PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληρώνω πλέον σαν κορόιδο...



GnG
06-02-08, 00:29
Καλησπέρα

Είμαι κάτοχος adsl αρκετό καιρό αλλά τα πράγματα πλέον έχουν αλλάξει και κάτι πρέπει να κάνω γι΄αυτό.Πληρώνω ξεχωριστά την adsl γραμμή 768(έγινε 1mbit αυτόματα) στον οτε και ξεχωριστά isp πράγμα που πλέον δεν συμφέρει με τίποτα.Εχω γραμμή isdn που θα ήθελα να την κρατήσω.Τι λύση υπάρχει για εμένα?Δεν με νοιάζει τόσο η ταχύτητα.Μια χαρά ειναι αυτή που έχω και τώρα.Απλα μια λύση ωστε να μου έρθει πιο οικονομικά και να μην μείνω χωρίς internet, τουλάχιστον για πολλές ημέρες.Τότε που είχα βάλει adsl(τέλη 2003)σύμφερε ξεχωριστά dsl και isp.Απο τότε άλλαξαν πολύ τα πράγματα:)

Σας Ευχαριστώ

evantigger
06-02-08, 01:07
Πόσα λεφτά θες να δίνεις για το Ίντερνετ ανά μήνα;

sdikr
06-02-08, 01:16
Καλησπέρα

Είμαι κάτοχος adsl αρκετό καιρό αλλά τα πράγματα πλέον έχουν αλλάξει και κάτι πρέπει να κάνω γι΄αυτό.Πληρώνω ξεχωριστά την adsl γραμμή 768(έγινε 1mbit αυτόματα) στον οτε και ξεχωριστά isp πράγμα που πλέον δεν συμφέρει με τίποτα.Εχω γραμμή isdn που θα ήθελα να την κρατήσω.Τι λύση υπάρχει για εμένα?Δεν με νοιάζει τόσο η ταχύτητα.Μια χαρά ειναι αυτή που έχω και τώρα.Απλα μια λύση ωστε να μου έρθει πιο οικονομικά και να μην μείνω χωρίς internet, τουλάχιστον για πολλές ημέρες.Τότε που είχα βάλει adsl(τέλη 2003)σύμφερε ξεχωριστά dsl και isp.Απο τότε άλλαξαν πολύ τα πράγματα:)

Σας Ευχαριστώ

Απλά τα πράγματα, 134, γεία σας θέλω να κάνω conn-x, Μια αλλή λύση ποιο φθηνή είναι η altecnet

GnG
06-02-08, 01:23
Αν πάω σε connx πόσο καιρό θα μείνω χωρίς adsl?Να σημειώσω οτι η γραμμή dsl είναι στο όνομα μας , οπότε λογικά θα πρέπει να κάνω μετατροπή για να πάρω πακέτο όλα πληρωμένα.H altecnet γιατί είναι πιο φθηνή?Αν διάβασα σωστά 15,99€ έχει την αορίστου όλα πληρωμένα(πληρώνεις και ενεργοποίηση).


edit:sorry...Μόλις πρόσεξα οτι τα 15,99€ είναι για 2mbit.1mbit δεν δίνουν?Κάτι ακόμα.Αυτά που είχα διαβάσει πιο παλιά για mail της altec προς τους πελάτες λόγω ύποπτης κίνησης συνεχίζουν και ισχύουν?

sdikr
06-02-08, 01:25
Αν πάω σε connx πόσο καιρό θα μείνω χωρίς adsl?Να σημειώσω οτι η γραμμή dsl είναι στο όνομα μας , οπότε λογικά θα πρέπει να κάνω μετατροπή για να πάρω πακέτο όλα πληρωμένα.


Θα μείνεις χωρίς adsl για 1δευτέρο (εκτός αν κάτι δεν πάει καλά, δηλάδη αν είσαι τόσο άτυχος,....)


Σε εμένα η πρώτη μετατρόπη έγινε άμεσα, δηλάδη είχα γραμμή στο όνομα μου, αίτηση, μέσα σε δυο μέρες ήταν οκ, καμια διακοπή

voger
06-02-08, 02:06
Πρώην ίδια περίπτωση εδώ. Πήρα ένα τηλ. στο 134 και την επόμενη ημέρα ήμουν κάτοχος conn-x και πελάτης otenet. Ούτε γάτα ούτε ζημιά.

........Auto merged post: voger added 4 Minutes and 30 Seconds later........



edit:sorry...Μόλις πρόσεξα οτι τα 15,99€ είναι για 2mbit.1mbit δεν δίνουν?Κάτι ακόμα.Αυτά που είχα διαβάσει πιο παλιά για mail της altec προς τους πελάτες λόγω ύποπτης κίνησης συνεχίζουν και ισχύουν?

Καλύτερα, λένε, να σου βγει το μάτι παρά το όνομα. Διάβασε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13169&highlight=%F0%E1%F1%DC%ED%EF%EC%E1+%F4%E1%E9%ED%DF%E1) να δεις πως έχει η ιστορία. Μάλλον μία περίπτωση που χειρίστηκαν ερασιτεχνικά από φόβο.

GnG
06-02-08, 20:00
Ευχαριστώ όλους για την ενημέρωση.Περιμένω σε 10 μέρες να μου ενεργοποιηθεί το connx 4mbit το οποίο θα μου στοιχίζει όσο ακριβώς πληρώνω τώρα για την 768 σύνολο.Δεν χρειάστηκα του κωδικούς της otenet γιάυτό το 10ήμερο διότι έχω ακόμα υπόλοιπο απο την υπάρχουσα σύνδεση με τον provider.Με το modem μου πιστεύω θα είμαι άρχοντας ετσι?

GnG
07-02-08, 20:49
Γύρισα απο την δουλειά στις 5 και βλέπω το router να συγχρονίζει στα 4092/256.Σε μισή μέρα ενεργοποίηση?Αυτο δεν το περίμενα!

Furious_Angel
08-02-08, 04:20
OTE φίλε, μας ενώνει (και δε το λέω αρνητικά εξάλλου και εγώ στον ΟΤΕ είμαι)

21century
08-02-08, 11:59
κανε μια διαμαρτυρία στους αρμόδιους φορείς απαιτώντας πειστικές απαντήσεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.