PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas ... πραγματικη pstn?



v_zalmas
03-02-08, 15:04
γνωριζει καποιος αν η tellas δινει πραγματικη pstn και αν δουλευει πανω απο αυτη την γραμμη φαξ/συναγερμος?

DSLaManiaC
03-02-08, 15:09
Από ότι λέει στο site:


1) "Χωρίς χρήση ειδικού εξοπλισμού, καθώς η γραμμή του Tellas Zisto είναι απλή ψηφιακή (PSTN) σαν του ΟΤΕ και όχι VoIP "

2) Έχω ειδικό εξοπλισμό (συναγερμός, POS κτλ) με τη γραμμή μου. Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος ότι ο εξοπλισμός θα δουλεύει μέσω Tellas LLU;
Απάν.: Επικοινωνήστε μαζί μας δίνοντας μας τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του εξοπλισμού σας και θα σας απαντήσουμε αν είναι συμβατός με το δίκτυο της Τellas έτσι ώστε να λειτουργεί και μετά την παροχή της υπηρεσίας LLU.

apostol70
04-02-08, 00:49
Φαξ έχω λάβει και στείλει πολλές φορές χωρίς πρόβλημα. Για συναγερμό ή πάρε το 13800 ή περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που να έχει και να ξέρει τι παίζει

ariadgr
04-02-08, 01:02
γνωριζει καποιος αν η tellas δινει πραγματικη pstn και αν δουλευει πανω απο αυτη την γραμμη φαξ/συναγερμος?

PSTN είναι από το DSLAM μέχρι το σπίτι σου. Από το DSLAM μέχρι τον πάροχο είναι VoIP.
Πραγματική PSTN δίνει μόνο ο ΟΤΕ.

Για το συναγερμό να ζητήσεις εγγράφως ότι θα δουλεύει.

DSLaManiaC
04-02-08, 01:05
Έχει δώσει ποτέ κανένας πάροχος χαρτί που να λέει ρητά ότι θα δουλεύει ο συναγερμός για να δώσει κ τώρα? :hmm:

vaggoulas
04-02-08, 01:12
Όλοι οι συναγερμοί λειτουργούν με το zisto.Απλά θα πρέπει η εταιρία security να σας αλλάξει το time delay σε 3-5 sec ώστε να λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

v_zalmas
04-02-08, 03:28
δηλαδη η ιδια φαση με την forthnet...οπου εκει το παει και η hol ....
α ρε οτε

@ ADSLgr.com All rights reserved.