PDA

Επιστροφή στο Forum : διακόπτοντας tellas telephony



crimson
12-05-05, 22:24
Είχα στείλει φαξ για διακοπή 14/4 πήρα τηλέφωνο σήμερα που το θυμήθηκα και λέω αυτός ο λογαριασμός πότε θα 'ρθει να ξεμπερδεύω εντελώς με τελλάς και μου λένε
1) το παραλάβανε 17/4

κυριακή; 3 μέρες για να παραλάβουν φαξ; σε άλλη πόλη το στειλα ή στα γραφεία τους;

2) το χει λάβει το αρμόδιο τμήμα αλλά η διακοπή ΔΕΝ έχει γίνει ακόμα, γίνεται λέει σε 30 μέρες.

Μόλις τώρα δοκίμασα κι είδα ότι το τηλέφωνό μου μπορεί να καλέσει με 1738.

3) Θα πληρώσω λέει πάγιο για όσο καιρό με έχουν "συνδεδεμένο".

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;

Και μετά λέμε για ΟΤΕ...

ermis333
12-05-05, 22:51
Το συμβόλαιο που υπέγραψες το διάβασες;;;;


Το γράφει ξεκάθαρα πως μια υπηρεσία διακόπτεται μόνο μετά την πάροδο 30 ημερών από όταν λάβουν την αίτηση διακοπής.

divisionbell
12-05-05, 23:05
Το συμβόλαιο μπορεί να λεεί ότι θέλει. Σε πέντε μέρες απο την στιγμή που έκανες την αίτηση πρέπει να έχει κοπεί η προεπιλογή Tellas (Για αυτό δεν μιλάς). Και να έχεις ξαναγυρίσει πίσω στον ΟΤΕ, πάρε το 134 και ρώτα σίγουρα. Αν είναι να πάς σε άλλον πάροχο (εκτός ΟΤΕ) τότε έπρεπε να κάνεις σε αύτον τον πάροχο αίτηση κατευθείαν. Σε οποιαδήποτε περίπτωση 30 μέρες δεν κάνει.

ermis333
13-05-05, 07:14
Το συμβόλαιο μπορεί να λεεί ότι θέλει. Σε πέντε μέρες απο την στιγμή που έκανες την αίτηση πρέπει να έχει κοπεί η προεπιλογή Tellas (Για αυτό δεν μιλάς). Και να έχεις ξαναγυρίσει πίσω στον ΟΤΕ, πάρε το 134 και ρώτα σίγουρα. Αν είναι να πάς σε άλλον πάροχο (εκτός ΟΤΕ) τότε έπρεπε να κάνεις σε αύτον τον πάροχο αίτηση κατευθείαν. Σε οποιαδήποτε περίπτωση 30 μέρες δεν κάνει.


Συγγνώμη αλλά δε βλέπω πουθενά τον φίλο μας να μιλάει για προεπιλογή.....μιλάει για 1738 tellas telephony και ισχύει ότι έχει υπογράψει στο συμβόλαιο.

crimson
13-05-05, 09:42
Κι άλλες εταιρείες έχουν παρόμοιες εξυπνάδες στο συμβόλαιο,
αλλά συνήθως μετά από μια φιλική κουβεντούλα στα κεντρικά τους στρώνουν.
Έχω διαβάσει το συμβόλαιο, έχω παρόμοιες εμπειρίες από 2 άλλες εταιρείες
που κατέληξαν "υπέρ" μου, η χαζομάρα που όντως έκανα γνωρίζοντας τι εστί
τελλάς είναι ότι έπρεπε να ζητήσω να γίνει αλλαγή προγράμματος και σε 2-3 μέρες
θα 'χα ξεκαθαρίσει με το πάγιο μπαίνοντας σε πρόγραμμα χωρίς πάγιο.
Όπως και να έχει περιμένω να έρθει ο λογαριασμός.
Πάντως κερατιάτικα δε θα πληρώσω κι ας είναι 3 ευρώ το μήνα.

υγ έχουν περάσει 26 ημέρες από την Κυριακή που "παρέλαβαν" το φαξ μου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.