PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ??



manos291
01-02-08, 17:56
καταρχας χαιρετω ολα τα παιδια σαν καινουριος στο φορουμ.Ειμαι τακτικος επισκεπτης αλλα δεν αξιωθηκα να γραφτω.Μετα απο αυτο που επαθα με την ΟΝ αποφασισα να γραφτω κ να πω το προβλημα μου.Μενω Περιστερι κ την αιτηση την εκανα τελος νοεμβριου κ εγινε η συνδεση 27 ιανουαριου.Ζητησα φορητοτητα κρατωντας τον δικο μου νουμερο κ αυτοι πηρανε το δικο μου νουμερο κ μου συνδεσανε ενα αλλο νουμερο ενος αλλου συνδρομητη.Αυτην την στιγμη εχω ενα ασχετο νουμερο που μπορω να παιρνω κ να με παιρνουν.Τους εχω παρει απειρες φορρες τηλεφωνο αλλα δυστηχως δεν μπορω να συννενοηθω μαζι τους.Δεν ξερουν τι να απαντησουν.Οι τυποι ειναι τελειως ασχετοι κ η εταιρια τους τελειως αναξιοπιστη.Δεν ξερω τι να κανω.Το δικο μου νουμερο που βρισκεται??Χρεωνομαι δεν χρεωνομαι?Συνδεθηκα δεν συνδεθηκα?Οι κλησεις που κανω σε κινητα σε ποιον θα χρεωθουν σε μενα η στου αλλου?Κ εκτος απο αυτο με εχουν παρει κ 4 φορρες απο την ΟΝ απο τοτε που συνδεθηκα για να με ενημερωσουν κ να γραφτω στην ΟΝ.Οι τυποι ειναι απιστευτοι.Το εχω παρει στην πλακα μεχρι τωρα αλλα η υπομονη εχει κ τα ορια της και με βλεπω να τους καταγγειλω κ να κινηθω νομικα

CMS
01-02-08, 18:02
:welcome:

συνδέθηκες σε ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή) ? ή έγινε μεγάλη πατατιά με misjumpering ...?

Αμέσως καταγγελία σε ΟΝ, κοινοποίηση σε ΕΕΤΤ και ΓΓ Καταναλωτή ... κάνε και μια κοινοποίηση στον ΟΤΕ ... μπας και προλάβεις το παλιό σου νούμερο ...πριν πετάξει σε άλλον ...

3xtr3mist
01-02-08, 18:08
Αγαπητε Μανο καλησπερα και καλως ηρθες στο forum. Ξερω πολυ καλα για τα προβληματα της ΟΝ πια, και απο οτι διαβαζω στο μηνυμα σου, εχει πιθανοτατα μπλεχτει ο αριθμος σου με τον αλλον, ουτε traders να ειμασταν...:mad: Τελοσπαντων δοκιμασε να καλεσεις στον υποτιθεμενο δικο σου αριθμο να δεις
1) αν χτυπαει
2) αν το απαντησουν
3)μαθε την διευθυνση που αντιστοιχει ο αριθμος αυτος

Με αυτες τις πληροφοριες καλεσε το τεχνικο τμημα, καλυτερα ΣαββατοΚυριακο πρωι που δεν εχει και πολυ αναμονη και ενημερωσε για το προβλημα δινοντας και τις παραπανω πληροφοριες. Ενημερωσε με για τις εξελιξεις αν θες γιατι θελω να μαθω τι εγινε και τα εχω παρει με αυτες τις "αναποδιες"...
Καλη δυναμη...;)

atheos71
01-02-08, 18:11
Kαλώ ήλθες συντοπίτη!
Ακολούθησε τη συμβουλή του CMS.
Βάλε και τα στοιχεία γραμμής σου αν θέλεις.

3xtr3mist
01-02-08, 18:13
οσον αφορα το σε ποιον λογαριασμο χρεωνεσαι,
αν ο αλλος αριθμος (αυτος που εχεις και καλεις τωρα γιατι κοντεβω να μπλεξω τα μπουτια μου) ανηκει επισης σε συνδρομητη της ΟΝ τοτε υπαρχει θεμα crossjumpering, εσυ χρεωνεις τον αλλον ανθρωπο, και τουμπαλυν.

eveonline1
02-02-08, 02:27
που είναι ο αριθμός οεεεοοοοοοοοοο?

Αν έχεις αντίγραφο του συμβολαίου σου θυμησέ τους το και απέιλησε για καταγγελία και διακοπή με υπετιότητά τους φυσικά και ενημέρωσέ τους ότι δεν θα πληρώνεις μέχρι να λάβεις τις υπηρεσίες που οφείλουν να σου παρέχουν 100% ορθά και με το νούμερο που είχες ζητήσει να κάνεις φορητότητα.

Καλό κουράγιο και καλά ξεμπερδέματα

uhustick06
02-02-08, 02:38
καλά απίστευτο έ?
έχω ακούσει προβλήματα και προβλήαμτα, μου έχουν τύχει και μένα διάφορα, αλλά έχω ανατριχιάσει, δεν ξέρω τι θα έκανα αν μου συνέβαινε, αυτό και αν σε εξωθεί στην απόγνωση.
ακουγομαι υπερβολικός?....για να αναλογιστεί ο καθένας πόση ώρα δαπανούμε για να λυθούν προβλήματα στην ον πολύ μικρότερα από του φίλου μας εδώ....και μόνο που ξοδεύουμε εδώ ώρες κάθε μέρα για να ενημερωθούμε με την αγωνία να προλάβει ο καθένας τα χειρότερα για την δική του σύνδεησ, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαμε απλά να επισκεπτόμαστε αυτό το φόρουμ να ανταλλάζουμε απόψεις χωρίς σκουτούρες...όπωςσ τώρα....


κουράγιο,.

3xtr3mist
02-02-08, 03:00
Οταν κανεις καταγελλια και κοινοποιησεις σε ΕΕΤ ,ΙΝΚΑ κτλ. οι τελευταιοι δινουν μια διωρια στην ΟΝ 20 ημερες το λιγοτερο για να φτιαχτει το προβλημα πριν κανουν καποια αλλη ενεργεια (μηνυσεις, διωξεις). Καλο ειναι δε λεω και δικιο θα εχει και ο Μανος να καταγγειλει αλλα το σιγουρο ειναι οτι δεν θα υπαρχει αμεσο αποτελεσμα.

Harris79
02-02-08, 20:14
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΟΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΟΝ!!!!
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΥΠΟΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ!!! ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΟΝ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΟΤΕ !!!!! ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ?? ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΝ? ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ forthnet ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΕ! ΑΡΑ Η forthnet ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙΤΕ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ crosjumering & misjumpering!!! ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ (ΟΤΕ) ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ! ΑΡΑ??? ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ....Η ΟΝ ΠΟΛΥ " ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ" ΕΓΙΝΕ, ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΠΗΡΑΝ - ΠΗΡΑΝ!!! ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΣΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ.

ΣΩΣΤΑ Η' ΛΑΘΟΣ???

manos291
02-02-08, 23:41
Η κοροιδια δεν εχει τελειωμο.Τους πηρα παλι το πρωι κ τους ειπα το προβλημα μου με το νουμερο μου κ μου ειπαν θα με καλεσει ενας τεχνικος το απογευμα.Πραγματι με πηρε ενας τεχνικος το απογευμα (απιστευτο κ ομως εγινε) κ μου ειπε οτι τον ενημερωσαν οτι εχω προβλημα με την τηλεοραση!!(Ακυρο τελειως).Ενω εχω κανει αιτηση μονο τηλεφωνια κ ιντερνετ.Μολις του εξηγησα μου ζητησε συγνωμη κ οτι θα με καλεσουν σε 5 λεπτα απο αλλο αρμοδιο τμημα.Ακομα περιμενω.Δεν βρισκω αλλη λυση.Πιστεβω ενα εξωδικο θα ηταν οτι επρεπε.Κ δεν με νοιαζει αν φταιει ο οτε η ον

flevio
03-02-08, 10:08
με παρομοια ιστορια στην εναρξη του με οn ο αδερφος μου καταφερε να του το δωσουν πισω μεσα σε μονο
1 μηνα..του χαν δωσει ενα 211.. ενω ειχε κανει φορητοτητα..
για καποιο λογο ειναι αρκετα χρονοβορα διαδικασια..

manos291
03-02-08, 15:47
Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπιστη η εταιρια,να αναγνωριζουν το προβλημα και να προσπαθουν να το επιλυσουν.Αν ηταν σοβαρη και μου ελεγαν οτι το προβλημα θα λυθει σε 1 η 2 μηνες αλλα να γινοταν πραγματι πιστευω δεν θα ειχα προβλημα και θα περιμενα.Οι υποτιθεμενοι τεχνικοι της ειναι τελειως ασχετοι και αυτο που λενε συνεχεια ειναι οτι θα διορθωθει μονο του και να κανω υπομονη.Ηθελα να ηξερα πως γινεται να φτιαχτει απο μονο του.Η υπομονη εχει κ τα ορια της.Σημερα παλι το πρωι τους πηρα τηλ κ μιλησα με εναν τυπο κ ξεσπασα πανω του.Απο τα νευρα μου αρχισα να τον βριζω κ αυτος δεν μιλαγε καθολου.Στο τελος απορησα κ του λεω "καλα με τοσο βρισιδι δεν εχεις να πεις τπτ?" κ τι μου λεει αυτος "Τι να πω κυριε,καθε μερα ολη μερα ακουω βρισιδια,συνηθησα πλεον".Εμεινα μαμακας τελειως.Αυτην την στιγμη δεν ξερω που ειναι το νουμερο μου,εχω ενα αλλο νουμερο και καθε 2 ωρες κοβεται το ιντερνετ και χρειαζετε reset το modem να ξαναρχισει.Ειμαι ενα βημα πριν απο καταγγελια.Αν υπαρχει καποια λυση εκτος απο αυτο παρακαλω πειτε μου

atheos71
03-02-08, 16:19
Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπιστη η εταιρια,να αναγνωριζουν το προβλημα και να προσπαθουν να το επιλυσουν.Αν ηταν σοβαρη και μου ελεγαν οτι το προβλημα θα λυθει σε 1 η 2 μηνες αλλα να γινοταν πραγματι πιστευω δεν θα ειχα προβλημα και θα περιμενα.Οι υποτιθεμενοι τεχνικοι της ειναι τελειως ασχετοι και αυτο που λενε συνεχεια ειναι οτι θα διορθωθει μονο του και να κανω υπομονη.Ηθελα να ηξερα πως γινεται να φτιαχτει απο μονο του.Η υπομονη εχει κ τα ορια της.Σημερα παλι το πρωι τους πηρα τηλ κ μιλησα με εναν τυπο κ ξεσπασα πανω του.Απο τα νευρα μου αρχισα να τον βριζω κ αυτος δεν μιλαγε καθολου.Στο τελος απορησα κ του λεω "καλα με τοσο βρισιδι δεν εχεις να πεις τπτ?" κ τι μου λεει αυτος "Τι να πω κυριε,καθε μερα ολη μερα ακουω βρισιδια,συνηθησα πλεον".Εμεινα μαμακας τελειως.Αυτην την στιγμη δεν ξερω που ειναι το νουμερο μου,εχω ενα αλλο νουμερο και καθε 2 ωρες κοβεται το ιντερνετ και χρειαζετε reset το modem να ξαναρχισει.Ειμαι ενα βημα πριν απο καταγγελια.Αν υπαρχει καποια λυση εκτος απο αυτο παρακαλω πειτε μου

Φίλε μου ,πραγματικά,εξωφρενική η περίπτωσή σου!
Λογική εδώ δε βλέπω να υπάρχει.
Αυτοδιόρθωση λοιπόν είναι η νέα τους "θεραπεία";

giannhs1984
04-02-08, 14:41
καταρχας χαιρετω ολα τα παιδια σαν καινουριος στο φορουμ.Ειμαι τακτικος επισκεπτης αλλα δεν αξιωθηκα να γραφτω.Μετα απο αυτο που επαθα με την ΟΝ αποφασισα να γραφτω κ να πω το προβλημα μου.Μενω Περιστερι κ την αιτηση την εκανα τελος νοεμβριου κ εγινε η συνδεση 27 ιανουαριου.Ζητησα φορητοτητα κρατωντας τον δικο μου νουμερο κ αυτοι πηρανε το δικο μου νουμερο κ μου συνδεσανε ενα αλλο νουμερο ενος αλλου συνδρομητη.Αυτην την στιγμη εχω ενα ασχετο νουμερο που μπορω να παιρνω κ να με παιρνουν.Τους εχω παρει απειρες φορρες τηλεφωνο αλλα δυστηχως δεν μπορω να συννενοηθω μαζι τους.Δεν ξερουν τι να απαντησουν.Οι τυποι ειναι τελειως ασχετοι κ η εταιρια τους τελειως αναξιοπιστη.Δεν ξερω τι να κανω.Το δικο μου νουμερο που βρισκεται??Χρεωνομαι δεν χρεωνομαι?Συνδεθηκα δεν συνδεθηκα?Οι κλησεις που κανω σε κινητα σε ποιον θα χρεωθουν σε μενα η στου αλλου?Κ εκτος απο αυτο με εχουν παρει κ 4 φορρες απο την ΟΝ απο τοτε που συνδεθηκα για να με ενημερωσουν κ να γραφτω στην ΟΝ.Οι τυποι ειναι απιστευτοι.Το εχω παρει στην πλακα μεχρι τωρα αλλα η υπομονη εχει κ τα ορια της και με βλεπω να τους καταγγειλω κ να κινηθω νομικα
καλα κρασια εμενα εκαναν 21 μερες να μου βαλουν τον ιδιο αριθμο αφου χωρις προηγουμενο μου τον πηραν και τον πηγαν 2χλμ πιο κατω..φυγε οσο μπορεις..

p.s αμα σου ερθει δευτερον λογαριασμος παρτον και δειχτον στον ινκα..:whistle:

Xguru
04-02-08, 15:02
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΟΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΟΝ!!!!
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΚΑΙ ΑΣ ΥΠΟΣΤΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ!!! ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΟΝ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΟΤΕ !!!!! ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ?? ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΝ? ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ forthnet ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΕ! ΑΡΑ Η forthnet ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΟΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙΤΕ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ crosjumering & misjumpering!!! ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ (ΟΤΕ) ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ! ΑΡΑ??? ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ....Η ΟΝ ΠΟΛΥ " ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ" ΕΓΙΝΕ, ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΠΗΡΑΝ - ΠΗΡΑΝ!!! ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΑΜΕΣΟΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ.

ΣΩΣΤΑ Η' ΛΑΘΟΣ???

ΣΩΣΤΟ όπως σωστό αυτό που λέει, η καφετιέρα δε δουλεύει αλλά δεν έχει πάγιο ΟΤΕ.

manos291
05-02-08, 15:52
Μολις μιλησα με ΕΕΤΤ για καταγγελια και μου ειπαν οτι πρεπει να στειλω στην ΟΝ ενα φαξ με το προβλημα που εχω και αν δεν απαντησουν η δεν διορθωσουν το προβλημα σε 20 μερες τοτε να τους καλεσω για καταγγελια και κοινοποιηση στην επιτροπη.Τωρα μου παν δεν μπορω να κανω τιποτα.Ετοιμαζομαι για αποχωρηση αφου δεν βρισκω ακρη.Τι θα ηταν καλυτερο?Να γυρισω στον ΟΤΕ η να απευθυνθω σε καποια αλλη εταιρια

papakion
05-02-08, 16:51
100% δουλειά σου θα κανεις μόνο...αν αλλαξεις χωρα. Αν δεν μπορεις, δοκιμασε απλα σε αλλη εταιρεια... δεν υπάρχει γυρισμός πισω στον ακατονομαστο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.