PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση Ταχύτητας



skase
05-02-08, 19:49
Είμαι συνδρομητής στον ΟΤΕ (ιντερνετ+ τηλέφωνα).Πριν κάνα μήνα περίπου έκανα αίτηση για αναβάθμιση της ταχύτητας μού ,τότε μόλις ο ΟΤΕ <<έβγαλε>> στην αγορά την 24 και επειδή η ταχύτητα μου ήταν αργή για την δουλεία που την χρειάζομαι(2048) σκέφτηκα ότι ήταν η καλύτερη επιλογή .Η ταχύτητα υποστηρίζονταν στην περιοχή μου οπότε γιατί όχι έκανα μια αίτηση .Μετά από 7 περίπου εργάσιμες έγινε η ενεργοποίηση της ταχύτητας ,αλλά αδύνατον να συνδεθώ .Το modem δεν συγχρονιζόταν με τίποτα(καμία φορά έμπαινε για δευτερόλεπτα και μετά πάλι με πετούσε).Μετά από πολλές χαμένες ώρες ομιλίας και αναμονής με το 1242,μου είπαν να δηλώσω βλάβη στο 121 με θέμα <<δεν συγχρονίζει το modem,χάνει συνέχεια την ip του >>.Έκαναν έλεγχο της γραμμής και μου είπαν ότι στα 24 δεν συγχρονίζει καθόλου ,στα 8 συγχρονίζει αλλά πάλι θα έχω κάποια προβλήματα ενω στην 4 λειτουργεί τέλια .Έτσι χωρίς να το θέλω φυσικά συμβιβάστηκα με την 4 με την ελπίδα τουλάχιστον να μην έχω τέτοιου είδους προβλήματα .Την άλλη μέρα και μέχρι σήμερα γινόταν το εξής :είχα internet όλη την μέρα και κατά τις 8 με 9 το βράδυ με πετούσε και μετά πάλι το πρωί μπορούσα να μπω .Μίλησα ξανά με το 1242 τους είπα κάποια νούμερα στο modem(άμα θυμάμαι καλά τα db) και μου είπαν ότι έχει θόρυβο η γραμμή και ότι πρέπει να δηλώσω ξανά βλάβη στο 121<<ελενχγο της γραμμής για θόρυβο >>.Δεν ξέρω άμα η γραμμή ελέγχτηκε .Σήμερα έκαναν υποβάθμιση στη ταχύτητα και είμαι και πάλι στην αρχική μου (2048).:sorry:

Μήπως έχετε να προτείνεται καμία εναλλακτική?


Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ:oneup:

FuJi1996
28-02-11, 21:41
Συλληπιτίρια!!!

Rempetis
28-02-11, 22:06
Συλληπιτίρια!!!

Ωραία συμβουλή σε άψογα Ελληνικά:down:

johnsruro
28-02-11, 22:41
Δώσε μας τα στατιστικά της γραμμής σου. Δυστυχώς μου φαίνεται φίλε μου ότι η γραμμή σου δεν είναι καλή για να σε ρίξουν παλι στη 2άρα ώστε να μην πληρώνεις και τσάμπα την 24άρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.