PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas το μεγαλείο σου!!!



Κώστας Κορ
29-01-08, 23:22
Είμαι αρχαίος συνδρομητής της Tellas σε τηλ και Internet. Από τον Ιουν.2007 είχα το απλό Tellas DSL γιατί ήθελα τις 2 γραμμές της ISDN του ΟΤΕ. Τελικά αποφάσισα ότι δεν τις χρειάζομαι, και από Νοε. 2007 μεταπήδησα στο Zisto. Εκτός από τα μύρια όσα προβλήματα επί ένα μήνα (δεν αφορούν το παρόν post) σήμερα πήρα τον πρώτο "μΖ - μετά Zisto" λογαριασμό. Με χρεώνουν οι αθεόφοβοι 3 συνδρομές μηνιαίες (από 13/11/07 μέχρι 29/2/2008) συμψηφίζοντας φυσικά τη διαφορά από την προηγούμενη χρέωση στο απλό DSL, και ... άκουσον άκουσον, με χρεώνουν και 72,87 € τέλος διακοπής της προηγούμενης σύνδεσής μου. Λες και με τιμώρησαν που αναβάθμισα τη συνδρομή μου και έμεινα πιστός στην Tellas. Έτσι λοιπόν θα τα σκάσω τα 200 τόσα ευρωπουλάκια...ας πρόσεχα! Θα μπορούσα να είμαι από τώρα στη Netone και να μην περιμένω τον ερχόμενο Νοέμβριο για να μην ξαναπληρώσω πρόστιμο! Αλλά όπως την έχουνε δεί θα χάσουν όλους τους παλιούς πελάτες τους.

gastone_2005
30-01-08, 00:00
Είμαι αρχαίος συνδρομητής της Tellas σε τηλ και Internet. Από τον Ιουν.2007 είχα το απλό Tellas DSL γιατί ήθελα τις 2 γραμμές της ISDN του ΟΤΕ. Τελικά αποφάσισα ότι δεν τις χρειάζομαι, και από Νοε. 2007 μεταπήδησα στο Zisto. Εκτός από τα μύρια όσα προβλήματα επί ένα μήνα (δεν αφορούν το παρόν post) σήμερα πήρα τον πρώτο "μΖ - μετά Zisto" λογαριασμό. Με χρεώνουν οι αθεόφοβοι 3 συνδρομές μηνιαίες (από 13/11/07 μέχρι 29/2/2008) συμψηφίζοντας φυσικά τη διαφορά από την προηγούμενη χρέωση στο απλό DSL, και ... άκουσον άκουσον, με χρεώνουν και 72,87 € τέλος διακοπής της προηγούμενης σύνδεσής μου. Λες και με τιμώρησαν που αναβάθμισα τη συνδρομή μου και έμεινα πιστός στην Tellas. Έτσι λοιπόν θα τα σκάσω τα 200 τόσα ευρωπουλάκια...ας πρόσεχα! Θα μπορούσα να είμαι από τώρα στη Netone και να μην περιμένω τον ερχόμενο Νοέμβριο για να μην ξαναπληρώσω πρόστιμο! Αλλά όπως την έχουνε δεί θα χάσουν όλους τους παλιούς πελάτες τους.

Αναβάθμιση δεν έκανες;; Μην τα πληρώσεις..:nono:

Κώστας Κορ
30-01-08, 11:00
Έστειλα σήμερα email και fax για συμψηφισμό, γιατί με χρεώνουν αυτόματα σε κάρτα. Δε νομίζω όμως να ...ιδρώσουν. Θα μπλοκάριζα την κάρτα μου, αλλά φοβάμαι ότι αφού ...έχουν το "μαχαίρι" μη μου δημιουργήσουν πρόβλημα στη σύνδεσή μου (και μόλις βγήκα μετά από ένα μήνα περιπετειών με τον συγχρονισμό του router μου που τελικά αγόρασα άλλο).

psolord
30-01-08, 11:53
Είμαι αρχαίος συνδρομητής της Tellas σε τηλ και Internet. Από τον Ιουν.2007 είχα το απλό Tellas DSL γιατί ήθελα τις 2 γραμμές της ISDN του ΟΤΕ. Τελικά αποφάσισα ότι δεν τις χρειάζομαι, και από Νοε. 2007 μεταπήδησα στο Zisto. Εκτός από τα μύρια όσα προβλήματα επί ένα μήνα (δεν αφορούν το παρόν post) σήμερα πήρα τον πρώτο "μΖ - μετά Zisto" λογαριασμό. Με χρεώνουν οι αθεόφοβοι 3 συνδρομές μηνιαίες (από 13/11/07 μέχρι 29/2/2008) συμψηφίζοντας φυσικά τη διαφορά από την προηγούμενη χρέωση στο απλό DSL, και ... άκουσον άκουσον, με χρεώνουν και 72,87 € τέλος διακοπής της προηγούμενης σύνδεσής μου. Λες και με τιμώρησαν που αναβάθμισα τη συνδρομή μου και έμεινα πιστός στην Tellas. Έτσι λοιπόν θα τα σκάσω τα 200 τόσα ευρωπουλάκια...ας πρόσεχα! Θα μπορούσα να είμαι από τώρα στη Netone και να μην περιμένω τον ερχόμενο Νοέμβριο για να μην ξαναπληρώσω πρόστιμο! Αλλά όπως την έχουνε δεί θα χάσουν όλους τους παλιούς πελάτες τους.

Φίλε μου, εφόσον απλώς άλλαξες πρόγραμμα δεν είναι λογικό να σε χρεώσουν τέλη διακοπής. Αν μιλάμε για ίδιο, όνομα, ΑΦΜ κλπ. Πάρτους τηλέφωνο και εξήγησε τους το πρόβλημα σου και πες μας τι σου είπανε. Εγώ εχώ αλλάξει 100 προγράμματα στην Τελλάς και το χειρότερο που είδα είναι χρεώσεις επόμενου διμήνου στο παλιό πρόγραμμα, αφού είχα ήδη αλλάξει στο καινούριο πρόγραμμα.Αυτά τα ποσά τα πλήρωσα και απλά πιστώθηκαν στον επόμενο λογαριασμό.

Mouse Potato
30-01-08, 16:16
Φίλε μου, εφόσον απλώς άλλαξες πρόγραμμα δεν είναι λογικό να σε χρεώσουν τέλη διακοπής. Αν μιλάμε για ίδιο, όνομα, ΑΦΜ κλπ. Πάρτους τηλέφωνο και εξήγησε τους το πρόβλημα σου και πες μας τι σου είπανε. Εγώ εχώ αλλάξει 100 προγράμματα στην Τελλάς και το χειρότερο που είδα είναι χρεώσεις επόμενου διμήνου στο παλιό πρόγραμμα, αφού είχα ήδη αλλάξει στο καινούριο πρόγραμμα.Αυτά τα ποσά τα πλήρωσα και απλά πιστώθηκαν στον επόμενο λογαριασμό.

Ακριβώς. Σε καμία περίπτωση δε χρεώνεσαι για κάτι που δεν έχεις λάβει, στην περιπτωσή μας υπηρεσίες... Επειδή λοιπόν κάποιες ενέργειες τους είναι αυτοματοποιημένες (έκδοση λογαριασμού κλπ κλπ) και δεν παρενέβη κανένας "ικανός" υπάλληλος να διαγράψει το πρόγραμμα που είχες, σου ήρθε το "μπουγιουρντί". Μην σε ανυσηχεί αυτό λοιπόν ;) Στις περισσότερες των περιπτώσεων τα πληρώνεις και τα παίρνεις πίσω με μορφή πίστωσης στον επόμενο λογαριασμό.

Κώστας Κορ
31-01-08, 13:08
Για την αποκατάσταση της τάξης: Ξαναμίλησα με την Tellas και το θέμα μάλλον έχει τακτοποιηθεί, αφού μου είπαν ότι θα πιστωθεί το ποσό στον επόμενο λογ/σμό. Ελπίζω να γίνει έτσι!

pokermoney122
02-02-08, 05:01
ennoite sto gyrizoun stous epomenous... ma pontios eisai?

Mouse Potato
02-02-08, 14:01
Για την αποκατάσταση της τάξης: Ξαναμίλησα με την Tellas και το θέμα μάλλον έχει τακτοποιηθεί, αφού μου είπαν ότι θα πιστωθεί το ποσό στον επόμενο λογ/σμό. Ελπίζω να γίνει έτσι!

Προσοχή!!! Να το κοιτάξεις αν στο πιστώσουν! Παίζουν κι άλλα κόλπα! Την έχω πάθει γι αυτό στο λέω! :)

chosen0ne
02-02-08, 15:45
ennoite sto gyrizoun stous epomenous... ma pontios eisai?

Κι εγώ είχα λανθασμένο λογαριασμό, ενώ έχω 4 μήνες προπληρομένους απο πακέτο που αγόρασα, μετά απο 2 μήνες ενεργοποίησης μου ήρθε λογαριασμός!!!! Άντε να δούμε τώρα μεσα φεβρουαρίου που είναι ο επόμενος αν θα έρθει μόνο 18.95χ2 ή αν είμαι κι εγώ πόντιος.............


ΥΓ. Εννοείται το δήλωσα στο 13800 και μου ΕΙΠΑΝΕ ότι το λογιστίριο θα το φροντίσει...:oops:

marop29
02-02-08, 15:56
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τα εξής σε οτι αφορά τον λογαριασμό μου απο 1/11-27/11 με χρεώνουν για κλήσεις σταθερών ενώ είχα zisto ενώ απο 29/11-30/11 δεν με χρεώνουν τι ακριβώς συμβαίνει;
Οι απερίοριστες κλήσεις τους ποιές είναι; :(:(

hel
03-02-08, 15:25
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τα εξής σε οτι αφορά τον λογαριασμό μου απο 1/11-27/11 με χρεώνουν για κλήσεις σταθερών ενώ είχα zisto ενώ απο 29/11-30/11 δεν με χρεώνουν τι ακριβώς συμβαίνει;
Οι απερίοριστες κλήσεις τους ποιές είναι; :(:(

Πάρτους τηλέφωνο. Κάποιο λάθος θα έκαναν στην χρέωση.

marop29
03-02-08, 16:07
Πάρτους τηλέφωνο. Κάποιο λάθος θα έκαναν στην χρέωση.

Προσπαθώ να πάρω απο χθές στο 13800 για τους λογαριασμούς και η αναμονή είναι στο φούλ 40 λεπτα δεν τους αντέχω..ακου εκεί 183 ευρώ οτι θέλουν κάνουν. Η μόνη ώρα για να πιάσεις το 13800 χωρίς αναμονή είναι να τους πάρεις στις 6 το πρωι το εχώ δοκιμάσει τις άλλες ώρες είναι άστα να πάνε...
Λέω να τους πάρω αυριο το πρωί τέτοια ώρα θα βάλω και ξυπνητήρι να είμαι σίγουρη...:p:scared::lol:
Εξυπήρετηση ΤΕΛΛΑΣ σου λεει μετά τι να την κάνω με τόση αναμονή...:whistle::whistle::whistle:

Mouse Potato
04-02-08, 03:59
Προσπαθώ να πάρω απο χθές στο 13800 για τους λογαριασμούς και η αναμονή είναι στο φούλ 40 λεπτα δεν τους αντέχω..ακου εκεί 183 ευρώ οτι θέλουν κάνουν. Η μόνη ώρα για να πιάσεις το 13800 χωρίς αναμονή είναι να τους πάρεις στις 6 το πρωι το εχώ δοκιμάσει τις άλλες ώρες είναι άστα να πάνε...
Λέω να τους πάρω αυριο το πρωί τέτοια ώρα θα βάλω και ξυπνητήρι να είμαι σίγουρη...:p:scared::lol:
Εξυπήρετηση ΤΕΛΛΑΣ σου λεει μετά τι να την κάνω με τόση αναμονή...:whistle::whistle::whistle:

Μη μασάς... Πάρε στο 1212 ενναλακτικά ;)

marop29
04-02-08, 08:19
Μη μασάς... Πάρε στο 1212 ενναλακτικά ;)

Τι γκαντεμιά είναι αυτή δεν έχω τηλέφωνο μόνο ιντερνετ...λετε να διαβάζουν τα post στο φόρουμ....:shock::blabla:
Με αυτό τον λογαριασμό απορώ ποτε θα βγάλω άκρη:p:p :crazy:

vaskgr
04-02-08, 15:06
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τα εξής σε οτι αφορά τον λογαριασμό μου απο 1/11-27/11 με χρεώνουν για κλήσεις σταθερών ενώ είχα zisto ενώ απο 29/11-30/11 δεν με χρεώνουν τι ακριβώς συμβαίνει;
Οι απερίοριστες κλήσεις τους ποιές είναι; :(:(


Μπορείς να δεις την ανάλυση κλήσεων για να δεις ποιές κλήσεις είναι χρεωμένες.
παρτους όμως τηλέφωνο. Ίδια προβλήματα είχαν και εγώ και μετά από τηλέφωνο στον επόμενο λογαριασμό ήταν ΟΚ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.