PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM ΡΕΘΥΜΝΟΥ <<ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ>>



papasofs
03-02-08, 21:08
Καλησπέρα σε όλους σας Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να μάθω σε ποιο DSLAM ανήκω. Μένω στο κέντρο του Ρεθύμνου ακριβώς στον Δημοτικό Κήπο, για όποιον ξέρει... Μόνο απο το 134 μπορώ να το μάθω; Αν κάποιος μένει ή γνωρίζει ας με βοηθήσει σας παρακαλώ γιατι θα τρελαθω, επειδή το κουφο ειναι το εξής:

Μπαινω να ελέγξω διαθεσιμότητα, απο εδώ http://www.oteshop.gr/adslwizard.asp?hop=h&wid=265 και μου γραφει τα εξής:

Είδος σύνδεσης: PSTN
Αριθμός τηλεφώνου: 283102........

Υπάρχει διαθεσιμότητα ADSL στην περιοχή σας στις ταχύτητες: 1Mbps, 2Mbps, 4Mbps, 8Mbps, 24Mbps.

Τελευταία ενημέρωση: 2/2/2008 11:00:16 μμ

Μπαίνω να ελέγξω διαθεσιμότητα,απο εδώ http://www.otenet.gr/hd/ και μου γράφει:τη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL).

ΤΩΡΑ τι να υποθέσω ; Ποιό ειναι το σωστο;

janis100
03-02-08, 21:34
οτι στην περιοχη υπαρχει υποδομη αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα αλλα λεει και κατι ακομα να κανεις αιτηση online και θα εχεις προτεραιοτητα οταν υπαρξουν κενες πορτες η δημιουργηθουν νεες

vaggoulas
03-02-08, 21:51
Πάρε στο 134 και ρώτα για να είσαι σίγουρος αν υπάρχει διαθεσιμότητα ή όχι στην περιοχή σου και κάνε αίτηση αν θες να βάλεις conn-x.

papasofs
03-02-08, 22:16
Μα ρε παιδιά στο ένα μου λέει ότι <<υπάρχει διαθεσιμότητα>>και στο άλλο μου λέει <<δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις>>Τώρα εγώ τι στο καλό να πιστέψω??Θα πάρω αύριο το 134, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα μου πούν...

odys2008
03-02-08, 22:21
Θα σου πουν μην ανησυχείς.;) Μόνο αυτοί λένε σωστά πόσες πόρτες υπάρχουν

papasofs
09-02-08, 23:30
Μάλιστα,σωστός.Μου είπαν και μάλιστα ότι έχει ατελείωτες.Απλά μάλλον το Ondsl kit είναι πακέτο και πάντα προηγειται το CONNEX.Αν πάρεις το πακετάκι τότε παίρνεις προταιρεότητα...Σε ευχαριστώ

NiKapa
10-02-08, 00:06
papasofs :welcome:
..σε λιγοτερα απο 150 μετρα εισαι στον Οτε για οτι απορια θα ειχες...επισης τοσο κοντα που εισαι 24αρα αν μη τι αλλο..;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.