PDA

Επιστροφή στο Forum : help please



lakis1982
11-05-05, 23:04
γεια σας . ειμαι καινουριος εδω. εκανα συνδεση tellas izi . μου ηρθε σημερα ο εξοπλισμος ( σπλιττερ και μοντεμ crypto f200 ) . εκανα κανονικα τις συνδεσεις οπως λεει , και παω στο accessrunner control panel και βλεπω οτι γραφει connection established . παω μετα να συνδεθω στο ιντερνετ προσωρινα με τα στοιχεια πουθ δινει η τελλας , username : guest@tellas.gr kai password : tellas και νουμερο που καλει το 0000000 . αυτο το κανεις , για να ενεργοποιησεις την συνδρομη σου μεσω του site της τελλας . πατας λοιπον να συνδεθει και βγαζει verifying username and password για περιπου 20 δευτερολεπτα και μετα βγαζει error message 721 : remote computer did not respond .
πηρα και στην τελλας και μου ειπαν θα ειδοποιησουν τον οτε για να δει τη γραμμη . επισης δοκιμασα και συνδεσα την γραμμη που ερχετα στο σπιτι κατευθειαν με το μοντεμ χωρις να παρεμβαλλονται νετμοντ και splitter . αλλα παλι βγαζει το ιδιο error message .
ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ? PLEASE HELP .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Spear_
11-05-05, 23:08
Καλώς ήρθες! Στο access runner control panel πάτα alt-p για να σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις, πήγαινε στο tab "protocol setup" και τσέκαρε αν το vpi είναι 8 και το vci 35!

lakis1982
12-05-05, 00:09
οι ρυθμισεις ειναι στο 8 και στο 35 . γενικα ολες οι ρυθμισεις ειναι οπως τις θελουνε . τις ελεγξα 100 φορες.

sdikr
12-05-05, 00:12
Κατα πασα πιθανότητα δεν σε έχει ενεργοποιήσει ο οτε ακόμα (δεν έχει γίνει ή συνδεση με τον bbras )

crimson
12-05-05, 00:15
το 'χε πάθει ένας φίλος, αν θυμάμαι καλά σημαίνει ότι δεν είναι ενεργοποιημένη η γραμμή σου.
Καλό κουράγιο με την τεχνική υποστήριξη της τελλάς.

NoYmErOs
12-05-05, 08:30
Κατα πασα πιθανότητα δεν σε έχει ενεργοποιήσει ο οτε ακόμα (δεν έχει γίνει ή συνδεση με τον bbras )

Και γιατί βγάζει "connection established" ?
Άν θυμάμαι καλά με αυτό το μοντεμ που είχα και εγώ έβγαλε connection established μόνο όταν ενεργοποιηθηκε η γραμμή απο τον οτε..

andreasp
12-05-05, 09:48
γεια σας . ειμαι καινουριος εδω. εκανα συνδεση tellas izi . μου ηρθε σημερα ο εξοπλισμος ( σπλιττερ και μοντεμ crypto f200 ) . εκανα κανονικα τις συνδεσεις οπως λεει , και παω στο accessrunner control panel και βλεπω οτι γραφει connection established . παω μετα να συνδεθω στο ιντερνετ προσωρινα με τα στοιχεια πουθ δινει η τελλας , username : guest@tellas.gr kai password : tellas και νουμερο που καλει το 0000000 . αυτο το κανεις , για να ενεργοποιησεις την συνδρομη σου μεσω του site της τελλας . πατας λοιπον να συνδεθει και βγαζει verifying username and password για περιπου 20 δευτερολεπτα και μετα βγαζει error message 721 : remote computer did not respond .
πηρα και στην τελλας και μου ειπαν θα ειδοποιησουν τον οτε για να δει τη γραμμη . επισης δοκιμασα και συνδεσα την γραμμη που ερχετα στο σπιτι κατευθειαν με το μοντεμ χωρις να παρεμβαλλονται νετμοντ και splitter . αλλα παλι βγαζει το ιδιο error message .
ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ? PLEASE HELP .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Τι εννοεις να παρεμβαλετε το netmod?
Συνδεεις το Splitter.
Στην μια εξοδο βαζεις το router και στην αλλη το netmod.
Ας το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος ρε παιδια.

lakis1982
14-05-05, 22:30
ολα οκ παιδια απο την επομενη μερα . thanks . δεν ξερω τι εφταιγε αλλα κατι διορθωσαν απο τον οτε

@ ADSLgr.com All rights reserved.