PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το firefox 1.0.3



aguila21
09-05-05, 20:19
Πολλές φορές πληκτρολογώ τη διεύθυνση ενός site και ανοίγει ένα εντελώς άσχετο.Πολλές φορές το "ασχετο" το έχω δει πριν λίγη ώρα.Ακόμα και αν σβήσω την cache το ίδιο κάνει.Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

crimson
09-05-05, 20:28
Δεν ελέγχεις με adaware και spybot s&d για trojans, καλύτερα;

aguila21
09-05-05, 20:42
Το έκανα και δεν υπάρχει τίποτα....Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά έκανα εναν καθαρισμό της registry και λύθηκαι το πρόβλημα.Πάντως είχα κάνει καθαρισμό το πρωί και δεν είχε πολλές εγγραφές.

euri
09-05-05, 21:30
Τι εννοείς καθαρισμό της registry; Τι καθάρισες;
Μου έχει τύχει μερικές φορές το ίδιο, με ΙΕ, και μάλλον ήταν πρόβλημα DNS, καθώς με την ΙΡ έμπαινα κανονικά στο site.

WAntilles
10-05-05, 01:41
Δεν έχει σχέση αυτό ούτε με το Firefox ούτε με τη Registry.

Τυχαίο ήταν, με πιθανότερη αιτία αυτή του Euri.

Για trojans ή/και spyware με Firefox δεν χρειάζεται να ανησυχείς ποτέ.

aguila21
10-05-05, 08:09
Τι εννοείς καθαρισμό της registry; Τι καθάρισες;
Μου έχει τύχει μερικές φορές το ίδιο, με ΙΕ, και μάλλον ήταν πρόβλημα DNS, καθώς με την ΙΡ έμπαινα κανονικά στο site.

Με το system Mechanic καθάρισα την registry.

dpan
10-05-05, 13:14
Δεν έχει σχέση αυτό ούτε με το Firefox ούτε με τη Registry.

Τυχαίο ήταν, με πιθανότερη αιτία αυτή του Euri.

Για trojans ή/και spyware με Firefox δεν χρειάζεται να ανησυχείς ποτέ.

Aν θες να εισαι σιγουρος για το browsing χρησιμοποιεις linux.Ετσι και εγω οταν θελω να μπω σε επιμαχες σελιδουλες υψηλης επικινδυνοτητας μπαινω με vnc στο linuxaki μου και ειμαι ησυχος.
Με mozilla εχω κολησει trojan μετα απο πλοηγηση στο γνωστο www.astalavista.com και ειμαι 100% σιγουρος αφου οταν ακουσα οτι δεν κολαει trojans απεγκατεστησα τελειως τον ΙΕ και πλεον επαιζα μονο με Mozilla γιαυτο παιδες προσοχη δεν ειναι πανακεια ο Mozilla...

@ ADSLgr.com All rights reserved.