PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσοι εχετε κλειδωσει στα 4000/512



kanalarxis
30-01-08, 01:52
Νομιζω πως βρισκομαστε στη χωρα του παραλογου! Ξεκινησαμε ( ωραια και καλα) με 4000/512... Ξαφνηκα ακουσαμε για 12000/1000 αλλα τα disconnections παρα παρα πολλα και μας κατεβασαν στα παλια.....απο τοτε μεχρι σημερα το ρουτερ κληδωνει στα ιδια...4000/512....με att 12 και SNR 11-13.... Εχει κανεις καμια γνωμη....? :whistle:

ΥΓ...Μετα απο 5μηνες (οπως λενε οι τεχνικοι της ΤΕΛΛΑΣ η Αγια Παρασκευη εξακολουθει να εχει προβλημα....)

Mouse Potato
30-01-08, 06:44
Νομιζω πως βρισκομαστε στη χωρα του παραλογου! Ξεκινησαμε ( ωραια και καλα) με 4000/512... Ξαφνηκα ακουσαμε για 12000/1000 αλλα τα disconnections παρα παρα πολλα και μας κατεβασαν στα παλια.....απο τοτε μεχρι σημερα το ρουτερ κληδωνει στα ιδια...4000/512....με att 12 και SNR 11-13.... Εχει κανεις καμια γνωμη....? :whistle:

ΥΓ...Μετα απο 5μηνες (οπως λενε οι τεχνικοι της ΤΕΛΛΑΣ η Αγια Παρασκευη εξακολουθει να εχει προβλημα....)

το attn σου είναι μια χαρά... Τώρα μάλλον το πρόβλημα βρίσκεται σ' εσένα ή όπως σου λένε στην περιοχή σου (:hmm:). Το signal/noise κι αυτό δεν είναι άσχημο. Απλά σε κατέβασαν πάλι στα 4mbps λόγω αποσυνδέσεων...

baskon
30-01-08, 09:23
Φιλε το signal/noise του kanalarxis είναι πολύ άσχημο.
Σε 4αρα γραμμή που το ειδες ότι δεν είναι άσχημο?
Με τετοιο attenuation και τέτοια ταχυτητα έπρεπε να ναι πάνω από 20.Το κανονικό θα ήταν 25-27
Για αυτο και είχε αποσυνδεσεις.Μόλις ανεβηκε η ταχυτητα στα 12 το snr έπεσε..
Κάπου έχει προβλημα η γραμμή σου πάντως.Αν δεν οφειλεται στη καλωδιωση του σπιτιου σου τότε θα περιμένεις ΠΟΛΥ μέχρι να αλλάξει κάτι στο χαλκό που πάει μέχρι το DSLAM

psolord
30-01-08, 11:45
Είναι να μη πέσεις στη περίπτωση. Αν καίγεσαι για fast internet , προτέινω να κάνεις άιτηση για νέα γραμμή εξ'ολοκλήρου, με νέο αριθμό και ΟΧΙ πανω απο την ήδη υπάρχουσα και μάλιστα σε άλλη εταιρεία για να συγκρίνεις. Μπορεί να είσαι τυχερός και να σου κάτσει. Μετά κόβεις όποιον απο τους δυο δε σου κάνει.

Έχει λίγο παραπανήσιο κόστος αυτό όμως! :sorry:

kanalarxis
30-01-08, 12:43
ευχαρηστω παιδια, απλα η πολυκατοικια ειναι καινουργια και γιαυτο παραξενευτικα....Παντως πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που εχω κολησει στα 4000/512.....

pagratios
30-01-08, 13:28
Λέω να βάλω τα 12ΜΒ/1ΜΒ!!! Θα κολλήσω και εγώ στα 4ΜΒ/512ΚΒ?

psolord
30-01-08, 14:21
Λέω να βάλω τα 12ΜΒ/1ΜΒ!!! Θα κολλήσω και εγώ στα 4ΜΒ/512ΚΒ?

Με τα αναλυτικότατα στοιχεία της γραμμής σου, που μας δίνεις, μπορεί να σου εγγυήθει όλο το forum ότι δεν θα έχεις ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα! ;)

Mouse Potato
30-01-08, 15:40
Φιλε το signal/noise του kanalarxis είναι πολύ άσχημο.
Σε 4αρα γραμμή που το ειδες ότι δεν είναι άσχημο?
Με τετοιο attenuation και τέτοια ταχυτητα έπρεπε να ναι πάνω από 20.Το κανονικό θα ήταν 25-27
Για αυτο και είχε αποσυνδεσεις.Μόλις ανεβηκε η ταχυτητα στα 12 το snr έπεσε..
Κάπου έχει προβλημα η γραμμή σου πάντως.Αν δεν οφειλεται στη καλωδιωση του σπιτιου σου τότε θα περιμένεις ΠΟΛΥ μέχρι να αλλάξει κάτι στο χαλκό που πάει μέχρι το DSLAM

Προσωπικά όταν συγχρόνιζα στα 4 το SNR μου ήταν 7. Και ποτέ δεν είχα πρόβλημα αποσυνδέσεων. Άμα ψάξεις περιπτώσεις στο forum θα σου φύγει το μάτι ;). Φιλικά ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.