PDA

Επιστροφή στο Forum : Δε λειτουργεί ο συναγερμός



panagiotis95
01-02-08, 22:29
Γεια σας!

Πρώτα απ'όλα θέλω να σας ευχαριστήσω για την πολύτιμη βοήθειά σας. Όμως τώρα, έχω πρόβλημα με το συναγερμό. Μας παίρνουν τηλέφωνο απ'τα κεντρικά, και μας λένε ότι δεν παίρνουν σήμα απ'τον συναγερμό. Γιατί δε λειτουργεί;

Ευχαριστώ

sdikr
01-02-08, 22:31
Γιατί δεν διαβάσατε το συμβόλαιο, δεν αναφέρει πουθενά οτι θα δουλεύει

manoulamou
01-02-08, 22:43
Καλα 6 θεματα για μια συνδεση ηταν ΟΛΑ;
:hmm:

No-Name
01-02-08, 22:49
POS/FAX/Συναγερμοί δεν είναι σίγουρο ότι θα πάιξουν....δεν ειναι μ@λ@κες που δεν βγάζουν εταιρικά πακέτα οι Πάροχοι

panagiotis95
01-02-08, 22:52
Καλά, πλάκα με κάνετε τώρα;;;

Χωρίς συναγερμό δε γίνεται τπτ! :twisted::scared::protest:

Αυτό θα γίνει ::rifle::gun::jedi::dwarf:chair::shoot::2guns::hammered:

No-Name
01-02-08, 22:55
Μπορείς να επιστρέψεις στον ΟΤΕ......αν σε αφήσει η ΗΟL βέβαια

tolisp
01-02-08, 22:57
Καλά, πλάκα με κάνετε τώρα;;;

Χωρίς συναγερμό δε γίνεται τπτ! :twisted::scared::protest:

Αυτό θα γίνει ::rifle::gun::jedi::dwarf:chair::shoot::2guns::hammered:


Em για αυτό τον λόγο ΔΙΑΒAΖΟΥΜΕ καλά τι υπογράφουμε!
Ο ΜΟΝΟΣ που εγγυάται 100% συμβατότητα με συναγερμούς, fax και οτιδήποτε άλλο είναι ο ΟΤΕ... από εκεί και πέρα όλοι οι εναλλακτικοί αναφέρουν στους ορους ότι αποποιούνται κάθε ευθύνης σε περίπτωση ασυμβατότητας... :whistle:

No-Name
01-02-08, 22:58
LLU θέλαμε....

ariadgr
01-02-08, 23:16
έχω πρόβλημα με το συναγερμό. Μας παίρνουν τηλέφωνο απ'τα κεντρικά, και μας λένε ότι δεν παίρνουν σήμα απ'τον συναγερμό. Γιατί δε λειτουργεί;

Είσαι βέβαιος ότι ο συναγερμός είναι συνδεδεμένος στην υποδοχή fon1 / 2 του fritz/netfaster; :hmm:

lyk
01-02-08, 23:17
Πέρα από όλα αυτά... δοκίμασε να τον συνδεσεις πάνω σε κάποιο FON του ρούτερ απευθείας. Και μετά μεσα από τα extension να δηλώσεις αυτό το FON σαν φαξ... (τωρα αν εχεις νετφαστερ δεν ξερω τι εχει αντίστοιχο... )

theopan
01-02-08, 23:19
Γεια σας!

Πρώτα απ'όλα θέλω να σας ευχαριστήσω για την πολύτιμη βοήθειά σας. Όμως τώρα, έχω πρόβλημα με το συναγερμό. Μας παίρνουν τηλέφωνο απ'τα κεντρικά, και μας λένε ότι δεν παίρνουν σήμα απ'τον συναγερμό. Γιατί δε λειτουργεί;

Ευχαριστώ

Δοκίμασε να συνδέσεις το συναγερμό στη θύρα που βγάζει στο 213- νούμερο που σου έχει δώσει η hol. Κάτι τέτοια μου είχαν πει όταν είχα ρωτήσει αν βάζοντας double play θα μπορώ να στέλνω fax. Ρώτα και στη hol πως πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις στο router (στη συγκεκριμένη line) για να δουλέψει καλύτερα.

popov
01-02-08, 23:45
πρακτικά δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω, όμως να σου πω ότι είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και ήρθε ένας τεχνικός και το έφτιαξε. Δεν γίνεται να μην έχουν γραμμή για συναγερμό, το αποκλείω

@ ADSLgr.com All rights reserved.