PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem PPP και g.dmt



linkinp
06-02-08, 00:45
καλησπερα,ελπιζω να με βοηθεσετε γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα με τα συνεχη discoonects.εχω το sagem 1500 wg και οταν μπαινω στο interface του βλεπω πως λειτουργει με PPPoE και αυτοματη λειτουργεια στο operation mode.και ρωταω,ισχυει πως αν αλλαξω το pppoe kai to kano pppoa kai to operation mode se g.dmt το ρουτερ θα ειναι πιο σταθερο??τι ισχυει??αν ναι πως θα αλλαξω το ppp???

ευχαριστω εκ των προτερων

2 επιπλεον ερωτησεις:στο μtorrent μου δειχνει αρχικα για κανα 20λεπτο οτι η πορτα ειναι κλειστη και μετα μονη της με τα 1000 ζορια ανοιγει,ειναι δυνατον?

πρεπει να κανω την ip static για να κανω port forwarding?μονιμα?συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

costa
06-02-08, 10:16
Nαι μάλλον αυτο φταίει.
Στο interface-->WAN-->VC1-->Protocol και άλλαξε σε PPPoA.

aetos1972
06-02-08, 13:22
Kαντο PPPoA φιλε 99,9% αυτος ειναι ο λογος.

linkinp
06-02-08, 23:40
οσο για τα ports?πρεπει να κανω την ip static?ειναι ευξολη η διαδικασια?

εκανα το ππποε ππποα αλλα μετα δεν συγχρονιζε καθολου το ρουτερ,το alarm εμενε αναμενο

linkinp
08-02-08, 21:06
γνωριζει κανεις μεταξυ ποιων τιμων πρεπει να παιζει το upstream kai downstream στα noise margin και attenuation σε μια υγιη γραμμη
????

klemes
08-02-08, 23:42
Για το SNR ισχύει όσο ψηλότερο τόσο καλίτερο,ενώ για το attenuation το ανάποδο.
Καλές θεωρούνται οι τιμές για SNR μεγαλύτερες από 6dB και attenuation μικρότερη από 20 dB.
Για το πώς θα ανοίξεις πόρατ στο NAT του router σου υπάρχει σχετικό άρθρο στην παρούσα ενότητα για το Sagem.
Καλή επιτυχία .

Α δες και το σχετικό link:
http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=132072&garpg=2

@ ADSLgr.com All rights reserved.