PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγω δεν θέλω τον Γερμανό μου...!



Santeron
11-05-05, 20:50
Λοιπόν που λέτε ήθελα κάπου να πω το παράπονό μου...
Πάω την τρίτη 3/5/05 στον Γερμανό Ν.Σμύρνης να αγοράσω ένα OnDSL kit 384/128... Πρώτο κρούσμα... Λέω στην πωλήτρια οτι θέλω Over PSTN... η απάντηση ήταν (με στυλ... ΜΑ ΚΑΛΑ ΒΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ; ) "Όχι δεν καταλάβατε καλά. αυτή είναι ADSL...". Της λέω "Ναι... Αλλά υπάρχουν δύο πακέτα... Over PSTN/ Over ISDN"... Λέει "Όχι, όχι... δεν έχει διαφορά...". Μετά από λίγο, όταν ζητάει από ένα παλικάρι να της φέρει το πακέτο, πολύ φυσικά την ρωτάει ποιο απο τα δύο... Δεύτερο κρούσμα... Έψαχνε ένα ολόκληρο κατάστημα την τιμή για περίπου μισή ώρα... εγώ φυσικά ήξερα οτι έχει κάτι λιγότερο από 130€ με ΦΠΑ αλλά δεν έλεγα τίποτα γιατί κάτι πήρε το αυτί μου να πληρώσω 109€ (Δηλαδή χωρίς ΦΠΑ) που δεν με χάλαγε. Τελικό και θανατηφόρο κρούσμα. Με παίρνουν τηλέφωνο το Σάββατο και μου λένε οτι ξέχασαν να γράψουν το Serial Number του κουτιού και δεν μπορούν να το στείλουν στον ΟΤΕ. Τέλος πάντων, την Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο και τους λέω το S/N και μετά από 5' ξανατηλεφωνούν και μου λένε... "Απο το Γερμανό είμαστε πάλι... Μήπως θα μπορούσατε να μας πείτε και ένα User Name... (ενώ το Password το έδωσα από την πρώτη φορά που πήγα)... Το ποιό τραγικό της υπόθεσης... παρατήρησα πάνω στο ταμείο ένα βραβείο που έλεγε "Βραβείο στο Υποκατάστημα Νέας Σμύρνης Για Της Περισσότερες Πωλήσεις Internet Του Μήνα Απριλίου...". Μία βδομάδα+ για να στείλουν την αίτηση στον ΟΤΕ και άλλες 10 ημέρες που θέλει ο ΟΤΕ... Με φτιάξανε καλά... Τέλος Παραπόνου.

teo_L20
11-05-05, 20:54
γιατι δε πήγες multirama?

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ 10'!!

Santeron
11-05-05, 21:07
Δεν βαριέσαι... Δεν είχα ποτέ παράπονο με τον Γερμανό... Το μόνο που μου την σπάει είναι που τους πήρα και τους ξέχεσα για την καθυστέρηση και μου είπε: "Εμείς την στείλαμε. Τώρα είναι στα χέρια του ΟΤΕ το πόσες μέρες θα κάνει και συνήθως κάνουν γύρω στις 10 εργάσιμες για να δούν την αίτηση..."

vadergr
11-05-05, 22:47
Multirama?Πλακα μου κανετε?Για δειτε εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=16532&page=2 τι επαθα (ποστ 22 και κατω μεχρι το τελος).
Η πλακα με αυτα που διαβασα εδω ειναι οτι κανονικα στο κιτ ΔΕΝ σου ζητανε password αλλα μονο username!
Εμενα για παραδειγμα θα μου το δωσουν με την ενεργοποιηση του κωδικου μου προσβασης.Σημερα ενεργοποιησαν την γραμμη και περιμενω τηλ για password.(εχω ηδη επιβεβαιβεωσει οτι ετσι ειναι η διαδικασια)
Το θεμα δεν ειναι το μαγαζι λοιπον, αλλα σε τι υπαλληλο θα πεσεις.

teo_L20
11-05-05, 22:53
ok!!γνώμη μου!!

WAntilles
12-05-05, 01:40
Καί πήρες κιτ, καί έβαλες καί 4ον μεσάζοντα μεταξύ εσένα και του ΟΤΕ.

Εμ, δε ρώταγες;

@ ADSLgr.com All rights reserved.