PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασύρματο Broadband



agrio tsakali
01-02-08, 13:41
Καλημέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι για ασύρματη πρόσβαση 3G από Vodafone, γιατί είμαι συνέχεια στο δρόμο, αλλά το συμβόλαιο είναι ετήσιο οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων παίζει 360 Ευρώπουλα το έτος..... και σαν λύση δεν είναι η βέλτιστη.

Αν έχει κάποιος μπόρει να δώσει πληροφορίες για το άν είναι σταθερο, παινει δεν πιάνει, μπορεις π.χ να είσαι καπου και να κάνεις chat - msn? η να κατεβάσεις μαιλ.....?

Η η κατάσταση είναι χαλιά?

Επίσης έχουν καλό customer service, η είναι και αυτοι στο περίμενε με χαρουμενη μουσικούλα....?

Υπάρχει περίπτωση κάποιος από τους υπόλοιπους πάροχους να έχει καλύτερα αποτελέσματα?

Ευχαριστω για το χρόνο σας.
:hmm:

Alexpag
01-02-08, 21:44
Εξαρταται που βρισκεσαι οσο αφορα το θεμα της ληψης και αν εχει καλυψη 3G το δικτυο, γιατι αν μιλαμε για 2G απλα σερνεται σαν απλη pstn και κατα την αποψη μου δεν αξιζει.
Οποτε με δεδομενο το σημα 3G για msn-chat και mail ειναι πολυ καλο και δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα, δοκιμασμενο!:oneup:

Για το customer service μην περιμενεις και πολλα. Τις ρυθμισεις APN τις βρηκα απο εδω και ημουν 1 εβδομαδα χωρις internet και στο καταστημα της vodafone δεν ηξεραν απολυτως τιποτα!

Για τους υπολοιπους παροχους αυτο πρεπει να το ψαξεις γιατι απο περιοχη σε περιοχη μπορει καποια εταιρια να πλεονεκτει ή να μην εχει καλυψη 3G. Παντως δεν νομιζω οτι η vodafone εχει το καλυτερο σημα σε πανελλαδικο επιπεδο μαλλον το αντιθετο.

bomberb17
01-02-08, 22:09
Kαι ποιες ειναι οι ρυθμισεις ΑΡΝ; Που βοηθάνε;

Alexpag
01-02-08, 22:27
Kαι ποιες ειναι οι ρυθμισεις ΑΡΝ; Που βοηθάνε;

Iσχυουν μονο για HUAWEI E220 και ειναι αυτες
http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005071300&vars=0000000000

bomberb17
02-02-08, 13:31
Εγώ έχω το huawei E272 δε νομιζω να υπάρχει καμια διαφορά.. Δηλαδή οι ΑΡΝ ρυθμίσεις είναι όλο και όλο οι DNS servers;

agrio tsakali
03-02-08, 22:42
Αγόρασα και τελικά έχω το Huawei E272. ελπίζω να αξίζει τον κόπο. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα δεν κατάφερα να βγάλω γραμμή στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση οπότε θα δοκιμάσω τις ρυθμίσεις που προτείνει ο Alexpag.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.