικές προσφυγές και παράπονα ίσως σας προσέξουν και σας δώσουν αυτό που πληρώνετε.

Stefanos83
29-01-08, 02:31
Απο κει και απο το τεστ που μας εχεις δωσει παλιοτερα στο σιτε αυτο με 350kb/s και κατω, Αν βαλουμε πολλα μαζι με 600 kb/s μαξ. Και συνχρονιζς στα 14mb..... Μονο τα βραδυα αργα ή πολυ νωρις το πρωι παει καλα το κατεβασμα...

Μαλλον φιλε μου στεφανε γιαναμε πολυ εδω στο βολο.....

Στατιστικά μιλώντας τα DSLAM σας δεν έχουν φτάσει ουτε το 50% των δυνατοτήτων τους . Οποτε θα έλεγα οτι προς το παρών είστε πολύ χαλαρα . Εμενα στην περιοχή μου , δεν υπάρχει ουτε για πλακα ελεύθερη θυρα και παλι οι ταχύτητες είναι τελειες . Αγνωσται αι βουλαι των ISPs ...

Υ.Γ. Ειχα βάλει μια ταινια το πρωι για δοκιμη . Είχε χτυπήσει 700+ απο bitcomet.

sdikr
29-01-08, 02:46
κάντε και μια αναζήτηση

@ ADSLgr.com All rights reserved.