PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΕΛΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ



ban
05-02-08, 17:17
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ

THANKS!!!!!!!!:twisted:

LiveTVRadio
05-02-08, 17:40
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΣ ΒΟΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ

THANKS!!!!!!!!:twisted:

Ενα φροντιστηριο αγγλικων στη λαρισα, εβαλε voda απο σεπτεμβριο 2007, και τελικα ιντερνετ καταφερε να έχει μόλις πριν μια εβδομαδα.
Βεβαια έχει ακόμα μόνο 2mbit ταχυτητα.

Στο θεμα τηλεφωνικη εξυπηρετηση: Βεβαιως η voda δεν καθυστερει να σηκωσει το τηλεφωνο , οπως η ΗΟL.

Κατα τη διάρκεια αναμονης ακους κάτι χριτς χρατς ανακατεμενα με μουσικη, κατι το οποιο σημαινει οτι ακομα και στο δικο τους χωρο εχουν προβλημα. :rofl::rofl::rofl:
Οταν ειπαμε στην τηλεφωνητρια ότι εχουμε τα pin για ενεργοποιηση αλλα αφου δεν εχουμε αλλη τηλεφωνικη γραμμη, πως θα μπουμε ιντερνετ να τα ενεργοποιησουμε αφου δεν ειχαμε απλο modem παρα μονο το router, μας απαντησε:
Δεν χρειάζεται λεει να έχετε για να μπειτε στο site και να ενεργοποιησετε το PIN.
( τοσο ενημερωμενη ηταν δηλαδη). Τελος παντων ειπα να μην ασχοληθω με το θεμα, δεν πέρασα εκεινη τη μερα κωδικο στο fritz, πηγα σπιτι και ενεργοποιησα το πιν του πελατη ,
μπαινοντας απο το δικο μου μεσω conn-x, και την επομενη ξαναπηγα και περασα τους κωδικους στο fritz.

Χρειάστηκε βεβαια να ξαναπαρω τηλεφωνο για να μου πουν τελικα οτι στο username πρεπει να βάλουμε vf:tade@... klp το οποιο δεν το αναφερουν πουθενα στο βιβλιαρακι , λογικο αφου το βιβλιαρακι πανω γραφει hol.

Θελω να καταληξω οτι η vodafone ειναι λιγο καλυτερη απο τη hol στην εξυπηρετηση και στη συνδεση, αλλα το λαθος της vodafone ήταν που διάλεξε HOL.

Και μετα ειδαμε την wind να πουλαει ιντερνετ tellas.
--------
Πως λεμε ψωνισε απο σβερκο.:rofl:
--------

Αφου οτι κανει μια εταιρεια το κανει και η αλλη προκειμενου να γλυτωνει φραγκα.
Εδινε ο οτε εκεινα τα αθλια usb modem adsl sagem , έδινε μετα η forthnet ta crypto f200
κλπ.
Και μόλις εβλεπε η φορτη πως ο κοσμος δεν τα γουσταρε τα crypto σιγα σιγα, αρχιζε τις προσφορες: Παρτε καλλε το αδσλ ιν α βοχ με το σπεσιαλ φ200 και σας δινουμε αντι για 1 mbit 2mbit. Πήγαινε μετα ο χρηστης επαιρνε ξανα το ψρυπτο , το πετουσε , κι αγοραζε απο το εμποριο ενα ρουτερ να κανει δουλεια.
Και ολα πηγαιναν καλα μέχρι που βγηκε το ρημαδι το εως 24, και μετα βγηκε το ονομα στη hol και στη forthnet. :respekt:

traderman
05-02-08, 18:24
Προσωπικα πιστευω οτι τα προβληματα τα εχει η hol και κατ'ακολουθια περνανε στην vodafone.
Oχι οτι ειναι αμοιροι ευθυνων γιατι δικη τους επιλογη ηταν και τωρα που χανουν πελατες σε σχεση με τον ανταγωνισμο τρεχουν να αγορασουν εταιρια η να φτιαξουν δικο τους δικτυο.
Εγω θα κατσω ακομη 1-2 μηνες και αν δεν βελτιωθουν θα παω οτε.

ATG
05-02-08, 20:58
Ενα φροντιστηριο αγγλικων στη λαρισα, εβαλε voda απο σεπτεμβριο 2007, και τελικα ιντερνετ καταφερε να έχει μόλις πριν μια εβδομαδα.
Βεβαια έχει ακόμα μόνο 2mbit ταχυτητα.

Στο θεμα τηλεφωνικη εξυπηρετηση: Βεβαιως η voda δεν καθυστερει να σηκωσει το τηλεφωνο , οπως η ΗΟL.

Κατα τη διάρκεια αναμονης ακους κάτι χριτς χρατς ανακατεμενα με μουσικη, κατι το οποιο σημαινει οτι ακομα και στο δικο τους χωρο εχουν προβλημα. :rofl::rofl::rofl:
Οταν ειπαμε στην τηλεφωνητρια ότι εχουμε τα pin για ενεργοποιηση αλλα αφου δεν εχουμε αλλη τηλεφωνικη γραμμη, πως θα μπουμε ιντερνετ να τα ενεργοποιησουμε αφου δεν ειχαμε απλο modem παρα μονο το router, μας απαντησε:
Δεν χρειάζεται λεει να έχετε για να μπειτε στο site και να ενεργοποιησετε το PIN.
( τοσο ενημερωμενη ηταν δηλαδη). Τελος παντων ειπα να μην ασχοληθω με το θεμα, δεν πέρασα εκεινη τη μερα κωδικο στο fritz, πηγα σπιτι και ενεργοποιησα το πιν του πελατη ,
μπαινοντας απο το δικο μου μεσω conn-x, και την επομενη ξαναπηγα και περασα τους κωδικους στο fritz.

Χρειάστηκε βεβαια να ξαναπαρω τηλεφωνο για να μου πουν τελικα οτι στο username πρεπει να βάλουμε vf:tade@... klp το οποιο δεν το αναφερουν πουθενα στο βιβλιαρακι , λογικο αφου το βιβλιαρακι πανω γραφει hol.

Θελω να καταληξω οτι η vodafone ειναι λιγο καλυτερη απο τη hol στην εξυπηρετηση και στη συνδεση, αλλα το λαθος της vodafone ήταν που διάλεξε HOL.

Και μετα ειδαμε την wind να πουλαει ιντερνετ tellas.
--------
Πως λεμε ψωνισε απο σβερκο.:rofl:
--------

Αφου οτι κανει μια εταιρεια το κανει και η αλλη προκειμενου να γλυτωνει φραγκα.
Εδινε ο οτε εκεινα τα αθλια usb modem adsl sagem , έδινε μετα η forthnet ta crypto f200
κλπ.
Και μόλις εβλεπε η φορτη πως ο κοσμος δεν τα γουσταρε τα crypto σιγα σιγα, αρχιζε τις προσφορες: Παρτε καλλε το αδσλ ιν α βοχ με το σπεσιαλ φ200 και σας δινουμε αντι για 1 mbit 2mbit. Πήγαινε μετα ο χρηστης επαιρνε ξανα το ψρυπτο , το πετουσε , κι αγοραζε απο το εμποριο ενα ρουτερ να κανει δουλεια.
Και ολα πηγαιναν καλα μέχρι που βγηκε το ρημαδι το εως 24, και μετα βγηκε το ονομα στη hol και στη forthnet. :respekt:

Δεν χρειαζεται η ενεργοποιηση. Μπορεις να συνδεθεις και με τα 999. Αλλα ουτε αυτο το λεει στο βιβλιο. :nono::down:

baskon
06-02-08, 21:46
Προσωπικά δε μου έχει κάτσει κανενα πρόβλημα αν εξαιρεσεις τις πρώτες μέρες μέχρι να συνενοηθουμε με τη τεχν υποστηριξει ωστε να με βάλουν στα 24 mbit γιατι με ειχαν στα 6.
Απο κει και περα κανένα προβλημα.
Το μόνο ότι αν είχα οτε πιστευω ότι θα συγχρόνιζα κοντά στα 19 mbit ενώ τώρα είμαι γύρω στα 16.5..

disc
17-02-08, 20:43
εμενα αυτο που εχει κατσει ειναι οτι μ συγχρονισαν στα 6ΜΒ .....

ο λογαριασμος έρχεται στα 24ΜΒ (οχι οτι εχει μεγαλη διαφορα τα 2ευώ δεν ειναι αυτό)....

το πρόγραμμα ειναι για τα 24ΜΒ.....

το χω αναφερει απο τις 3-Ιαν (η συνδεση ενεργοποιηθηκε στις 27-Δεκ).....

και απο τοτε καθε φορα μ λενε οτι θα το προωθησουν το αιτημα ...

τελευταια επικοινωνια εχτες η κοπέλα μου είπε οτι βλέπει οτι εγω δήλωσα τη βλάβη πριν 5 μερεσ (αληθεια ειναι....αλλα εχς παρει κ αλλεσ 10 φορεσ 1,5 μηνα τωρα)

δηλαδη δεν εβλεπε τισ αλλεσ φορεσ π εχει γινει report. δεν ξέρει πότε θα το φτιαξουνε δεν εξαρταται απο

εκεινους :evil: δεν μπορει να μ πει σε ποσο καιρο επειδη λέει δεν ειμαι στο ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ :mad:

και τελοσ παντων μ πε να ξανακαλεσω ..... αλλα εγω πάλι θα πρεπει να λεω κ να εξηγώ για πολλοστη φορα το

προβλημα μου στο καθε ενα και καθε μια π μιλαω στο τηλ....

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!

baskon
20-02-08, 11:47
Ειχα και εγω αυτο το προβλημα,και μου ελεγαν να ξανακανω αιτηση για 24!!.
Αλλά δεν εκατσα να περιμενω.
Ξαναπηρα τηλ φωναξα λιγο ,"με ταλαιπωρειται κλπ" και σε 2 ωρες με ειχαν γυρισει στα 24. Ίσως έπεσα βεβαια και στο σωστο ανθρωπο που ειχε διαθεση να λυσει το προβλημα.
Μετα απο μια βδομαδα μαλιστα με πηραν τηλ στο κινητο και με ρωτησαν αν η ταχυτητα ειναι ενταξει..
Παρε τηλ και εσυ και φωναξε λίγο.Η τηλ συνεχεια μέχρι να πετυχεις καποιον που θα σε βοηθησει.Οι πιο πολύ απλά βαριουνται και δε κανουν τίποτα.

jimarass
12-04-08, 00:09
Ειχα και εγω αυτο το προβλημα,και μου ελεγαν να ξανακανω αιτηση για 24!!.
Αλλά δεν εκατσα να περιμενω.
Ξαναπηρα τηλ φωναξα λιγο ,"με ταλαιπωρειται κλπ" και σε 2 ωρες με ειχαν γυρισει στα 24. Ίσως έπεσα βεβαια και στο σωστο ανθρωπο που ειχε διαθεση να λυσει το προβλημα.
Μετα απο μια βδομαδα μαλιστα με πηραν τηλ στο κινητο και με ρωτησαν αν η ταχυτητα ειναι ενταξει..
Παρε τηλ και εσυ και φωναξε λίγο.Η τηλ συνεχεια μέχρι να πετυχεις καποιον που θα σε βοηθησει.Οι πιο πολύ απλά βαριουνται και δε κανουν τίποτα.
Πέτυχες το σωστό άτομο. Παιδιά να φωνάζετε λίγο γιατί υπάρχουν πολλοί άσχετοι στις εταιρίες αλλά υπάρχουν και αρκετοί που κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.