PDA

Επιστροφή στο Forum : Με έβγαλαν από το conn-x-talk χωρίς να το ζητήσω!!!



Pi Epsilon
31-01-08, 14:31
1ο μου ποστ και σίγουρα μπαίνω με το αριστερό στο φόρουμ αντί με το δεξί!

Τον Μάιο του ʼ06 έκανα πακέτο πΟΤΕ connex-talk και αργότερα εντάχθηκα στο απεριόριστο για αστικά / υπεραστικά (14.756+16.5+14.9=46.156/μήνα) και αφού πλήρωσα τον πρώτο λογαριασμό 140 ευρώ !!! (κάτι αναδρομικά και κάτι άλλες κοροϊδίες), έφτασε εχθές η στιγμή που άνοιξα τον 4ο λογαριασμό εχθές και διαπιστώνω έκπληκτος ότι με χρέωναν για κάθε αστική (193 κλήσεις) και κάθε υπεραστική κλήση (~50 κλήσεις), και ξεχωριστά το connex σύνολο διμήνου ~ 139 ευρώ !!! τι στιγμή που έπρεπε να είναι 46.156/μήνα χ 2 = 92,31 ευρώ σύμφωνα με το πακέτο που έχω κάνει!

Παίρνω τηλέφωνο και συνομιλώ με υπάλληλο για να βγάλω άκρη και μου λέεi:
-κύριε έχετε βγει από το πακέτο connex-talk από την 25/09/2006 !!!
-ποιος έδωσε την εντολή να βγω από το πακέτο ? ρωτώ
-εσείς μου λέει
-μα εγώ δεν το έχω κάνει πΟΤΕ αυτό ανταπαντώ

ακολούθησε μάλλον γελοία συζήτηση και περιμένω σήμερα να με πάρουν τηλέφωνο να μου δώσουν εξηγήσεις. (από 25/09/06 μέχρι χθες δεν πήρα επίσης χαμπάρι (φταίω κι εγώ που δεν έλεγξα τον λογαριασμό μου – αλλά πληρώνω αυτόματα με πάγια εντολή από την τράπεζα).


Στο φόρουμ κάπου διάβασα:

Ο ΟΤΕ προσφέρει σιγουριά, πολύ καλή εξυπηρέτηση, αμεσότητα, κοροϊδία, αρκετά καλές υπηρεσίες (όχι τέλειες), πολύ υψηλές τιμές!
ΟΛΟΙ οι εναλακτικοί προσφέρουν άθλια εξυπηρέτηση, καθυστερήσεις (είτε λόγω ΟΤΕ...είτε λόγο γραφειοκρατίας), κοροϊδία (επί δύο), ψιλομέτριες υπηρεσίες, πολύ καλύτερες τιμές -ολοκληρωμένα πακέτα- από τον ΟΤΕ.

Θα πρόσθετα ότι ο πΟΤΕ εκτός από τα παραπάνω, προσφέρει επίσης και απάτη.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ???

LOUKAS32
31-01-08, 14:36
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ , παμε ιδιοκτητα παιδια ολοι μας φτανει πλεον!!!

220 ευρο μου ηρθε το

1) νεα τηλ γραμμη
2) νεα συνδεση 24αρα

απαντηση? προπληρωνετε λεει 2 μηνες χαχαχαχαχαχααχχα :nono:

pnikolo
31-01-08, 15:13
1ο μου ποστ και σίγουρα μπαίνω με το αριστερό στο φόρουμ αντί με το δεξί!

Τον Μάιο του ’06 έκανα πακέτο πΟΤΕ connex-talk και αργότερα εντάχθηκα στο απεριόριστο για αστικά / υπεραστικά (14.756+16.5+14.9=46.156/μήνα) και αφού πλήρωσα τον πρώτο λογαριασμό 140 ευρώ !!! (κάτι αναδρομικά και κάτι άλλες κοροϊδίες), έφτασε εχθές η στιγμή που άνοιξα τον 4ο λογαριασμό εχθές και διαπιστώνω έκπληκτος ότι με χρέωναν για κάθε αστική (193 κλήσεις) και κάθε υπεραστική κλήση (~50 κλήσεις), και ξεχωριστά το connex σύνολο διμήνου ~ 139 ευρώ !!! τι στιγμή που έπρεπε να είναι 46.156/μήνα χ 2 = 92,31 ευρώ σύμφωνα με το πακέτο που έχω κάνει!

Παίρνω τηλέφωνο και συνομιλώ με υπάλληλο για να βγάλω άκρη και μου λέεi:
-κύριε έχετε βγει από το πακέτο connex-talk από την 25/09/2006 !!!
-ποιος έδωσε την εντολή να βγω από το πακέτο ? ρωτώ
-εσείς μου λέει
-μα εγώ δεν το έχω κάνει πΟΤΕ αυτό ανταπαντώ

ακολούθησε μάλλον γελοία συζήτηση και περιμένω σήμερα να με πάρουν τηλέφωνο να μου δώσουν εξηγήσεις. (από 25/09/06 μέχρι χθες δεν πήρα επίσης χαμπάρι (φταίω κι εγώ που δεν έλεγξα τον λογαριασμό μου – αλλά πληρώνω αυτόματα με πάγια εντολή από την τράπεζα).


Στο φόρουμ κάπου διάβασα:

Ο ΟΤΕ προσφέρει σιγουριά, πολύ καλή εξυπηρέτηση, αμεσότητα, κοροϊδία, αρκετά καλές υπηρεσίες (όχι τέλειες), πολύ υψηλές τιμές!
ΟΛΟΙ οι εναλακτικοί προσφέρουν άθλια εξυπηρέτηση, καθυστερήσεις (είτε λόγω ΟΤΕ...είτε λόγο γραφειοκρατίας), κοροϊδία (επί δύο), ψιλομέτριες υπηρεσίες, πολύ καλύτερες τιμές -ολοκληρωμένα πακέτα- από τον ΟΤΕ.

Θα πρόσθετα ότι ο πΟΤΕ εκτός από τα παραπάνω, προσφέρει επίσης και απάτη.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ???

Παρε 134 και δηλωσετο παραπονο (αν θες κανε και εγγραφη καταταγγελια) και ζητα τους να το αποδειξουν αυτο που λενε (οτι το ζητησες) και να σε χρεωσουν με τα παγια που πρεπει και να πιστωσουν τα τηλεφωνα που ηταν δωρεαν. Μη τους χαριστεις πουθενα.
Συμβουλη -και εγω πληρωνω με παγια εντολη- αλλα παντα ελεγχω το λογαριασμο που μου στελνουν :oneup:

manoulamou
01-02-08, 01:46
1ο μου ποστ και σίγουρα μπαίνω με το αριστερό στο φόρουμ αντί με το δεξί!
..........................................
Στο φόρουμ κάπου διάβασα:

Ο ΟΤΕ προσφέρει σιγουριά, πολύ καλή εξυπηρέτηση, αμεσότητα, κοροϊδία, αρκετά καλές υπηρεσίες (όχι τέλειες), πολύ υψηλές τιμές!
ΟΛΟΙ οι εναλακτικοί προσφέρουν άθλια εξυπηρέτηση, καθυστερήσεις (είτε λόγω ΟΤΕ...είτε λόγο γραφειοκρατίας), κοροϊδία (επί δύο), ψιλομέτριες υπηρεσίες, πολύ καλύτερες τιμές -ολοκληρωμένα πακέτα- από τον ΟΤΕ.

Θα πρόσθετα ότι ο πΟΤΕ εκτός από τα παραπάνω, προσφέρει επίσης και απάτη.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ???

Κανεις δεν ειναι τελειος. Οσο πιο μεγαλος και παλιος λογω πελατολογιου ιδιως θα εχει περισσοτερους δυσαρεστημενους, ομως οι εναλλακτικοι απετελεσαν για πολλους τη μεγαλη απογοητευση
και για αλλους η μονη ελπιδα πως μεσω του ανταγωνισμου θα βελτιωθει και ο ΟΤΕ!
Κανεις δεν αμφισβητει επισης πως εαν θελει πραγματικα σταθερη τηλεφωνια παντα και παντου
μονο στον ΟΤΕ μπορει να βασιστει, εξ ου και προτιμωνται τα sharedLLu ακομη και τωρα...
Α ΚΑΙ το post σου ειναι δευτερο προηγηθηκε ενα ασαφες/ημιτελες (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1764439#post1764439)...:)

sdikr
01-02-08, 01:56
στο σπίτι είσαι μόνος σου;
μήπως κάποιος απάντησε στο τηλέφωνο και έκανε καμιά προεπιλογή;
μήπως εκάνες αλλαγή πάκετου (adsl)

Pi Epsilon
01-02-08, 11:18
Καλημέρα και πάλι παιδιά και ευχαριστώ για τη βοήθεια... -Το παραπάνω ποστ ήταν όντως το 2ο.-

Στο σπίτι είμαστε 4, αποκελείεται να το έκανε η σύζυγος επίσης αποκλείεται να το έκαναν τα παιδιά μου είναι μικρά!
Μίλησα μαζί τους και σήμερα θα περάσω να τους τα πω και κατ'ιδίαν (θα τρέχουν να κρυφτούν να'στε σίγουροι γιατί είμαι πολύ τσαντισμένος με τα +70 ευρώ που χρεώθηκα).
Έκανα τηλεφωνικά αίτηση να εξεταστεί το γεγονός αλλά δεν ξέρω τι έκβαση θα έχει.
Με αυτά που διαβάζω και για τους άλλους παρόχους, δύσκολα θα ξεκολλήσω τη βδέλλα (πΟΤΕ) από πάνω μου...

opener
01-02-08, 11:35
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ , παμε ιδιοκτητα παιδια ολοι μας φτανει πλεον!!!

220 ευρο μου ηρθε το

1) νεα τηλ γραμμη
2) νεα συνδεση 24αρα

απαντηση? προπληρωνετε λεει 2 μηνες χαχαχαχαχαχααχχα :nono:

Για το ποσο που πληρωσες δεν γνωριζω, ομως για τα τελη του adsl σωστα σου ειπαν,
προπληρωνεις τα τελη του επομενου 2μηνου, οπως κανεις το ιδιο και για τα βασικα τελη του τηλεφωνου.

Panagioths
01-02-08, 12:58
Πήγαινε σε ένα κατάστημα oteshop, να κοιτάξουν μέσα από το woms την κίνηση του λογαριασμού σου και θα βρουν το όνομα του υπαλλήλου που πέρασε την αίτηση κατάργησης του conn-x talk και επίσης εαν ήταν μέσω 134 ή σε κατάστημα ή αυτόματα λόγω αλλαγής της απαραίτητης προϋπόθεσης να συνυπάρχει το conn-x adsl στην γραμμή σου. Εαν όντως δεν έγινε λόγω κατάργησης/αλλαγής κάποιας από τις παραπάνω προϋποθέσεις και έγινε με αίτημα πελάτη τότε θα βρουν τον υπάλληλο και θα μάθουν γιατί βγήκε. Πρέπει και σε συμβουλεύω να το κάνεις (για να βρεθεί ο "φταίχτης" και να μην πληρώσεις τις κλήσεις) να κάνεις έγγραφη αμφισβήτηση λογαριασμού και αίτημα παραπόνων για να γίνει έλεγχος. Αυτό θα το κάνεις σε κατάστημα, όχι τηλεφωνικά και θα πάρεις και αριθμό πρωτοκόλλου. Εαν το κυνηγήσεις θα βγάλεις άκρη (θα αργήσει μάλλον χρονικά).

thanosgr9
04-02-08, 18:35
Μήπως έκανες καμιά μεταφορά τηλεφώνου ή κάποια αντίστοιχη μετατροπή? Γιατί στη μεταφορά τηλεφώνου αυτόματα καταργείται το πακέτο -νομίζω- μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία.. Μήπως λοιπόν κάτι πήγε στραβά και ξέχασαν να σε ξαναβάλουν στο πακέτο?:nono:

@ ADSLgr.com All rights reserved.