PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi:Αναβάθμιση της υπηρεσίας Telefonet



Σελίδες : [1] 2

nnn
31-01-08, 22:19
Η Vivodi Telecom, η πρωτοπόρος εταιρεία στην παροχή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, βρίσκεται πάντα δίπλα στις ανάγκες των συνδρομητών της και εξελίσσεται σύμφωνα με αυτές, γι’ αυτό αναβαθμίζει ΔΩΡΕΑΝ τα χαρακτηριστικά της υπηρεσίας Telefonet για όλους τους συνδρομητές… παλαιούς και νέους.

Συγκεκριμένα, από 1/2/2008 με την υπηρεσία Telefonet και μόλις με €17,85 το μήνα η Vivodi προσφέρει στους καταναλωτές:
Δωρεάν 180 λεπτά χρόνου ομιλίας σε αστικά, υπεραστικά τηλέφωνα και σε 29 διεθνείς προορισμούς*
Δωρεάν πραγματικά γρήγορο Internet με ADSL σε ταχύτητα 1024/256Kbps χωρίς περιορισμούς (χωρίς χρονοχρέωση ή ογκοχρέωση) και δυνατότητα ασύρματης σύνδεσης μέσω Wi-Fi εξοπλισμού Η υπηρεσία Telefonet στο δίκτυο της Vivodi παρέχει, επίσης:
Δωρεάν όλες τις ψηφιακές ευκολίες (αναγνώριση & αναμονή κλήσεων, απόκρυψη αριθμού κ.ά.)
Δωρεάν προσωπικό τηλεφωνητή
Δωρεάν 2 τηλεφωνικούς αριθμούς
Δωρεάν ασύρματο Wi-Fi εξοπλισμό ADSL2+ modem/router Με τόσο οικονομικό double play (μέχρι και 80% φθηνότερο** από τις αντίστοιχες υπηρεσίες του ΟΤΕ), ήρθε η ώρα να δοκιμάσετε κι εσείς την ανανεωμένη υπηρεσία μεταφέροντας τη γραμμή σας στο ιδιόκτητο δίκτυο της Vivodi καταργώντας για πάντα το πάγιο του ΟΤΕ, χωρίς να αλλάξετε τηλεφωνικό αριθμό.

Για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές μπορείτε να απευθύνεστε στο τηλέφωνο 13880, στα καταστήματα Πλαίσιο, Mediamarkt, Fnac, στο Ε-shop.gr, στο δίκτυο εμπορικών συνεργατών της Vivodi ή να επισκεφθείτε το www.vivodi.gr


* Σταθερά δίκτυα σε 29 χώρες: Ηνωμένο Βασίλειο, Γαλλία, Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία, Αλβανία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ιταλία, Η.Π.Α. (και κινητά), Καναδάς (και κινητά), Αυστραλία, Άγιος Μαρίνος, Ανδόρα, Αυστρία, Ελβετία, Λουξεμβούργο, Σουηδία, Φινλανδία, Δανία, Νορβηγία, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ιαπωνία, Λιχτεστάιν, Παρθένοι Νήσοι Αμερικής, Πουέρτο Ρίκο, Σιγκαπούρη, Χονγκ Κονγκ

** Αφορά μηνιαία χρέωση πακέτου υπηρεσιών ΟΤΕ (βάσει δημοσιευμένου τιμοκαταλόγου την 31/01/2008): τηλεφωνική γραμμή τύπου ISDN (BRA) με 1 MSN και ADSL 1024/256Kbps και 180 λεπτά ομιλίας σε Διεθνή σταθερά Ζώνης Ι

Χρέωση 13880 από σταθερό ΟΤΕ: €0,054/ λεπτό
Αναλυτικός τιμοκατάλογος υπηρεσιών στο www.vivodi.gr
Οι αναγραφόμενες τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%

Δ.Τ. Vivodi (http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=760)

rho
31-01-08, 22:29
Βρε βρεεε! Σαν τα χιόνια!

Η Βίβο βγήκε από το καβούκι της. Είχαμε να ακούσουμε νέα της από το Νοέμβριο με το ... Parla Parla.

Αλήθεια, σε κείνο το DSLcube που έδινε τον Ιούνιο με 99 ευρώ, πόσους κατάφερε να ενεργοποιήσει.

greekkoala
31-01-08, 22:32
Δωρεάν πραγματικά γρήγορο Internet με ADSL σε ταχύτητα 1024/256Kbps χωρίς περιορισμούς

Πραγματικά γρήγορο;!! Δηλαδή τα 10Mbps και 24Mbps που δίνουν οι άλλοι τι είναι... Εξωπραγματικά;

haris_led
31-01-08, 22:46
Ρε παιδιά εγώ είμαι χαζός, ή αυτή η προσφορά δεν είναι τίποτα μπροστά στις προσφορές των άλλων εταιρειών?
Η 4net δεν δίνει 24 mbit και απεριόριστες κλήσεις με 19,5€ το μήνα ή εγώ κάνω λάθος?
Τι στο καλό για τόσο βλάκες τους έχουν τους καταναλωτές??:hmmm:

Edit: λάθος κάνω τελικά :p

ariadgr
31-01-08, 22:48
Η 4net δεν δίνει 24 mbit και απεριόριστες κλήσεις με 19,5€ το μήνα ή εγώ κάνω λάθος?

Λάθος κάνεις, αυτό που περιγράφεις η Forthnet το δίνει με €39,90.
Mε €19,50 δίνει Shared LLU Internet μόνο 24Mbps.

Aντίστοιχο πακέτο με αυτό το "Telefonet" της Vivodi (με ορισμένα δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1Mbps ADSL) άλλος πάροχος σε Full LLU δεν δίνει.
Είτε δίνουν Full LLU Internet έως 24Mbps με χρονοχρέωση στα τηλέφωνα, χωρίς δωρεάν λεπτά (HOL 2play cosmos, Forthnet 2play SoHo)
Είτε δίνουν Full LLU με απεριόριστα τηλέφωνα χωρίς Internet, ή με χρονοχρέωση στο Internet (Forthnet Telephony, Tellas Zisto Tel)

mondeo
31-01-08, 22:55
Γρήγορα παιδιά όλοι στη Vivodi να προλάβουμε!!!!!!
Τέτοια προσφορά δεν ξανάγινε!!!!!
Και ειδικά με το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γρήγορο ίντερνετ στα 1024,είναι αχτύπητη προσφορά!!!!

SABBATH
31-01-08, 23:10
ευχαριστω πολυ δεν θα παρω

........Auto merged post: SABBATH added 0 Minutes and 58 Seconds later........

ποιους κοροιδευουν; ουτε το προσωπικο τους δεν θα το αγορασει!

miltosk
31-01-08, 23:17
Πραγματικά γρήγορο;!! Δηλαδή τα 10Mbps και 24Mbps που δίνουν οι άλλοι τι είναι... Εξωπραγματικά;

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

harris
31-01-08, 23:22
Aντίστοιχο πακέτο με αυτό το "Telefonet" της Vivodi (με ορισμένα δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1Mbps ADSL) άλλος πάροχος σε Full LLU δεν δίνει.

Mα ούτε κι αυτό εδώ που συζητάμε είναι full LLU :hmm:

Nikos_Mpl
31-01-08, 23:23
Εγω ειναι η αληθεια εχω απογοητευτει απο τη vivodi γιατι δε κινειται!Εχω 10mbps κ δινω 25 ευρω το μηνα shared llu, κ ο μονος λογος που δε φευγω ειναι η σταθεροτητα ,γιατι οσοι φιλοι κ γνωστοι εχουν τα 24 της forthnet, ουτε 10 δε πιανουν,κ κυριως γιατι ΕΛΠΙΖΩ,αλπιζω να ξυπνησουν κ να ριξουν λιγο την τιμη,αλλιως θα την αραξω στον ΟΤΕ να τελειωνω.

haris_led
31-01-08, 23:23
Λάθος κάνεις, αυτό που περιγράφεις η Forthnet το δίνει με €39,90.
Mε €19,50 δίνει Shared LLU Internet μόνο 24Mbps.

Aντίστοιχο πακέτο με αυτό το "Telefonet" της Vivodi (με ορισμένα δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1Mbps ADSL) άλλος πάροχος σε Full LLU δεν δίνει.
Είτε δίνουν Full LLU Internet έως 24Mbps με χρονοχρέωση στα τηλέφωνα, χωρίς δωρεάν λεπτά (HOL 2play cosmos, Forthnet 2play SoHo)
Είτε δίνουν Full LLU με απεριόριστα τηλέφωνα χωρίς Internet, ή με χρονοχρέωση στο Internet (Forthnet Telephony, Tellas Zisto Tel)

thanks για την υπόδειξη! δικό μου λάθος!:)

ariadgr
31-01-08, 23:26
Mα ούτε κι αυτό εδώ που συζητάμε είναι full LLU :hmm:

Full LLU είναι το Telefonet.


"μεταφέροντας τη γραμμή σας στο ιδιόκτητο δίκτυο της Vivodi καταργώντας για πάντα το πάγιο του ΟΤΕ, χωρίς να αλλάξετε τηλεφωνικό αριθμό"

harris
31-01-08, 23:33
Full LLU είναι το Telefonet.

Ελλεείστε τον αόμματο :cool::oops:

Και σε ιδιόκτητο δίνει 1Mbps; Εντάξει είναι πολύ φθηνότερη, αλλά τι να πω... δεν ξέρω :hmm:

ariadgr
31-01-08, 23:35
Ελλεείστε τον αόμματο :cool::oops:

Και σε ιδιόκτητο δίνει 1Mbps; Εντάξει είναι πολύ φθηνότερη, αλλά τι να πω... δεν ξέρω :hmm:

Απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένη κατηγορία πελατών: αυτούς που κάνουν μικρή χρήση τηλεφώνου και το Internet το χρειάζονται σπάνια ή για e-mail & browsing.

Ακόμη, απ'ότι φαίνεται από το site της εταιρείας, μετά τα 180 λεπτά, η χρέωση για τις διεθνείς κλήσεις είναι €0.1904/λεπτό για τη ζώνη 1 (δηλ. δεν τις θεωρεί αστικές, όπως συνήθως γίνεται με τα πακέτα που περιλαμβάνουν διεθνείς κλήσεις).

konkat
31-01-08, 23:46
Δωρεάν πραγματικά γρήγορο Internet με ADSL σε ταχύτητα 1024/256Kbps χωρίς περιορισμούς


:worthy::worthy::worthy:

nikos76
01-02-08, 00:01
Εγω ειναι η αληθεια εχω απογοητευτει απο τη vivodi γιατι δε κινειται!Εχω 10mbps κ δινω 25 ευρω το μηνα shared llu, κ ο μονος λογος που δε φευγω ειναι η σταθεροτητα ,γιατι οσοι φιλοι κ γνωστοι εχουν τα 24 της forthnet, ουτε 10 δε πιανουν,κ κυριως γιατι ΕΛΠΙΖΩ,αλπιζω να ξυπνησουν κ να ριξουν λιγο την τιμη,αλλιως θα την αραξω στον ΟΤΕ να τελειωνω.


Συμφωνω απολυτα φιλε μου !!

Παιδια, ΤΙ προσφορα ειναι αυτη ?? Σταχτη στα ματια η' προλογος για κατι αλλο??

Ευχαριστω...

energypoint
01-02-08, 00:01
Εγω το συγχαιρω το προγραμμα της vivodi και αυτο γιατι οπως καποιος προειπε,απευθυνεται σε "ερασιτεχνικους" χρηστες.Εγω πχ εχω hol στη δουλεια μου 2play 6mbs ομως περισσοτερο με νοιαζει το τηλεφωνο και οχι το νετ οπου δεν με νοιαζει καν εαν ειναι 6 η 1 mbs.Απο το πολυ τηλεφωνο ομως πολλες φορες δεν βλεπω τα μαιλ μου αλλα τα βλεπω απο το σπιτι αργα το βραδυ.Εμενα λοιπον θα με ενδιεφερε να εχω μια εστω αποδεκτη συνδεση 1 mbs με 17 ευροπουλα το μηνα και καποια τηλεφωνα δωρεαν απο το να πληρωνω και παγια οτε και συνδρομη νετ.Νομιζω ειναι ενα πολυ "οικιακο "πακετο και εχει συγκεκριμενο target group.:cool:

Valandil
01-02-08, 00:10
Αυτό θα πει προσφορά..
Άντε άντε δυναμικό come back :p:p:p

Telecom
01-02-08, 00:15
Αυτο το πακετο απευθυνεται πραγματι σε οικιακους χρηστες και εχει σημειωσει σημαντικες πωλησεις.Μην νομιζετε οτι ολοι ασχολουνται με το γρηγορο internet οπως εμεις.Το 1 Mb ειναι υπεραρκετο για πολυ κοσμο.
Οσο για τις υπολοιπες υπηρεσιες οι πληροφοριες λενε οτι ερχονται ριζικες αλλαγες, υπομονη!

Fisico
01-02-08, 00:18
Καλοί παραμυθάδες.... Και πριν 6 ώρες με πήραν και τηλέφωνο στο σπίτι (η 3η ή 4η φορά που με παίρνουν από Vivodi για τις προσφορές τους...) να μου πουν για τις προσφορές τους στις αστικές κλήσεις (όλα τα παραπάνω χωρίς internet με 7,20 € στο δίκτυό της...)
Όταν της είπα όμως της κυρίας τι έχω (δωρεάν φοιτητικό πακέτο του ΟΤΕ για 1,5 ώρα υπεραστικές + internet από Forthnet) με χαιρέτισε ευγενικά!

nikos76
01-02-08, 00:19
Αυτο το πακετο απευθυνεται πραγματι σε οικιακους χρηστες και εχει σημειωσει σημαντικες πωλησεις.Μην νομιζετε οτι ολοι ασχολουνται με το γρηγορο internet οπως εμεις.Το 1 Mb ειναι υπεραρκετο για πολυ κοσμο.
Οσο για τις υπολοιπες υπηρεσιες οι πληροφοριες λενε οτι ερχονται ριζικες αλλαγες, υπομονη!


Σε τι αναφερεσαι φιλε ?? Γιατι δε γραφεις και καποια απο τα στοιχεια σου και τις πηγες σου για να σε παρουμε σοβαρα υπ'οψη ??

Γινε συγκεκριμενος παρακαλω !


φιλικα
Νικος

Nikos_Mpl
01-02-08, 00:20
Μακαρι,γιατι τις περιμενω απο τον Οκτωβρη που ειχαν πει οτι θα αλλαζαν τα πακετα της ανοιξης!Τοτε που ειχε βγαλει τα 10 Mbps πρωτη! Γιαυτο κανω υπομονη,γιατι ειναι μια εταιρια που θεωρω οτι αξιζει να περιμενεις (στη δικη μου περιπτωση),ομως παρακοιμηθηκε!
Οσο για το πακετο αυτο,ναι,για τη μανα μου,την αδερφη μου κ οσους ασχολουνται με απλο σερφαρισμα κλπ ειναι ο,τι πρεπει,ειδικα οταν ειναι κ φοιτητες κ θελουν λιγα λεπτα ομιλιας δωρεαν κ οχι μεγαλους λογαριασμους με ολα απεριοριστα!

sexrazat
01-02-08, 00:28
Εγω το συγχαιρω το προγραμμα της vivodi και αυτο γιατι οπως καποιος προειπε,απευθυνεται σε "ερασιτεχνικους" χρηστες.Εγω πχ εχω hol στη δουλεια μου 2play 6mbs ομως περισσοτερο με νοιαζει το τηλεφωνο και οχι το νετ οπου δεν με νοιαζει καν εαν ειναι 6 η 1 mbs.Απο το πολυ τηλεφωνο ομως πολλες φορες δεν βλεπω τα μαιλ μου αλλα τα βλεπω απο το σπιτι αργα το βραδυ.Εμενα λοιπον θα με ενδιεφερε να εχω μια εστω αποδεκτη συνδεση 1 mbs με 17 ευροπουλα το μηνα και καποια τηλεφωνα δωρεαν απο το να πληρωνω και παγια οτε και συνδρομη νετ.Νομιζω ειναι ενα πολυ "οικιακο "πακετο και εχει συγκεκριμενο target group.:cool:

Συμφωνώ. Καλό πρόγραμμα για κάποιον που γνωρίζει τις πραγματικές του ανάγκες. Απλά η Vivodii σαν εταιρεία πλέον είναι για γέλια οπότε θα πρέπει να αποδεχθείς και το σχετικό ρίσκο να εξαρτάσαι από τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Telecom
01-02-08, 00:35
Μακαρι,γιατι τις περιμενω απο τον Οκτωβρη που ειχαν πει οτι θα αλλαζαν τα πακετα της ανοιξης!Τοτε που ειχε βγαλει τα 10 Mbps πρωτη! Γιαυτο κανω υπομονη,γιατι ειναι μια εταιρια που θεωρω οτι αξιζει να περιμενεις (στη δικη μου περιπτωση),ομως παρακοιμηθηκε!
Οσο για το πακετο αυτο,ναι,για τη μανα μου,την αδερφη μου κ οσους ασχολουνται με απλο σερφαρισμα κλπ ειναι ο,τι πρεπει,ειδικα οταν ειναι κ φοιτητες κ θελουν λιγα λεπτα ομιλιας δωρεαν κ οχι μεγαλους λογαριασμους με ολα απεριοριστα!

Η πληροφορια για τις αλλαγες σε ολα τα πακετα της Vivodi ειναι εγκυρη και διασταυρωμενη. Οσο για το telefonet οπως ειπες για οσους ασχολουνται μονο με το σερφαρισμα, το e-mail ακομα και τα τραγουδια η ταχυτητα ειναι υπεραρκετη.Ποσες φορες εχω ακουσει: "Πολυ γρηγορο το Internet.Σιγουρα δεν πληρωνουμε?" Οπως καταλαβαινεις αυτα τα ατομα συγκρινουν το dial up κ την χρονοχρεωση με το ADSL χωρις να εχουν ιδεα απο ταχυτητες,torrents,iptv...

nikos76
01-02-08, 00:40
Η πληροφορια για τις αλλαγες σε ολα τα πακετα της Vivodi ειναι εγκυρη και διασταυρωμενη. ;)Οσο για το telefonet οπως ειπες για οσους ασχολουνται μονο με το σερφαρισμα, το e-mail ακομα και τα τραγουδια η ταχυτητα ειναι υπεραρκετη.Ποσες φορες εχω ακουσει: "Πολυ γρηγορο το Internet.Σιγουρα δεν πληρωνουμε?" Οπως καταλαβαινεις αυτα τα ατομα συγκρινουν το dial up κ την χρονοχρεωση με το ADSL χωρις να εχουν ιδεα απο ταχυτητες,torrents,iptv...


Φιλε, μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος ΚΑΙ με καποια ταξη μεγεθους για τις αλλαγες?
Το ελαχιστο που μπορεις να πεις !
Μιλας περιεργα παντως!

Εχει καποιος απο τα παιδια παρομοιες πληροφοριες?

φιλικα...

wireless_surfer
01-02-08, 00:46
Προσωπικά προτιμώ τα αργά και σταθερά βήματα παρα τα οτι να 'ναι, τζίρος να 'ναι.
Δεν με πολυκαίνε τα cam rips του σινεμά και δεν με απασχολύν τα ανελέητα distros του linux, παρά το IPTV, p2p tv, ενοικιάσεις ταινιών κλπ παρόμοια. Επειδή ειμαι και τεμπέλης ή έτσι έχω μάθει με απασχολούν και οι υπότιτλοι και τέτοιες ανέσεις. Οσο΄λοιπόν αυτά δεν υπάρχουν στα Ελληνικά πλαισια, ελάχιστα με απασχολεί η ταχύτητα, αν και έχω πλέον ψιλοεκφυλιστει (παρακολουθώ ταινίες και TV χωρίς υπότιτλους και ψιλοάνετα εννοώ) και το θέλω και το 10άρι μου.
Υπο διαφορετικές συνθήκες, χωρίς τις συγκεκρημένες απαιτήσεις μου δηλαδή ή αν με κάλυπτε κάτι άλλο (Nova πχ) δεν θα είχα πρόβλημα να παραμείνω στην ταχύτητά μου, αφου και το online gaming μου έχω και τα on demand downloads μου (έστω κι αν τα ξεκινάω σήμερα και τα παίρνω ... αύριο, εφόσον μιλάμε για μεγέθη).
Πάντως με ΟΤΕ dslam αλλα vivodi peering, δεν έχω ουτε ένα κακό λόγο να πω. Όλα τα d/l στο max και τα pings στο min. Aν δεν βαριόμουν την διαδικασία θα είχα 10Mbps, όπως φοβάμαι και τα πιταρίσματα, αλλα όπως είπα με "φτιάχνει" αυτό το αργά και σταθερά της Vivodi. Νομίζω και αρκετους άλλους κι οτι λειτουργεί με ελάχιστη διαφήμηση είναι υπέρ της προς το παρών επίσης.
;)

harris
01-02-08, 00:46
Απλά η Vivodii σαν εταιρεία πλέον είναι για γέλια οπότε θα πρέπει να αποδεχθείς και το σχετικό ρίσκο να εξαρτάσαι από τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Eίδαμε και τους μεγάλους :p

Για όλα φταίει ο ΟΤΕ όμως, οπότε είμαστε 'νταξ' :twisted::rofl::p

Nikos_Mpl
01-02-08, 00:50
Προσωπικά προτιμώ τα αργά και σταθερά βήματα παρα τα οτι να 'ναι, τζίρος να 'ναι.
Δεν με πολυκαίνε τα cam rips του σινεμά και δεν με απασχολύν τα ανελέητα distros του linux, παρά το IPTV, p2p tv, ενοικιάσεις ταινιών κλπ παρόμοια. Επειδή ειμαι και τεμπέλης ή έτσι έχω μάθει με απασχολούν και οι υπότιτλοι και τέτοιες ανέσεις. Οσο΄λοιπόν αυτά δεν υπάρχουν στα Ελληνικά πλαισια, ελάχιστα με απασχολεί η ταχύτητα, αν και έχω πλέον ψιλοεκφυλιστει (παρακολουθώ ταινίες και TV χωρίς υπότιτλους και ψιλοάνετα εννοώ) και το θέλω και το 10άρι μου.
Υπο διαφορετικές συνθήκες, χωρίς τις συγκεκρημένες απαιτήσεις μου δηλαδή ή αν με κάλυπτε κάτι άλλο (Nova πχ) δεν θα είχα πρόβλημα να παραμείνω στην ταχύτητά μου, αφου και το online gaming μου έχω και τα on demand downloads μου (έστω κι αν τα ξεκινάω σήμερα και τα παίρνω ... αύριο, εφόσον μιλάμε για μεγέθη).
Πάντως με ΟΤΕ dslam αλλα vivodi peering, δεν έχω ουτε ένα κακό λόγο να πω. Όλα τα d/l στο max και τα pings στο min. Aν δεν βαριόμουν την διαδικασία θα είχα 10Mbps, όπως φοβάμαι και τα πιταρίσματα, αλλα όπως είπα με "φτιάχνει" αυτό το αργά και σταθερά της Vivodi. Νομίζω και αρκετους άλλους κι οτι λειτουργεί με ελάχιστη διαφήμηση είναι υπέρ της προς το παρών επίσης.
;)


Ειναι απολυτα σταθερη στα 10Mbps,τωρα κατεβαζα απο microsoft με 1080 kbps σταθερα,οπως κανω εδω κ πολλους μηνες αλλωστε!

logan11
01-02-08, 01:56
Μόνο μια φορά (για 4 συνεχόμενους μήνες) με χρέωναν λάθος πράγματα και μια άλλη φορά με άφησαν 4 μέρες χωρίς επικοινωνία για μία διαολο-αλλαγή προβληματικού router.

Κατά τα άλλα η γραμμή μου Γ&Δ.
Αν ανεβάσουν και το upload στα 1024 θα είναι το κάτι άλλο.

Άντε γιατί πολύ ησυχία είχε τόσο καιρό...

v_zalmas
01-02-08, 01:57
μια χαρα πακετακι για αυτους που μιλανε λιγο στο τηλεφωνο.....ειναι +2 ευρο απο το οτε και με δωρεαν λεπτα και με δωρεαν wifi εξωπλησμο....οτι πρεπει για το σπιτι της γιαγιας μου.... :P

gastone_2005
01-02-08, 01:57
Λου-κε-τά-κι, Λου-κε-τά-κι...:p

Ρε παιδιά δεν καταλάβατε τί έγινε;;Ετοιμάζεται η lannet να δώσει 24mbps και η καημένη η Vivodi έμεινε χωρίς bandwith..χαχαχα!

Απλά τραγικοί..

lariser
01-02-08, 02:17
"...Καλή μου γοργόνα, ζει ο βασιλιάς Αλέξανδρος;..."

vasiliou
01-02-08, 02:51
Λου-κε-τά-κι, Λου-κε-τά-κι...:p

Ρε παιδιά δεν καταλάβατε τί έγινε;;Ετοιμάζεται η lannet να δώσει 24mbps και η καημένη η Vivodi έμεινε χωρίς bandwith..χαχαχα!

Απλά τραγικοί..

Aς δώσει και η Lannet ενα αντιστιχο πρόγραμμα δηλαδή full llu (ιδιόκτητο που εχει κληρονομήσει απο την Telepassport) νεο αριθμό η φορτωτιτα 180λεπτα αστικά υπεραστικά,και 1024/256κβπς ιντερνέτ με ενα 20αρικακι και μετά τα λεμε.....:whistle: Στην Lannet έχουν ακομα με 35ευρο το μηνα σε full llu μια 256/256κβπς και 2 Voipοτηλεφωνα και οτι κλήση κανείς την πληρώνεις!

Περαν αυτου το πρόγραμμα της Vivodi ειναι τέλειο για οτι δίνει... λίγα και καλά !!!Ο πΟΤΕ για 15ευρο σου δίνει 1 ξερό τηλέφωνο εννώ εδώ η vivo με 18 ευρό δηλαδή 3 ευρο παραπάνω σου δίνει 180 λεπτά και 1μβ ιντρενετακι για να κάνει ενας απλός άνθρωπος 5 πραματάκιa !Kρίμα όμως που απευθύνετε σε πολύ λίγα άτομα καθώς το ιδιόκτητο τους αντι να επεκτείνετε οπως θυμάστε συρρικνώνετε(βλεπε κλείσιμο κόμβων) :down:

Sovjohn
01-02-08, 03:26
Σωστά τα παραπάνω. Εγώ δεν μπαίνω στον κόπο να συγκρίνω το πακέτο καν με τα "2play" των άλλων, γιατί δεν προσφέρει τίποτα αντίστοιχο. Συγκρίνεται με το απλό πάγιο ΟΤΕ (χωρίς internet χωρίς τίποτα) και άντε και με το vodafone για το σπίτι (που όμως δεν έχει γεωγραφικούς περιορισμούς, παίζει πανελλαδικά).

Απλά είναι ΜΟΝΟ για περιπτώσεις που κάποιος, κάπου με ιδιόκτητο (άρα εξοχικά κτλ δεν πολυπαίζουν) θέλει μια γραμμή που να μην χρησιμοποιείται πολύ, και BONUS με 0 κόστος να έχει και ένα βασικό internet.

Αν αυτό το πακέτο όπως είναι το έδινε ο ΟΤΕ σαν επιλογή, αντί για πάγιο Χ να είχε πάγιο 17.5 και να έδινε όλα αυτά...θα έσκιζε το full LLU :p

giannis_t
01-02-08, 04:12
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Γελάσαμε και σήμερα!!!

DSLaManiaC
01-02-08, 04:14
Ποιός θα εμπιστευτεί τη vivodi πλέον για μεταφορά του τηλεφώνου του με τα όσα έχουμε δεί?

kostas2005
01-02-08, 04:20
αν το έβγαζε και σε κατεξοχήν θα μου έκανε:rofl:
τώρα απλά περιμένω την αναβάθμιση......πια αναβάθμιση.....αν την δεις σφύρα:p

subzer0
01-02-08, 05:29
Πριν έναν χρόνο είχα για 6 μήνες conn-x στα 1024. Δεν με ενδιέφεραν οι τρελές ταχύτητες ,ούτε μιλούσα πολύ στο τηλέφωνο και ούτε καν ήξερα οτι υπάρχει το adlsgr.com .
Από τότε μέχρι σήμερα αλλάξαν πολλά(τιμές , εταιρίες , ταχύτητες) και ανάμεσα σ'αυτά και εγω που γλυκάθηκα , ήθελα πολλά παραπάνω για αυτό και έκανα αίτηση για CableTV.
Επειδή λοιπόν πιστεύω πως στην θέση που ήμουν εγώ πριν ένα χρόνο θα βρίσκεται αρκετός κόσμος σήμερα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να τον χαλάει ένα πρόγραμμα σαν αυτό που προσφέρει η Vivodi.
Kαι επειδή στην πορεία θα γλυκαθεί κι αυτός , θα θέλει να μιλάει παραπάνω στο τηλέφωνο και θα θέλει να έχει μεγαλύτερες ταχύτητες θα ψάξει να βρει ένα διαφορετικό πακέτο.
Και καθώς θα είναι ήδη Full LLU στην Vivodi θα το σκεφτεί αρκετά να πάει σε άλλη εταιρία μια και η γραμμή που θα έχει από την Vivodi θα Γ&Δ όπως αναφέρει και ο logan11 αλλά και άλλοι τόσο σε αυτό το νήμα όσο και γενικότερα και απλά θα προτιμήσει μια απλή αναβάθμιση στην εταιρία που ήδη είναι.
Α, θα έχει μάθει βέβαια και το adlsgr.com οπού θα μπαίνει στα forum των άλλον εταιριών και θα βλέπει τι γίνεται (προβλήματα ταχύτητας , προβλήματα εδώ ... προβλήματα εκει) και θα καταλάβει οτι η Vivodi μπορεί να έχει αρκετά άσχημα αλλά έχει και ενα καλό.Οτι οι γραμμές της φυσάνε και αυτο νομίζω πως είναι κοινα αποδεκτό.
Μέχρι τότε όμως η Vivodi θα πρέπει διατηρήσει αυτή τη σταθερότητα στις γραμμές , να βελτιώσει τις ταχύτητες ενεργοποιήσεων και αναβαθμίσεων ,να διορθώσει οτι άλλο άσχημο έχει και να βγάλει μια καλή και ανταγωνιστική προσφορά σε μεγαλύτερες ταχύτητες αν θέλει να πιάσει τόπο αυτή η προσφορά που κάνει τώρα γιατί πιστεύω πως τελικά εκεί αποσκοπεί.

Δεν κρίνω αν το πρόγραμμα είναι καλό ή όχι. Για κάποιον που έχει πολλά ΜΒ και φύρα απεριοριστα τηλέφωνα του φαίνεται γελοίο. Βάλτε όμως τον ευατό σας στην θέση του πρωτάρη και του άσχετου και μετά σκεφτείτε που πραγματικά αποσκοπεί η Vivodi.Έχει ενα πλεονέκτημα και θα προσπαθήσει αυτόν τον άσχετο και πρωτάρη να τον κρατήσει από εκεί.
Αλλά όπως είπα θέλει να βελτιώσει πολλά πράγματα για να το καταφέρει αυτό.

MNP-10
01-02-08, 08:10
Αν συγκριθει το απλο παγιο ΟΤΕ με 14.75 vs τηλεφωνο+internet+δωρεαν 180 λεπτα με μονο 3 ευρω παραπανω, νομιζω ειναι μια πολυ καλη κινηση για το low-end φασμα της αγορας... οσοι το κρινουν με ορους high-end ("δε δινει 24") μαλλον συγκρινουν ανομοια πραγματα :hmm:

nakedl2
01-02-08, 09:03
Νομιζω πως ξεχναμε κατι οτι παμε μπροστα στις ταχυτητες οχι πισο αν ειναι να κατεβαζεις με την πραγματικα γρηγορη ταχυτητα των 100kbytes τι να σου πω το downloading σου 8α εχει επιδοσεις μακραααααα διαρκειας.Καλη η προσφορα αλλα κακη ποιοτητα υπηρεσιων ημουν στην vivo και αυτη ποτε δεν εφταιγε μονο ολοι οι αλλοι.Καλη τυχη σε οσους παρουν το πακετο αλλα να μην πινουν καφε για να καταλαβουν οτι τα νευρα που 8α εχουν οφιλοντε στην vivo και οχι καπου αλλου.Και btw μην ξεχνας οτι η vivo ειναι η χειροτερη απο τους χειροτερους με διαφορα(ο καλητερος απο τους χειροτερους ειναι ο πΟΤΕ).

MNP-10
01-02-08, 09:15
Μα γι'αυτους που θελουν να πανε μπροστα ειναι. Σκεψου οτι υπαρχουν ακομα dialupers ή γραμμες για χρηση dialup, που δε βαζουν adsl επειδη η χρηση που κανουν στο dialup δε δικαιολογει το κοστος του adsl (+17Ε το μηνα).. με +3Ε / μηνα ομως?

Και κανεις τα 4 kb/sec => 100 ;)

dchatz
01-02-08, 10:55
Παιδιά μην το μειώνετε. Το πρόγραμμα είναι καλό. Το θέμα είναι τι θέλει ο καθένας. Αν σου φτάνουν τα 1024 και το τηλέφωνο το 'χεις για εργαλείο και όχι για κουβεντούλα είναι το σωστό πρόγραμμα.
Το πρόβλημα είναι, έλα και το ζητάω τώρα, σε πόσο καιρό θα το έχω (εγγυημένα); Και δεύτερον όπως είπε κάποιος για τη γιαγιά του. Έλα και το βάζει η γιαγιά σου, ή ο άσχετος θείος σου κάθε πότε θα έχει προβλήματα και πως η VIVODI θα τα επιλύει. Η δυσκινησία της εταιρείας στην επίλυση προβλημάτων και η αντιμετώπιση προς τον πελάτη (ειδικά τον άσχετο) κάνουν το πρόγραμμα ακατάλληλο για τις άσχετες γιαγιάδες και θείους. Ακαταλλήλο και για εμάς λόγω μικρής ταχύτητας οπότε δεν μένει κανείς να του χρειάζεται. Δυστυχώς κάποιοι (άσχετοι ή ελάχιστα σχετικοί) που δεν ξέρουν τι παίζει με τη VIVODI ενδεχομένως να το πάρουν και μετά άντε να βγάλουν άκρη.
Καλό πρόγραμμα αλλά με εταιρεία που η εμπειρία έχει δείξει ότι είναι ανίκανη να το υποστηρίξει.

Σημ.: Απορώ γιατί δεν βγάζει κάτι τέτοιο ο ΟΤΕ.

jara
01-02-08, 13:07
Πειριμενω να δω σχολιο απο "sxoliastes" για να μας ενημερωσουν για της νεες επαναστατικες προσφορες που θα κανει η αγαπημενη μου εταιρια. :down:

ross
01-02-08, 13:11
και να με πληρωσει δεν ξαναγυρναω στην vivodi...
οχι να πληρωνω κιολας

ToSofoPaidi
01-02-08, 13:20
Το πρόγραμμα είναι καλό όπως έχουν πει πολλοί για μια συγκεκριμένη κατηγορία χρηστών. Συμβαίνει ότι και με τα κινητά. Όσοι θέλουν συγκεκριμένες υπηρεσίες πάνε στα μεγάλα συμβόλαια, όσοι θέλουν κάτι βασικό τότε πάνε σε 2-3 καρτοκινητά που τους παρέχουν αυτά που χρειάζονται!

Αυτή τη στιγμή μόνο το Telefonet & το double play 6/1 της HOL (21,90ευρώ) ανταποκρίνονται σε αυτή την κατηγορία χρηστών. Το μόνο αρνητικό και για τα δύο είναι το βήμα χρέωσης :down:

Vivodi:
αστικές κλήσεις και κινητά Ελλάδας - ελάχιστη χρέωση 60" / βήμα χρέωσης 60"
λοιπές κλήσεις - ελάχιστη χρέωση 1" / βήμα χρέωσης 1"

HOL:
όλες οι κλήσεις - ελάχιστη χρέωση 60" / βήμα χρέωσης 60"

di_tlg
01-02-08, 14:19
Ρε παιδιά για βασικό-entry πακέτο είναι πολύ καλό!!!
Μέχρι τον Αύγουστο είχα Δίοδος1024 και ήταν πραγματικά 1024, μόνο κάποιες ώρες αιχμής έπεφτε στα 800 -ποτέ όμως πιο κάτω- και κατέβαζα πάντα με 100kb, μια χαρά έκανα την δουλεία μου...
Πλήρωνα 150€/χρόνο = 12,5€/μήνα. Δεν θα με χάλαγε για +5€/μήνα να έχω 180' αστικά, υπεραστικά & 29 χώρες.
Εξαρτάται πάντα από τι ψάχνεις, τι ικανοποιεί τις ανάγκες σου;)
Τώρα που είμαι με τους γονείς μου Αθήνα ήθελα κάτι παραπάνω και για αυτό πήγα στο MaxX10 σε συνδυασμό με DSLphone = 43,5€/μήνα.:p

Έμεινα στη VIVO λόγω σταθερότητας και επειδή ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Μάλιστα τώρα που βάλαμε DSLphone η 2η γραμμή ήταν νεκρή. Πήρα τηλ στο τεχνικό τμήμα δοκίμασα κάποια πράγματα που είπαν αλλά δεν δούλεψαν. Τους παίρνω πάλι και το προωθούν σαν βλάβη.
Μέσα σε 4ώρες :) παίρνει τεχνικός και τελικά το λύσαμε το πρόβλημα σχεδόν αμέσως!!! :oneup:

Ας ελπίσουμε μόνο αυτή η αναβάθμιση προϊόντων θα έχει και συνέχεια και στα πακέτα που απευθύνονται σε μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς.

contime
01-02-08, 14:22
Πειριμενω να δω σχολιο απο "sxoliastes" για να μας ενημερωσουν για της νεες επαναστατικες προσφορες που θα κανει η αγαπημενη μου εταιρια. :down:

Λογικα θα σκασει μυτη οπου να ναι...:lol:

Astale
01-02-08, 14:31
το προγραμμα καλο ειναι! αλλα η Vivodi δεν ειναι... οποτε αφηστε τις πλασματικες προσφορες απο εταιρειες που φανταζονται οτι δινουν υπηρεσιες. ξερω 10 ατομα που εχουν κανει διακοπη και παρολα αυτα δεν τους εχουν κοψει ποτε. υποπτευομαι οτι ειναι γιατι δε πληρωνουν τον ΟΤΕ για να τους αποσυνδεσει και περιμενουν η επομενη εταιρεια που θα συνδεθουν να το κανει για αυτους. καμμια ομως δε μπορει να δει γιατι τρωνε ακυρο μετα οι ISP. εγινε και σε εμενα και σε ολους οσους ειχαν Vivodi και εφυγαν.
Κριμα παντως για αυτη την εταιρεια πριν 3 χρονια ειχε προοπτικη για κερδοφορα τωρα η μονη προοπτικη ειναι το κλεισιμο, που εχει γινει εδω και κανα 6 μηνο αλλα δε ξερω γιατι δε το ανακοινωνουν και στους πελατες τους...

nakedl2
01-02-08, 16:25
Οπως ειπες φιλε μου di_tlg ησουν Αθηνα και γιαυτο στο ελυσαν μεσα σε τοσες λιγες ωρες και παλι ομως ειχες προβλημα με την vivo.Γιαυτο σε ενημερωνω αλλο Ελλαδα(Αθηνα)και αλλο προαστια της Ελλαδας(ολοι οι υπολοιποι)εδω παντος στο Ηρακλειο Κρητης μετα απο 7 μηνες δεν εκαναν τπτ γιαυτο σας λεο ι vivo εφτιαξε εταιρια με 1εκ ευρο και προσπα8ει να βγαλει 5δισ ευρο ας δωσει μερικα λευτα να φτιαξει το δυκτιο της και να παρει ατομα για το τηλ κεντρο της και να τα εκπεδευση ωστε να κσερουν τη συμενει latency download kai upload(δλδ εστω και τα βασικα)και μετα ας κανει προσφορες.Τη να τα κανο τα 180λεπτα και 1mb αν δεν σερνετε και εχεις διακοπες συνεχεια.Με λιγα λογια δεν ξαναπαω στην vivodi ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Konstantinos2001
01-02-08, 23:38
Kαι για να κανουμε ενα ταξιδι στο 2006

2006 τονίζω, για να μην μπερδευτούμε

******************

Ανάλογα με τις ανάγκες των συνδρομητών, προσφέρονται δύο προγράμματα Telefonet:
• Telefonet128 – Με δωρεάν 180 λεπτά ομιλίας το μήνα σε σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα, καθώς και ταχύτητα σύνδεσης στο Internet με ADSL 128/128Kbps, χωρίς χρονοχρέωση, μόνο με 17,85 ευρώ το μήνα με ΦΠΑ.

• Telefonet1024 – Με δωρεάν 500 λεπτά σε αστικές και υπεραστικές κλήσεις, καθώς και σε σταθερά τηλέφωνα στην Ευρωπαϊκή Ένωση, Αλβανία, Η.Π.Α., Καναδά, Αυστραλία. Παράλληλα παρέχεται ADSL σε ταχύτητα 1024/256Kbps, χωρίς χρονοχρέωση, μόνο με 29,75 ευρώ το μήνα με ΦΠΑ.

Ως ειδική προσφορά για τους συνδρομητές έως 31/1/2007, η Vivodi προσφέρει δωρεάν 1000 λεπτά το μήνα και στα δύο προγράμματα Telefonet (βάσει των προδιαγραφών κάθε προγράμματος) για αιτήσεις ενεργοποίησης έως 30/11/2006.

Μάλλον τελικά το νέο πρόγραμμα συνδιάζει τα δυο παλιά που κόπηκαν με την είσοδο του telefonet kai telefonet+

Κάτι σαν τα ζαχαρωτά mix"n"match

Αν είχαν κρατήσει και τα 500 λεπτά θα ήταν super το πακέτο, αλλά ας μην τα θέλουμε και όλα

Απορία: Ο παλιός συνδρομητής του Telefonet1024, πληρώνει τώρα την μισή τιμή αλλά από τα 500 πάει στα 180 λεπτά; Δεν είναι δυνατόν αυτό να γίνεται αυτόματα, μάλλον θα θέλει σχετική αίτηση υποβάθμισης/υποτίμησης

@ ADSLgr.com All rights reserved.