PDA

Επιστροφή στο Forum : Free Internet από την Tellas



ogenikos
08-09-03, 01:00
Επειδή τελικά δεν είναι και τόσο free αλλα απλά χωρίς συνδρομή, καλό θα ήταν στα news στο συγκεκριμένο νέο να μπεί και ένα
ΠΡΟΣΟΧΗ!: Η χρέωση της " Free υπηρεσίας" είναι σαν ένα αστικό τηλεφώνημα δηλ: ~ 1,5 €/ώρα όπως λέει και guru κάτω απο το άρθρο για να μήν μπερδεύεται ο κόσμος που το διαβάζει...

Johny
08-09-03, 01:06
Αυτό εννοείται αφού παίρνεις κανονικό αριθμό.

NeK
08-09-03, 05:53
Επειδή τελικά δεν είναι και τόσο free αλλα απλά χωρίς συνδρομή, καλό θα ήταν στα news στο συγκεκριμένο νέο να μπεί και ένα
ΠΡΟΣΟΧΗ!: Η χρέωση της " Free υπηρεσίας" είναι σαν ένα αστικό τηλεφώνημα δηλ: ~ 1,5 €/ώρα όπως λέει και guru κάτω απο το άρθρο για να μήν μπερδεύεται ο κόσμος που το διαβάζει...


Καλησπέρα,

Ogenikos, η είδηση στην πρώτη σελίδα (τα πρόσθεσα εγώ προσωπικά στο κείμενο του ermis που μου υπέβαλε, ακριβώς γιαυτό τον λόγο για να μην μπερδευτύν οι χρήστες/αναγνώστες) είναι η εξής:



Free Internet από την Tellas
του ermis333

ISPs Σάββατο, 06 Σεπ 17:10:15

Dialup Internet δίχως συνδρομή στο κόστος ενός αστικού τηλεφωνήματος.


Νομίζω ότι είναι ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ αυτό που αναγράφει και πραγματικά δεν μπορώ να βρω καμία άλλη πρόταση που με λίγες λέξεις να περιγράφει ακριβώς τι είναι.

Και μετά στο κυρίως κείμενο έχω προσθέσει επίσης σε αυτά που έγραψε ο ermis τα εξής:



Δεν χρειάζεται ούτε κάποια κάρτα προπληρωμένου χρόνου, ούτε κάποια συνδρομή, απλά παίρνετε τηλέφωνο στα παρακάτω νούμερα και συνδέεστε (δίχως καν username/password) και χρεώνεστε μόνο την κλήση με αστική χρέωση. Δείτε και το απόσπασμα από το site της Tellas.

Ed.

Απλά κάνω αυτή την παρατήρηση γιατί σπαταλάω πολύ χρόνο για να βρω τις λέξεις και τις προτάσεις που θα χρησιμοποιήσω στα News ώστε να είναι όσο το δυνατόν περιγραφικά και επεξηγηματικά και σταναχωριέμαι όταν βλέπω ότι οι χρήστες μου δεν τα διαβάζουν καθόλου... :(

Πάντα φιλικά.

maria
08-09-03, 08:21
Ίσως έπρεπε να τονίσεις τη διαφορά μιας αστικής κλήσης από την αστική μονάδα.Ότι δηλαδή δεν περνά η κλήση μέσω ΕΠΑΚ.

patrasjim
08-09-03, 10:51
Παιδιά, η Tellas δεν κερδίζει τίποτα από αυτή την υπηρεσία ή μου φαίνεται; Δεν σε αναγκάζει να βάλεις το πρόθεμά της. Τι γίνεται εκεί;; :roll:

krge
08-09-03, 10:55
Αποκλείεται να μην κερδίζει τίποτα, δεν πιστεύω οτι μία εταιρεία θα σου δίνει υπηρεσία χωρίς να έχει κέρδος.. 8O

nevian
08-09-03, 11:04
Παίρνεις 211... που είναι δικό της νούμερο άρα κάτι κερδίζει...

Stilskin
08-09-03, 11:22
Εννοείται οτι κερδίζει η Τελλάς χρήματα!!! Σιγά που θα την έδινε χωρίς κάποιο κέρδος δικό της!!!
Μόνο η X-treme άξιζε σαν ISP αλλά και αυτή έκλεισε. :cry:

krge
08-09-03, 11:47
Που την θυμήθηκες τώρα την X-treme ???? Αχχχχ παλιές καλές εποχές......

Θα ξαναρθούν άραγε ποτέ ξανά ??

Stilskin
08-09-03, 11:59
Την θυμήθηκα γιατί σαν ISP και χωρίς να έχει ΤΑ ΕΣΟΔΑ προσέφερε πολύ καλές ταχύτητες!!! Και τους τελευταίους μήνες συναγωνιζοταν άνετα την ΟΤΕΝΕΤ στις ταχύτητες!!!
Οσο για την τελευταία ερώτηση σου χλωμό το βλέπω!!!

ogenikos
08-09-03, 22:13
σταναχωριέμαι όταν βλέπω ότι οι χρήστες μου δεν τα διαβάζουν καθόλου... :(

Επειδή είχα μια διαμάχη με άτομα που το διάβασαν αλλά επέμεναν ότι πληρώνεις την πρώτη αστική κλήση και τίποτε άλλο, πρότεινα να μπεί και η χρέωση σε ευρώ/λεπτο ή /ώρα για να μην μπερδεύεται ο κόσμος, γιατί εσύ πολύ καλα το έγραψες, αλλα είναι αυτό που λένε, πολλοί το είδαν αλλα λίγοι το κατάλαβαν.
Peace.

teachergeorge
08-09-03, 23:27
Γεια σας παιδιά.Εγώ μένω σε έναν νομό που δεν ανήκει στους καλυπτόμενους του προγράμματος.Ωστόσο επειδή ήθελα να ελέγξω την ταχύτητα της Tellas ISDN 128,έδωσα τον κωδικό της Αθήνας και κατάφερα να μπω.Η ερώτηση μου είναι αν χρεώθηκα σαν κάποιος που κάνει μια υπεραστική κλήση επί δύο,η αν έγινε καμια παλαβή χρέωση και τρέχω.Ευχαριστώ.Πάντα δικός σας,teachergeorge.

ermis333
09-09-03, 00:13
Γιατί δεν παιρνεις τηλ. στο 13800 να τους ρωτήσεις;;

teachergeorge
09-09-03, 00:19
Καμμιά άλλη γνώμη?

ermis333
09-09-03, 02:50
Χρεώθηκες ως 2 υπεραστικές κλισεις.

teachergeorge
09-09-03, 19:35
Ευχαριστώ πολύ φίλε!

sostos
09-09-03, 20:21
Την θυμήθηκα γιατί σαν ISP και χωρίς να έχει ΤΑ ΕΣΟΔΑ προσέφερε πολύ καλές ταχύτητες!!! Και τους τελευταίους μήνες συναγωνιζοταν άνετα την ΟΤΕΝΕΤ στις ταχύτητες!!!
Οσο για την τελευταία ερώτηση σου χλωμό το βλέπω!!!

καλα τα λες φιλε στιλσκιν, αλλα να θυμισω κι εγω οτι ενω ηταν γνωστο πως η x-treme περιμενε να ζησει μόνο απο τις διαφημίσεις στη φάσα που εμφανιζόταν υποχρεωτικά κάτω στην οθόνη, μερικοί αχάριστοι ΓΥΦΤΟΙ είχαν τη φαεινή ιδέα να βγάλουνε σπαστήρια για να μη παιζουν οι διαφημίσεις!!!
δε φτανει που το εδινε δωρεαν, δε θελανε ουτε αυτη την ελάχιστη υποχρέωση να εχουν. αποτελεσμα βεβαια ειναι οτι τα εσοδα της μηδενιστηκαν κι εκλεισε. και πάει το τζάμπα... για όλους! αυτό καταφέρανε οι ηλίθιοι. αυτά για συμμόρφωση μερικών που νομίζουν οτι στη ζωή μπορεις μονο να παιρνεις χωρίς να δινεις...

krge
12-09-03, 20:11
Παίρνεις 211... που είναι δικό της νούμερο άρα κάτι κερδίζει...

Δεν νομίζω πως είναι δικό της νούμερο, το έχω δει και αλλού σε άσχετο με την Τελλάς website. :?:

TiO
12-09-03, 21:36
ta 211 noumera den anhkoun se enan mono... Mporei na exei mia etairia 10000 noumera kai mia allh na exei 10000 alla noumera... ola na arxizoun apo 211....

krge
12-09-03, 21:58
Μιλάμε πάντα για το πρόθεμα ??? Αντί δηλαδή στην Αττική το 210-****** να γίνεται 211-****** ???

TiO
13-09-03, 00:16
nai.. 211 einai gewgrafika noumera athinwn ta opoia mporoun na anoikoun ston opoiondhpote Enallaktiko Paroxo sta0erhs thlefwnias ta agorasei...(kai autos me th seira tou ta deinei se pelates tou)

@ ADSLgr.com All rights reserved.