PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL Bundle Kit



desane
14-05-05, 12:57
Ειναι το νεο πακετο της ΟΤΕΝΕΤ το οποιο μετα κοπων και βασανων προμηθευτηκα...
Ψαχνοντας πληροφοριες για το ADSL ειδα στο site της Otenet την παρακατω προσφορα
Κερδίστε €34,99! (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=264)
Στο συγκεκριμενο πακετο,σου δινει η Otenet γραμμη ADSL χωρις το τελος ενεργοποιησης(δωρεαν) και συνδρομη αοριστου χρονου για οποια ταχυτητα επιλεξεις.(Economy+Line ή Home+line)Το ονομαζει Bundle Kit(στο site δεν λεει τιποτα ομως)Απευθυνεται μαλλον σε αυτους που εχουν ηδη modem.Διαβαζοντας διαφορα σε περιοδικα,κατεληξα οτι τα modem που προσφερουν στα πακετα ειναι χαμηλης ποιοτητας με οχι σταθερη αποδοση.Οποτε παρηγγειλα το USR 9105(Δευτερα πρωι παραλαμβανω),και εκανα αιτηση για γραμμη+συνδρομη εκμεταλλευομενος την προσφορα.Μεχρι να την βρω βεβαια....
Στην otenet Βεροιας δεν ηξεραν τιποτα για την εν λογω προσφορα.!!!!Με κοιτουσαν σαν εξωγηινο.Επεμεναν οτι υπαρχει μονο το OnDSL kit.Μετα απο 2,5 ωρες τηλεφωνων στα κεντρικα,μου ειπαν το εξης;"Το εν λογω πακετο της Otenet υπαρχει,αλλα δεν το πουλαει η Otenet.!!! :roll: Θα πρεπει να το προμηθευτειτε ειτε απο τον Γερμανο,ειτε απο το Multirama!!!"
Τελος παντων παω στο Γερμανο,αγνοια και εκει....Παω στο Multirama,σκεφτομενος πως αν και εκει δεν ξερουν τιποτα μαλλον κατι δεν παει καλα με μενα,και δεν ειδα καλα στο site.Τελικα γνωριζαν ευτυχως και με εξυπηρετησαν.Αιτηση εκανα την Δευτερα,ακομα τιποτα.4-12 μερες μου ειπαν.Περιμενω..
Στην πορεια ειδα πως ισως με συνεφερε να παρω το OnDSL Kit,αλλα επρεπε να παω παλι στο Multirama για ακυρωση της αιτησης και νεα αιτηση,οποτε το αφησα.
Εδωσα 65 Ευρω για modem-φιλτρο και θα δινω 29.85 το μηνα για παγιο ADSL-συνδομη economy 1000(δεν κατεβαζω τιποτα παρα drivers και σερφαρισμα).Για 3 μηνες δηλ. θα δωσω 3*29.85*19% ΦΠΑ +65 modem-φιλτρο=172 Ευρω
Αν επαιρνα το Kit και modem παλι το 9105(ασχετα που δινουν δωρο)θα εδινα
109*19% ΦΠΑ +60 modem(φιλτρο εχει το kit δεν χρειαζεται)=189 Ευρω.

Δηλ. με 17 ευρω παραπανω θα ειχα 3 μηνες συνδεση 384 αοριστου ογκου ενω τωρα εχω ογκοχρεωση 1000ΜΒ.Μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτω ε??

desane
14-05-05, 15:52
..Στην πορεια ειδα πως ισως με συνεφερε να παρω το OnDSL Kit,αλλα επρεπε να παω παλι στο Multirama για ακυρωση της αιτησης και νεα αιτηση,οποτε το αφησα...
Πηγα τελικα να κανω αλλαγη,αλλα δεν τα καταφερα...Δεν ηξεραν πως να κανουν ακυρωση της αιτησης και μου ειπαν να παω την Δευτερα....
Ελπιζω να μην εχει ενεργοποιηθει ως τοτε.Φταιω και εγω που δεν το ειχα υπολογισει καλα απο την αρχη και μπηκα σε ιστοριες.Τελος παντων.

teo_L20
14-05-05, 16:52
εμένα δεν με συμφερει!

desane
16-05-05, 16:28
Εκανα σημερα τελικα την ακυρωση.Ευτυχως!!!Εκτος του οτι μετανιωσα,βγηκε και νεα προσφορα για αιτησεις απο 10/05 και μετα.Η δικη μου ειχε γινει 9/05....
Με την νεα προσφορα η συνδρομη Economy 1000 και 3000 κοστιζει 4.90 και 9.90 αντιστοιχα για τους 3 πρωτους μηνες
Δειτε εδω:
Κερδίστε ακόμα περισσότερο με OTEnet OnDSL ECOnomy & LINE! (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=264)

Crosstalk
16-05-05, 21:39
H Otenet παει να μαζεψει οτι μπορει απο την ογκοχρεωση......γρηγορα ομως θα καταλαβει οτι δεν υπαρχει μελλον σε αυτο το mode την ελληνικη αγορα!

Το τρικακι, DSL με τοσα λιγα γκαφρα δεν πιανει πλεον!

teo_L20
16-05-05, 22:08
σωστα!!! ειδικα άν έχεις ρουτερ το mb κατεβαίνουν αράδα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.