PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με λογαριασμό, εδώ και 12 μήνες...



antreas9
30-01-08, 11:33
Λοιπόν, θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο σύντομος μπορώ..
Πεάλτης της ΗΟΛ από την επική εποχή του 6+6 μήνες, με 384. (12/05)
Beta tester στα 4μβ, με υπόσχεση για ίδια ακριβώς χρέωση (Δηλαδή ΜΗΔΑΜΙΝΗ, μια το πακέτο το είχα προ-πληρωσει)! (Αρα,μεχρι και 12/06, καμία χρέωση)!
Από 01/06, ως 06/06, μου έλεγαν ότι δεν μπορούν να μου στείλουν λογ/σμο, γιατί το έβλεπαν ως ....συνέχεια του πακέτου που είχα αγοράσει, και έπρεπε να περιμένω τον 6ο, για την εκκαθαριση!
(εντωμεταξύ, με αφήνουν από δικό τους λάθος 1 μήνα offline, και μου υπόσχονται ότι θα μου τον επιστρέψουν. Τελικά μου βάζουν τα χρήματα στο e-πορτοφολι, και έπειτα...από αγώνα 5 μηνών, μου δίνεται ο δωρεάν μήνας τον οκτώβριο)!
Κλείνει η παρένθεση! Ερχεται ο λογ/σμος ο εκκαθαριστικός, κ με χρεώνει για το διάστημα του 2006 (που εγώ είχα ΠΡΟπληρώσει), 20 ευρώ για ρούτερ.
Παίρνω τηλ, μου λέει ένα παληκάρι: "μην πληρωσετε μέχρι να ξεθαρίσετε τα 2 παραπάνω θέματα, γιατί αποκλείεται να βρείτε δίκιο"!
Επικοινωνω με 4-5 άτομα, με μαίηλ, και τηλ, αλλά εις μάτην!
Εντωμεταξύ, μου είχε χαλάσει το φριτζ, μου έστειλαν ένα άλλο, και κάποια στιγμή τον 9ο, θέλησα να τους επιστρεψω και τα 2, για να μη χρεώνομαι. Το παληκάρι της κούριερ τα παρέλαβε, ευτυχως ΕΠΕΜΕΙΝΑ να γράψει ότι παρέλαβε 2 τεμάχια, και όταν ζήτησα επιβεβαίωση από την ΗΟΛ ότι παρέλαβε 2 ρούτερ, και θα σταματήσει να με χρεώνει, μου λέει, εμείς παραλάβαμε ένα. Τους έστειλα 4 φαξ , που τα έχασαν όλα, και τελικά, τους σκάναρα την απόδειξη και τους την έστειιλα.
Από τον 9ο μέχρι και σήμερα, παρ'όλες τις συνεχόμενες ενοχλήσεις μου προς την εταιρεία για γραπτή απάντηση σχετικά με τα αιτήματά μου, δεν έχω λάβει ΟΥΤΕ καν προφορική.
Ανοίγω θέμα, ή παίρνω τηλ, και η απάντηση είναι κλασσική..."Θα το ψάξουμε".
Τους χρωστάω 12 μήνες σχεδόν, και δεν ενδιαφέρονται να πάρουν τα χρήματά τους. Μέχρι που σκέφτηκα να τα καταθέσω στο παρακαταθηκών και δανείων για να τελειώνω.
Το θέμα βασικά το άνοιξα μήπως έχει κάποιος κάποια καλύτερη ιδέα, και για να αναφέρω την πολύ ..καλή εξυπηρέτηση πελατών που λαμβάνω...

ssotis
30-01-08, 15:49
Πω πω...
και μόνο που το διάβαζα... μου ρθε ζαλάδα.
Οι άνθρωποι είναι άχρηστοι..

antreas9
30-01-08, 16:57
Ασχετα με την πλάκα, δεν τους ενδιαφέρει το πιο απλό???Να πληρωθούν για υπηρεσίες που ΗΔΗ μου έχουν παρασχεθεί???

ssotis
30-01-08, 17:05
Ασχετα με την πλάκα, δεν τους ενδιαφέρει το πιο απλό???Να πληρωθούν για υπηρεσίες που ΗΔΗ μου έχουν παρασχεθεί???

Και σε άλλους, όπως σε μένα, ζητάνε χρήματα για υπηρεσίες που δεν έχουν ποτέ δώσει...(δυο μήνες μετά τη διακοπή).

antreas9
30-01-08, 17:10
Μάλλον είναι αυτά που τους χρωστάω εγώ!!!!!!!:p

antreas9
20-02-08, 10:36
Το επαναφέρω, μόνο κ μόνο γιατί ΑΚΟΜΑ να λυθεί! Συμπληρώσαμε 13 μήνες!!!!!!!!!!!!!!
Τους έχω απλήρωτους, και ΔΕΝ τους ενδιαφέρει ρε γαμώτο!!!

........Auto merged post: antreas9 added 0 Minutes and 47 Seconds later........

(Μίλησα με καμιά 10αρια άτομα ακόμα από εξυπηρέτηση , αλλά...ΤΙΠΟΤΑ)!

antreas9
04-04-08, 13:35
και ΝΑΙ, κυρίες και κύριοι, ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!
ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΑ πριν 15 ημέρες!!!
Με πήρε τηλέφωνο η πρώην πωλήτριά μου-που έχει πάρει προαγωγή-, που είδε το ανοιχτό τίκετ κατα τύχη, το έψαξε (κανά μήνα βέβαια) και έδωσε λύση σε όλα τα ανοιχτά ζητήματα!
Με παίρνει τηλ μια πέμπτη, μου λέει όλα οκ..
Φυσικά ζητάω αναλυτική καρτέλα λογ/σμου ώστε να βεβαιωθώ, η οποία και φτάνει στα χέρια μου την επόμενη τρίτη...
Τετάρτη, με πήραν τηλ από το λογιστήριο, και μου είπαν ότι αν δεν εξοφλήσω μέχρι την παρασκευή, θα μου το κόψουν!
ΕΕΕ, εκεί τα άκουσε η κοπελα που με πήρε, αλλά τέλος πάντων, ΚΑΤΑΦΕΡΑ να τους πληρώσω!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.