PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα



k0nan
03-02-08, 01:05
καλησπερα,εχς τελλας αδσλ 768κβ/σ και εδω και 1 βδομαδα εχω διακοπες και ρεκονεκτς μετα απο το δισκονεκτ, ακουσα κατι για φιρμγουαρ αν θελετε βοηθιστεμε ευχαριστο. σπεεντστριμ 4200, φιρμγουαρ παρτ 004-D240-A8B . ευχαριστο :cool:

Mouse Potato
03-02-08, 02:16
Για firmware update σου συνιστώ αυτό (http://www.siemens.com/Daten/siecom/Australia/ICN/Internet/ICN_Unitwide/WORKAREA/au_ed_in/templatedata/English/file/binary/Update_D240_A8M_106-65_1210_v1r_1437101.zip)!

Τα πάντα για το Update (εκδόσεις firmware, εκδόσεις, εντυπώσεις) θα μπεις στο απίστευτο thread του Spanos (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=76948) :respekt:

k0nan
03-02-08, 11:43
καποια στιγμη την ωρα που το φωρτονει βγαζει ενα μυνυμα το εξης Microsoft Visual C++ Runtime Error. τι γινετε τωρα??? :hmm:

minovg
03-02-08, 13:55
καλησπερα,εχς τελλας αδσλ 768κβ/σ και εδω και 1 βδομαδα εχω διακοπες και ρεκονεκτς μετα απο το δισκονεκτ, ακουσα κατι για φιρμγουαρ αν θελετε βοηθιστεμε ευχαριστο. σπεεντστριμ 4200, φιρμγουαρ παρτ 004-D240-A8B . ευχαριστο :cool:
Βάλε ένα σωστό τίτλο ρε φίλε στο τόπικ που ανοίγεις... Να ξέρουμε τι έχουμε να συναντήσουμε σ'αυτά που θα διαβάσουμε. Όλοι πρόβλημα έχουν και ποστάρουν, δεν γράφουν όμως αυτό για τίτλο.

Mouse Potato
03-02-08, 15:35
καποια στιγμη την ωρα που το φωρτονει βγαζει ενα μυνυμα το εξης Microsoft Visual C++ Runtime Error. τι γινετε τωρα??? :hmm:

Απενεργοποίησες το firewall?


Βάλε ένα σωστό τίτλο ρε φίλε στο τόπικ που ανοίγεις... Να ξέρουμε τι έχουμε να συναντήσουμε σ'αυτά που θα διαβάσουμε. Όλοι πρόβλημα έχουν και ποστάρουν, δεν γράφουν όμως αυτό για τίτλο.

Σωστός ο mivovg ;)

psolord
04-02-08, 17:18
Μη το βαράτε όλοι μαζι το παιδί ρε σεις! Νέος είναι!

Αχαχα δεν είχα δει καν τον τίτλο μέχρι το κράξιμο του minovg! :rofl:

Στο επόμενο θέμα σου φίλε djcool007 γράψε ενα σκέτο Π έτσι για σπάσιμο! :rofl:

tazio nuvolari
04-02-08, 18:52
καποια στιγμη την ωρα που το φωρτονει βγαζει ενα μυνυμα το εξης Microsoft Visual C++ Runtime Error. τι γινετε τωρα??? :hmm:

απενεργοποίησε το τοίχος προστασίας των windows :oneup:

Mouse Potato
04-02-08, 21:15
Μη το βαράτε όλοι μαζι το παιδί ρε σεις! Νέος είναι!

Αχαχα δεν είχα δει καν τον τίτλο μέχρι το κράξιμο του minovg! :rofl:

Στο επόμενο θέμα σου φίλε djcool007 γράψε ενα σκέτο Π έτσι για σπάσιμο! :rofl:

Χαχαχα!! :rofl::rofl::rofl: Προτείνω για subject τρεις τελείες (...) :rolleyes::rolleyes:

psolord
05-02-08, 12:36
Χαχαχα!! :rofl::rofl::rofl: Προτείνω για subject τρεις τελείες (...) :rolleyes::rolleyes:

:clap::clap::clap::oneup:

Mouse Potato
05-02-08, 18:02
Δεν το παρακάναμε off το topic;; :p:p

minovg
05-02-08, 19:00
Δεν το παρακάναμε off το topic;; :p:p
http://www.youtube.com/watch?v=lcEt-L-DTbo

Δε φταίω εγώ, ο τίτλος φταίει. :p:p:p

spidr
06-02-08, 04:03
μια απο τα ιδια και εδω με snr 12 και atten 18.5 μου κανει συνεχεια disconnects σβινει εντελως το λαμπακι του dsl και μετα απο 1-2 δευτερολεπτα ξανα αναβει και συγχρονιζει με εχει τρελανει μου το κανει συνεχεια !
δεν μπορω να κανω τιποτα εχω αλλαξει μεχρι και το ρουτερ με αλλον ιδιο καινουριο siemens speedstream 4200 και ολα τα καλωδια και παλι τιποτα!
τωρα θα δοκιμασω το firmware που λεει παραπανω ο lazydog....

Edit: μολις δοκιμασα το firm optus θα δω πρωτα τι παιζει με αυτο για μια δυο μερες

Mouse Potato
06-02-08, 10:06
μια απο τα ιδια και εδω με snr 12 και atten 18.5 μου κανει συνεχεια disconnects σβινει εντελως το λαμπακι του dsl και μετα απο 1-2 δευτερολεπτα ξανα αναβει και συγχρονιζει με εχει τρελανει μου το κανει συνεχεια !
δεν μπορω να κανω τιποτα εχω αλλαξει μεχρι και το ρουτερ με αλλον ιδιο καινουριο siemens speedstream 4200 και ολα τα καλωδια και παλι τιποτα!
τωρα θα δοκιμασω το firmware που λεει παραπανω ο lazydog....

Edit: μολις δοκιμασα το firm optus θα δω πρωτα τι παιζει με αυτο για μια δυο μερες

Έχεις αρχίσει και μπαίνεις στο νόημα τοου πειραματισμού... Συνέχισε έτσι τέκνον μου. :p:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.