PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows 2003 sbs r2 Cannot copy



johnk
29-01-08, 16:08
Χαιρετω το forum, προσπαθοντας να κανω μια μεταφορα αρχειων απο τον ενα δισκο του server στον αλλο ( Windows 2003 sbs standard r2 sp1), συγκεκριμενα ενα μεγαλο αρχειο βασης δεδομενων sql, με το που αρχιζει η διαδικασια, βγαζει error ( το service ηταν σε κατασταση stop )

Cannot copy xxxxxx Insufficient System Resourses Exist to complete...

εχεί κανεις ιδεα τι μπορεί να είναι αυτο; το έχετε ξανα αντιμετοπίσει; :sorry:

agmarios
29-01-08, 17:53
Χαιρετω το forum, προσπαθοντας να κανω μια μεταφορα αρχειων απο τον ενα δισκο του server στον αλλο ( Windows 2003 sbs standard r2 sp1), συγκεκριμενα ενα μεγαλο αρχειο βασης δεδομενων sql, με το που αρχιζει η διαδικασια, βγαζει error ( το service ηταν σε κατασταση stop )

Cannot copy xxxxxx Insufficient System Resourses Exist to complete...

εχεί κανεις ιδεα τι μπορεί να είναι αυτο; το έχετε ξανα αντιμετοπίσει; :sorry:


Υποθέτω ότι εννοείς το service του sql server. Μήπως τρέχεις πολλά instances του sql server;
Δεν χρειάζεται να κατεβάζεις τον server αρκεί ένα take offline στη βάση.

Πόσο μεγάλο είναι το αρχείο;

Γενικά από ζόρι πώς πάει το μηχανάκι; Συνήθως ο exchange τα ξεσκίζει

ZAGNA
29-01-08, 21:10
Κάνεις κάποια μεταφορά/backup με ACRONIS? Γιατί έχω παρατηρήσει ότι άμα ο server το κάνει αυτό με SP1 κολλάει .... Αν το κάνεις αυτό βάλε SP2.

johnk
30-01-08, 10:21
γενικα δεν υπαρχει καθυστερησει στον Server παει καλα, ειναι ibm Xseries 226 dual xeon 3,4 me 4GB ram και 5 hdd 72gb raid 5. ειναι δυνατος, το μονο που μου παρουσιαζει ειναι αυτο στην μεταφορα. με απλο copy κανω την διδικασια αφου εχω κανει stop το service του sql, και το τσεκαρα αν τρεχει αλλο instance, αλλα τιποτα. εχει βγει sp2 για τον sbs 2003;

ZAGNA
30-01-08, 11:29
Ναι έχει βγει εδώ και πολύ καιρό :(
Δοκίμασε με το SP2 μπορεί να φτιάξει.

johnk
30-01-08, 12:39
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις, θα σας ενημερωσω τι γινετε μολις ολοκληρωσω το update

@ ADSLgr.com All rights reserved.