PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακόπη ΑDSL από ΟΤΕ, χωρίς να το ζητήσω!



GMF8
04-02-08, 18:50
Το θέμα σε quote επειδή έκανα paste από notebook. Sorry για την μορφοπόιηση αλλαέτσι βγήκε


Παραπονίουμουν με τα 30 kb/sec που έπιανα με την 2αρα γραμμή οπότε ο ΟΤΕ είπε να μου δώσει να
καταλάβω οτι και τα 30 καλά είναι. Πωs; Mου έκοψε τελειώς το ADSL, κατά λάθος φυσικά.... Την Τετάρτη 30/1 γυρίζω απο την δουλειά και ανακαλύπτω οτι το router μου δεν συγχρονίζει. Επειδή είχαν προηγηθει διακοπες ρευματος την συγκεκριμένη μέρα υποθετω οτι προκληθηκε βλαβη στο ρουτερ και βρίσκω άλλο. Ούτε αυτό συγχρονίζει οπότε αποφασίζω να δηλώσω βλάβη στο 121. Οπου πέφτει και η
βόμβα. ΑDSL; Mα δεν υπάρχει γραμμή ADSL στο νούμερο σας. Φυσικά και το 121 δεν γνώριζε το λόγο
και με παρέπεμψε στο 134. Ούτε από το 134 πήρα σαφή απάντηση (καντε παραπονο να δούμε τι έγινε).
Οπότε την Πέμπτη 31/1 πάω στον τοπικό ΟΤΕ. Μετα από λίγο ψάξιμο (και αρκετους άσχετους που
δεν ειχαν ιδεα κια μου έλεγαν οτι φταιει ο πάροχος) βρηκα ενα συμβουλο επικοινωνιών ο οποιος
βρηκε ποιος έδωσε την εντολή να κοπει η γραμμή. Οπότε μετα από λίγο με πήραν από το 134 (υποθέτω)
και μου είπαν οτι επειδή λεει ειχα αγορασει ενα πακέτο conn-x (το καλοκαιρι το έκανα αλλά δεν έκανα ποτε αίτηση για ενεργοποιηση τελικά) υπέθεσαν οτι δεν θέλω την γραμμή και μου την έκοψαν.
Φυσικά και τους είχα εξηγησει αφού με πήραν δυο φορες απο το καλοκαιρι σχετικά με το πακέτο και
τους είπα ότι έχω άλλο πάροχο και δεν επιθυμώ ενεργοποιηση. Τελικα μου ζητησαν συγνωμη και με βεβαιιωσαν οτι την Παρασκευή 1/2 το αργότερο το μεσημέρι η γραμμή μου θα ενεργοποιούνταν πάλι. Φυσικα και δεν έγινε τίποτα και σήμερα ξαναπήρα στο 134 όπου μου είπαν οτι θα δεσμευθεί πόρτα
στο DSLAM και το πολυ σε 2 εβδομάδες θα ξαναέχω internet. Τι να τους πεις τώρα; Αποφάσισα τελικά να το αφήσω ως έχει (δηλ να μην γίνει η ενεργοποιηση) και κινήθηκα προς Forthnet, 24 mbit για έξι μήνες (αναμένεται κάλυψη μέσα στο Μάρτιο). Μέχρι τότε επιστροφή μετά απο χρόνια στο ταπεινό dial up...

No comments για τον ΟΤΕ, τι να σχολιάσεις. Ανύπαρκτοι....

andreasermones
04-02-08, 18:58
ελα ωρε ενα λαθακι καναμε......αμεσως να πεσεις να μας φας......:p
υπομονη φιλε κ καλο κουραγιο τιποτα αλλο ουδεν σχολιο....

body125z
04-02-08, 19:03
εε στο κοψανε επειδη ετρεχε χαμηλα 30ΚΒ/s :p
Μη το ψαχνεις φιλε,,, αγνωσται αι βουλαι του οτε:rofl:

........Auto merged post: body125z added 0 Minutes and 38 Seconds later........


ελα ωρε ενα λαθακι καναμε......αμεσως να πεσεις να μας φας......:p
:rofl::rofl::rofl: ΕΛΙΩΣΑ!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.