PDA

Επιστροφή στο Forum : USR 9111 πρόβλημα με ethernet



elias2008
01-02-08, 18:14
Έχω εδώ και μερικούς μήνες το USR 9111 το οποιο μου δούλευε πάρα πολύ καλά.Όταν κάποια στιγμή όμως θέλησα να αλλάξω κάποιους wpa κωδικούς έπρεπε να συνδεθώ από ethernet και τότε αντιμετώπισα το εξής:
Συνδέεται για περίπου 1 με 2 sec και μετά πέφτει η σύνδεση με το ανάλογο μύνημα " a network cable is unplugged " μετά ξαναπροσπαθεί να συνδεθεί χωρίς αποτέλεσμα και αυτή η δουλειά συνεχίζεται μέχρι να βγάλω το καλόδιο ethernet.
Αρχικά σκεφτηκα ότι φταίει το καλόδιο αλλά δεν εφταιγε, και με ένα άλλο τα ίδια,μετά βγάζω- ξαναβάζω τους οδηγούς της κάρτας δυκτίου, τίποτα!! ύστερα αγοράζω και τοποθετώ μια άλλη κάρτα, και με αυτή τα ίδια!!! Δε μπορω να καταλάβω που είναι το προβλημα, αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! Το pc μου είνα p4 xp 1gb

29gk
01-02-08, 18:41
Kαλως ηλθες :)

Αν οπως λες εχεις δοκιμασει και διαφορετικα καλωδια αλλα και διαφορετικες καρτες δικτυου, τοτε μαλλον το 9111 εχει το προβλημα. Δοκιμασε να του κανεις ενα hard reset ηπως ξεκολλησει και αν εχεις τα ιδια ψαξε για την εγγυηση.

elias2008
02-02-08, 02:22
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το hard reset, που δεν ξεκαθαρίζεται στο manuai, πατώντας το reset για 5-6 sec γίνεται hard reset όπως λέι (πράγμα που δεν έδωσε λύση στο πρόβλημα), αν κρατηθεί για μερικά sec παραπάνω- που δεν το λέει- αρχίζουν να αναβοσβήνουν τα led του PPP και του WLAN, συνδέοντας τότε το καλώδιο η σύνδεση γίνεται!!!!!! και με οδηγεί αυτόματα σε μια σελίδα που με ρωτάει αν θέλω upgrade firmware ή reboot.Επιλέγω τότε reboot ;;; και περιμένω ως που μαντέψτε.........η σύνδεση κόβεται.

29gk
02-02-08, 15:26
Πηγαινε το για επιστροφη αν ειναι στην εγγυηση.

elias2008
03-02-08, 09:39
Ok ευχαριστω 29gk αυτό σκοπεύω να κάνω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.