PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλό και φθηνό hosting;



Σελίδες : [1] 2 3 4

ogenikos
18-05-05, 14:04
Να υποστηρίζει php ή asp και databases, δικούς του nameservers, και να μην σέρνεται.
Πολλά ζητάω;

ckbond
18-05-05, 14:09
όχι...

Πολλά θα ζήταγες αν ήθελες και το κερασάκι να είναι φρέσκο... :D :mrgreen: :D

wintech2003
18-05-05, 14:11
www.dnhost.gr

The best ;)

(μετά απο τον dedicated server μου που στεγάζει το adslgr.com φυσικα...... χαχαχαχαχα)

Πάντως στους συνιστώ ανεπιφύλακτα!

crimson
18-05-05, 14:31
Τσέκαρε και τη hyperhosting (http://hyperhosting.gr/)

pts
18-05-05, 15:05
...και την server4you.com

ogenikos
18-05-05, 21:53
Ευχαριστώ παιδια!
Peace..

iron_gr
01-06-05, 21:02
επ! δες την υπογραφή μου!

sdikr
01-06-05, 21:30
@iron_gr

Απο τους κανονισμούς


Απαγορεύεται η διαφήμιση εμπορικών και μη προϊόντων και υπηρεσιών, με την τοποθέτηση links ή banners στην υπογραφή. Σε αυτήν τη περίπτωση, οι ανάλογες υπογραφές θα αφαιρούνται άμεσα.

Θα σε παρακαλούσα να τα αλλάξεις

wintech2003
02-06-05, 02:29
Θα σε παρακαλούσα να τα αλλάξεις

Αλλιώς θα του το αλλάξει καποιος admin... :-k

iron_gr
02-06-05, 07:31
Παιδιά, ρώτησα τον Νεκτάριο ΠΡΙΝ βάλω την υπογραφή και μου έδωσε την άδειά του.

Τι πρέπει να αλλάξω;

Ας μου πει ο Νεκτάριος.

squib
02-06-05, 10:27
www.0801.gr

vasper
02-06-05, 10:54
www.aruba.it
Απεριόριστος χώρος και bandwith, περίπου 40 Ευρώ το χρόνο με 5 Mysql βάσεις, επιλογή PHP,ASP,ASP.Net
Από τους καλύτερους providers (αλλά μιλάνε άσχημα αγγλικά). Έχουν dedicated γραμμή 1Gbps για τους πελάτες τους.

Andrew
02-06-05, 21:11
Λοιπόν,

Να μην διαφημίσω το site μου. Αλλά αν θες με 30 Ευρώ (+ΦΠΑ) το χρόνο 100 MB χώρος 1 MySQL βάση 5 GB bandwidth, με υποστήριξη PHP. Μπορείς να μου στείλεις PM.

Εχω servers στις εταιρείες ev1servers.net, server4you.net, και fdcservers.net.

Cafeeine
10-12-05, 07:49
Κάτι λέει λίγο παραπάνω για διαφημίσεις στην υπογραφή ...:-k

sdikr
10-12-05, 17:02
Για διαφήμισεις εδώ (http://www.adslgr.com/advertise.php)

sdikr
10-12-05, 17:09
Μπαίνεις σε ενα φόρουμ, και το μονο που κανεις είναι να κάνεις διαφήμιση

Διάβασε λίγο τους κανόνες λειτουργείας σε παρακαλώ

NHOST
10-12-05, 17:11
ΑΠΑΝΤΑΩ στην ερώτηση του παιδιου

Είσαι :offtopic: !

sdikr
10-12-05, 17:25
Δεν απαντάς στην ερώτηση του παιδιού κάνεις διαφήμιση


Απαγορεύεται αυστηρά, και τυχόν παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται το κλείδωμα ή/και τη διαγραφή του συγκεκριμένου θέματος και ενδεχομένως την απαγόρευση πρόσβασης στο Forum για το συγκεκριμένο χρήστη (ban) :

* Οποιοδήποτε μήνυμα σχετικά με παράνομο λογισμικό ή μεθόδους εξουδετέρωσης της προστασίας λογισμικού (Crack, Serial, Key Generator) καθώς και συνδέσμους (links) για ιστοσελίδες με τέτοιο περιεχόμενο, καθώς και μηνύματα που περιγράφουν μη νόμιμες πράξεις ή προτρέπουν σε αυτές.
* H υποβολή μηνυμάτων ή θεμάτων που ως στόχο έχουν να δημιουργήσουν έριδες, αντιδικίες, καυγάδες ή άσχημο κλίμα στη ζωή του Forum (Trolling)
* Απαγορεύεται να βρίζουμε ή να χρησιμοποιούμε λέξεις και φράσεις που προσβάλλουν τα άλλα μέλη.
* Διαφημίσεις οποιουδήποτε είδους χωρίς την έγγραφη συναίνεση του Administrator. Επίσης απαγορεύεται το spamming (αποστολή ανεπιθύμητου ή διαφημιστικού μηνύματος) είτε δημόσια είτε με προσωπικά μηνύματα.
* Μηνύματα, αγγελίες ή προσφορές για διάθεση απαγορευμένων από την ισχύουσα νομοθεσία αγαθών και υπηρεσίων (περιλαμβάνονται αγγελίες για προϊόντα που θίγουν τους νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας όπως ταινίες σε DiVX, DVD-R, VCD και ηχογραφημένες εκτελέσεις μουσικών έργων σε ψηφιακά αρχεία mp3, wma, wav κλπ.)


Κάθε χρήστης μπορεί προαιρετικά να προσθέτει την «υπογραφή» του σε κάθε μήνυμα που δημοσιεύει στο forum. Ισχύουν τα ακόλουθα:

* Σκέτο κείμενο : 8 γραμμές κανονικών χαρακτήρων ή μέχρι 4 γραμμές μεγέθους 2 ή bold, μέχρι 90 χαρακτήρες μήκος για κάθε γραμμή.
* Σκέτο γραφικό : 1 γραφικό μέχρι 500 pixels μήκος, 125 pixels ύψος και 20k μέγεθος (ή 2 γραφικά που συνολικά θα έχουν τα ίδια όρια και θα βρίσκονται στην ίδια γραμμή)
* Κείμενο και γραφικό : 4 γραμμές (ή 2 γραμμές μεγέθους 2 ή bold) και ένα γραφικό (σε νέα γραμμή) μέχρι 400 pixels μήκος, 100 pixels ύψος και 20k μέγεθος (ή 2 γραφικά που συνολικά θα έχουν τα ίδια όρια και θα βρίσκονται στην ίδια γραμμή).
* Οι κενές γραμμές υπολογίζονται και αυτές! Απαγορεύεται η χρήση των bbcodes: php, code, quote, html και τα smilies!
* Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν συνδέσμους (links) προς την προσωπική ή την αγαπημένη σας δικτυακή τοποθεσία (site), αλλά και σε σελίδες που φιλοξενούνται στο aDSLgr.com.
* Απαγορεύεται η διαφήμιση εμπορικών και μη προϊόντων και υπηρεσιών, με την τοποθέτηση links ή banners, φράσεις όπως πχ. "Best Hosting" ή "Φτηνότερη σύνδεση" κλπ., τα Paypal και links.
* Ισχύουν και στις υπογραφές οι περιορισμοί για το περιεχόμενο όπως και στα μηνύματα. Απαγορεύεται επίσης να έχουν τροποποιημένα εταιρικά ονόματα και λογότυπα!
* Σύνδεσμοι (links) σε δυναμικά scripts που κάνουν χρήση cookies δεν επιτρέπονται για λόγους ασφαλείας!
* Σε κάθε περίπτωση υπογραφές που δεν τηρούν τα παραπάνω θα αφαιρούνται άμεσα από τους Διαχειριστές.

NHOST
10-12-05, 17:30
www.0801.gr (http://www.0801.gr)

Για αυτό τι έχετε να πείτε;

sdikr
10-12-05, 17:38
Η υπογραφή σου συνεχίζει να παραβιάζει του κανόνες λειτουργείας

NHOST
10-12-05, 17:42
Ok τώρα;

vovin
13-12-05, 17:07
Ξέρει κανείς καποιο καλό web hosting service?
Οτιδήποτε μου κάνει κ δεν έχω απαιτησεις χώρου ..

Επίσης, (αν δεν πάει σετ;) ) κάποιο domain name registration service..
Αλήθεια πόσο πάει το μαλλί για τα .gr .bg .com .net?
Σε καμία περιπτωση δεν βρίσκεται κάτι απαυτα τσαμπαντάν? :D
Ξέρετε κανένα νορμάλ κ φρή? π.χ. τυχαία βρήκα το .tk στο dot.tk... (ToKelau -έλεος :lol: )

Όλα όσο πιο ad-free γίνεται...

(Ο τζαμπατζής)

apok
13-12-05, 17:16
Ξέρει κανείς καποιο καλό web hosting service?
Οτιδήποτε μου κάνει κ δεν έχω απαιτησεις χώρου ..

Επίσης, (αν δεν πάει σετ;) ) κάποιο domain name registration service..
Αλήθεια πόσο πάει το μαλλί για τα .gr .bg .com .net?
Σε καμία περιπτωση δεν βρίσκεται κάτι απαυτα τσαμπαντάν? :D
Ξέρετε κανένα νορμάλ κ φρή? π.χ. τυχαία βρήκα το .tk στο dot.tk... (ToKelau -έλεος :lol: )

Όλα όσο πιο ad-free γίνεται...

(Ο τζαμπατζής)


Να έκανες και μια Αναζήτηση (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=17259&highlight=Hosting) καλά θα ήταν;)

vovin
13-12-05, 17:57
οκ :-k
βασικά με εξάντλησε τόσο η αναζήτηση στο google
που η αναζήτηση στο φορουμ φάνταζε overkill
..
sorry:P

vovin
13-12-05, 18:05
...........

κατι σε πιο free δεν ξέρει κανείς? ας είναι κ χάλι :-k

GoofyX
14-12-05, 01:35
Κοίταξε το freegreece.net (http://www.freegreece.net).

Constantinos1
15-01-06, 13:00
H free-greece ειναι αξιόπιστη?
Ειδα οτι ζητούνε ταυτότητα

johnkall69
15-01-06, 13:23
Διευκρίνησε αν πρόκειτε για Sex περιεχόμενο η σελίδα που θα στήσεις και αν θα είχες προτίμηση ελληνικής η ξένης εταιρίας για να σου προταθούνε τα αντίστοιχα Hosting. Το .gr πάει 25 ευρώ άν δεν κάνω λάθος τα 2 χρόνια , το .com σε διάφορες τιμές. ;) Για GR δές εδώ: www.gr περισσότερες πληροφορίες.

Constantinos1
15-01-06, 14:26
Δεν θελω να στησω web site
αλλα ηθελα να προιδοποιησω οτι απλα δεν επιστευομαι εταιρειες που ζητανε ταυτοτητα μεσω Ιnternet

sandman
15-01-06, 15:05
H free-greece ειναι αξιόπιστη?
Ειδα οτι ζητούνε ταυτότητα

Αν δεν κάνω λάθος ζητούν ταυτότητα μόνο σε αυτούς που χρησιμοποιούν free domains. Αν κάποιος έχει domain από αξιόπιστο registrar τότε δεν ζητούν τίποτα.

Το να δίνεις 10-12€ το χρόνο για ένα κανονικό domain δεν το θεωρώ καν έξοδο, και δεν είμαι πλούσιος.

GoofyX
15-01-06, 19:52
Δεν θελω να στησω web site
αλλα ηθελα να προιδοποιησω οτι απλα δεν επιστευομαι εταιρειες που ζητανε ταυτοτητα μεσω ΙnternetΕίχε συζητηθεί παλιότερα αυτό στο φόρουμ τους και νομίζω έλεγαν ότι μπορείς να καλύψεις όσα πεδία της ταυτότητας θέλεις και να στείλεις με fax ή e-mail την εικόνα της ταυτότητας. Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ τους, ώστε να δεις και ο ίδιος τι παίζει.

sgiak
15-01-06, 20:37
Ρίξε και μια ματιά στο http://www.gandi.net/ (Domain Name [Gandi] - Registration and Transfert)
Πολύ καλή πολιτική.
Χαμηλές τιμές
Θα σου την πρότεινα κυρίως για το πρώτο

sgiak
15-01-06, 20:38
Ρίξε και μια ματιά στο http://www.gandi.net/ (Domain Name [Gandi] - Registration and Transfert)
Πολύ καλή πολιτική.
Χαμηλές τιμές
Θα σου την πρότεινα κυρίως για το πρώτο. Φυσικά αφορά μόνο Domain Name

lef
17-01-06, 18:28
Ξυπνάτε!
Εγώ προτείνω www.freegreece.net

Άψογες υπηρεσίες virtual host, με επιλογές μεταξύ subdomain ή μεταφοράς εκεί του domain σας. Δίνει cpanel και όλα τα κλασσικά καλούδια που θα βρείτε σε virtual server εταιρίες και όλα Τ-Σ-Α-Μ-Π-Α !

Εγώ τρέχω εκεί το hamradio.gr και πάει 100% jet.

Υπ' όψην ότι δεν παίζουν popups, banners, ούτε υποχρεωτικό linkάρισμα στη σελίδα τους. Τα παιδιά που το τρέχουν είναι στη δουλειά τους jet! Το πακέτο σου δίνει 25mb χώρο με dynamic bandwidth από 100 έως 500mb το μήνα, ανάλογα με τη χρήση.

Μη σας χαλάνε τα 25mb, τί θα στήσετε εξ' άλλου?! :roll:


Υ.Γ. Μη πάτε όλοι εκεί και μας φάτε το bandwidth.. :lol:

BadCluster
08-02-06, 20:10
O lef έχει απόλυτο δίκιο και εγώ εκεί είμαι.
πολλά μπράβο στα παιδιά που τα δίνουν όλα αυτά ΤΣΑΜΠΑ!

Σε λίγο θα χρειαστώ παραπάνω απο όσα προσφέρουν τσάμπα, ενώ βρίσκω πιο φθηνές λύσεις στο εξωτερικό απο τη www.freegreece.net εγώ θα παραμείνω σε αυτούς με άλλο πακέτο ως επιβράβευση όσων κάνουν.:oneup:

dyrer
11-02-06, 12:11
Πράγματι η freegreece, είναι πολύ καλό πακέτο, αλλά πως βγάζουν τα έξοδα τους; Η μήπως ελπίζουν ότι θα αυξηθούν οι ανάγκες των χρηστών και θα αναβαθμίσουν τα πακέτα του, μάλλον:)

FORIZ
11-02-06, 15:52
Ακριβός αυτό.. !

(Αυτό το είχε κάνει και η Host.sk.. είχε μαζέψει κάμποσες εκατοντάδες χρήστες (ίσως και χιλιάδες) και αφού έφτασαν στο επιθυμητό τους αριθμό χρηστών τους "ενημέρωσαν" ότι όποιος θέλει να κρατήσει το account του θα πρέπει να πληρώσει ένα ποσό.. αλλιώς η σελίδα σας γεμίζει με διαφημίσεις..)

Όταν οι ανάγκες του χρήστη (Freegreece.net) θα αυξηθούν.. αναγκαστικά θα χρειαστεί να αγοράσει κάποιο πακέτο από αυτούς (περίπτωση 70-80% γιατί θα είναι ήδη σε αυτούς και θα μείνει σε αυτούς λόγο ευκολίας "μη" μετακίνησης) η θα φύγει σε κάποια εταιρία μεγαλύτερης -εμπιστοσύνης- αφού μιλάμε πια για αγορά.
Προσωπικά προτείνω NHOST.gr λόγο έρευνας αγοράς και εμπειρίας..

ZackNV
03-03-06, 20:06
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον/την vovin έχω. Όμως δεν θα ήθελα να δώσω φράγκα, γιατί το site που ανεβάζω δεν είναι κερδοσκοπικό οπότε δεν θα τα βγάλω. Επίσης, έχω ένα σωρό έξοδα αυτόν τον καιρό οπότε δεν με παίρνει. Προτιμώ άμα είναι να δώσω τα χρήματα αυτά για διαφήμιση.

netlag
04-03-06, 10:03
οκ :-k
βασικά με εξάντλησε τόσο η αναζήτηση στο google
που η αναζήτηση στο φορουμ φάνταζε overkill
..
sorry:P


χχαχαχααχχα σε καταλαβαινω...
anyway για domain σου προτεινω www.ip.gr
το εχω χρησιμοποιησει και το helpdesk τους ειναι πολυ εξυπηρετικο...

οσο για free hosting
οσο και να ψαχνεις δεν θα βρεις τπτ αξιολογο

ZackNV
04-03-06, 12:01
Αν λάμβανα την απάντησή σου χθες θα είχα αμφιβολίες όμως μετά από μια εκτενής έρευνα που έκανα πριν το μνμ σου, έφτασα στο ίδιο συμπέρασμα. Όλοι υπόσχονται της Παναγιάς τα μάτια, αλλά στην πράξη, τίποτα. Ιδίως κάτι ιστοσελίδες όπως το www.tre.la όπου το να εγγραφείς και να χειριστείς αυτό που σου δίνουν, είναι σαφώς πιο δύσκολο απ' το γράψεις τον κώδικα της σελίδας σου και να τον κάνεις validate! Μιλάμε, οι τύποι απευθύνονται σε υπερ-ειδικούς!

Οπότε μάλλον θα προχωρήσω σε κάποια συμβατική λύση! :(

ZackNV
05-03-06, 12:58
Ρε παιδιά, εκτιμώ το ότι πάτε να βοηθήσετε τον άνθρωπο, αλλά οι εταιρίες που προτείνετε έχουν ξεφύγει!. Μιλάμε, δεν ξέρουν τι ζητάνε τα άτομα! Άμα είναι να δίνεις τόσα, καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας σε κάποιον επαγγελματία (αν είστε Κρήτη μεριά ξέρω 1-2 καλούς που αναλαμβάνουν τα πάντα). Πάντως επειδή εγώ προτιμάω να γράφω τον δικό μου κώδικα και να την ψάχνω ανεξάρτητα, προτιμάω εναλλακτικούς τρόπους hosting. Πάντως πάνω από $40/έτος μου φαίνεται απάτη.

Φίλε, ρίξε μια ματιά σ' αυτά τα 2. Δεν είναι τα καλύτερα, όμως είναι οι πιο συμφέρουσες εναλλακτικές που έχω βρει ως τώρα:

http://www.3essentials.com/windows-web-hosting.asp
https://arvixe.com/index.php?menu=hosting&section=vhosting

emav
05-03-06, 14:15
Τα τελευταία 2 χρόνια χρησιμοποιώ emaxhosting.com (http://www.emaxhosting.com/). Πολύ χαμηλές τιμές και εξαιρετικό service. Τη μια μέρα τους ζήτησα να εγκαταστήσουν κάτι πρόσθετα για το imagemagick, την επόμενη ήταν έτοιμο.


Πάντως πάνω από $40/έτος μου φαίνεται απάτη.

Φίλε ZackNV, εξαρτάται τι αγοράζεις. Στο βασικό πακέτο της emaxhosting.com (http://www.emaxhosting.com/) πληρώνω $8.95 το μήνα αλλά έχω 2GB αποθηκευτικό, 120GB κίνηση και "unlimited" (άπειρα) όλα τα άλλα (e-mail λογαριασμούς, MySQL βάσεις και ό,τι άλλο θέλεις). Όταν μετέφερα σε αυτή την εταιρεία τη σελίδα μου, ήταν η φτηνότερη. Τώρα ίσως να υπάρχουν και ακόμη φτηνότερες κατά Αμέρικα μεριά αλλά, αφού δεν μου έχει τύχει να δω τη σελίδα μου ούτε μια μέρα "πεσμένη", δε βλέπω το λόγο να φύγω. Είναι αυτό που έγραφα σε κάποιο άλλο νήμα: "Εξυπηρέτηση και σεβασμός στον πελάτη".

ZackNV
05-03-06, 14:36
Σύμφωνοι. Απ' ότι βλέπω πρόκειτα για επαγγελματική σελίδα web hosting. Είμαι σίγουρος ότι δεδομένων των αναγκών σου έκανες την βέλτιστη επιλογή. Όμως για κάποιον που δεν χρειάζεται 1+ Gb χώρο (ούτε απεριόριστα η-μέηλ) σαν εναλλακτική δεν είναι η καλύτερη.

Αν θες ένα αμάξι για να πηγαίνεις στο χωριό να ποτίζεις τ' αμπέλι σου, πιστεύω η BMW δεν σου είναι απαραίτητη. Αν όμως κάνεις μεγάλα ταξίδια και είσαι πολύ ώρα στον εθνικό, σαν εναλλακτική αποκτάει άλλη αξία.

emav
05-03-06, 14:44
Για αυτό τι έχετε να πείτε;

Ήμουν στην 0801.gr (http://www.0801.gr/) για 3 χρόνια περίπου. Πλήρωσα τον πρώτο χρόνο και μετά... με ξέχασαν! Τους έστειλα e-mail εξηγώντας τους ότι δεν έχω πληρώσει και ζητώντας τους να με χρεώσουν αλλά εις μάτην. Αντιθέτως, όταν χρειάστηκα παραπάνω αποθηκευτικό χώρο, μου έδωσαν αμέσως!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει αλλά, όπως και να 'χει, μου είναι δύσκολο να εμπιστευτώ μια εταιρεία που δε χρεώνει τους πελάτες της όπως έχει συμφωνηθεί ούτε και τους ενημερώνει ότι κάνει μια προσφορά, ρε αδελφέ! Έτσι, μόλις οι απαιτήσεις μου ξεπέρασαν τα όρια του λογαριασμού που είχα μαζί τους, τα μάζεψα και πήγα εκεί που έγραψα σε προηγούμενη εγγραφή μου.

ZackNV
05-03-06, 14:50
Και πολύ καλά έκανες. Η 0801 μου φαίνεται εντελώς μούφα (όπως οι περισσότερες ελληνικές εταιρίες του είδους). Όταν έκανα την πτυχιακή μου πάνω στις ΜΜΕ πληροφορικής Ελλάδος πριν μερικά χρόνια (2002-2003) είδα τα χάλια τους με νούμερα! Έπειτα, όταν βγήκα στην αγορά εργασίας, τα είδα και στην πράξη!

Πραγματικά, έτσι που έχει πέσει το δολάριο, δε βλέπω λόγω να μην πάει κανείς σε μια Αμερικάνικη εταιρία.

emav
05-03-06, 14:54
Αν θες ένα αμάξι για να πηγαίνεις στο χωριό να ποτίζεις τ' αμπέλι σου, πιστεύω η BMW δεν σου είναι απαραίτητη. Αν όμως κάνεις μεγάλα ταξίδια και είσαι πολύ ώρα στον εθνικό, σαν εναλλακτική αποκτάει άλλη αξία.

Αναμφίβολα! Έτσι, όταν πρωτοπήγα στη συγκεκριμένη εταιρεία, το πακέτο ήταν το μίσο απ' αυτό που είναι τώρα και με λιγότερες υπηρεσίες στην ίδια τιμή. Απλά, μια ωραία πρωΐα (μετά από μερικούς μήνες) ανακοίνωσαν ότι αναβαθμίζονται όλοι οι λογαριασμοί σε αυτό που είναι τώρα.

Τώρα πλέον, σκέφτομαστε με τον αδερφό μου να φτιάξουμε και ένα subdomain για να φιλοξενηθούν και οι δικές του ιστοσελίδες. Βλέπεις, έχει περάσει περίπου ένας χρόνος από την τελευταία αναβάθμιση και... περιμένω!:cool:

Παρεμπιπτόντως, σε αυτή (http://emaxhosting.com/support/index.php?_m=downloads&_a=view) τη σελίδα η emaxhosting.com (http://www.emaxhosting.com/) προσφέρει δωρεάν πρόγραμμα δημιουργίας ιστοσελίδων με πρότυπα και πολλά άλλα καλούδια. Μην κατεβάσετε το eMax Toolbar αφού το αντιιικό μου το μαρκάρησε ως spyware (μάλλον δεν είναι αλλά για καλό και για κακό το απεγκατέστησα).

ZackNV
05-03-06, 15:00
Καλή φάση. Όμως μια συμβουλή από την μικρή μου πείρα :) : άμα είναι να φτιάξεις ιστοσελίδα (τζαμπέ), καλύτερα να την γράψεις μόνος σου (δίχως προγράμματα, εκτός αν έχεις κάτι επαγγελματικό όπως το dreamweaver). Ο κώδικας (X)HTML δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολος και αξίζει να επενδύσεις στην εκμάθησή του. Εξάλλου υπάρχουν και ένα σωρό δωρεάν μάνιουαλ καθώς και βιβλία για να μάθει κανείς τα βασικά. Κι αν θέλεις και εφέ, βάλε εκεί ένα καλό stylesheet (CSS) να δώσει ρέστα η ιστοσελίδα!

ΥΓ - Χαιρετίσματα στην όμορφη Θεσ/νίκη! :-)

emav
05-03-06, 15:09
Τώρα μαθαίνω Typo3 (http://www.typo3.org/). Έχω ταλαιπωρηθεί με τις στατικές ιστοσελίδες, πέρασα στην προσωπική μου εποχή της perl και τώρα λέω να πάω σε έναν συνδυασμό CMS (Typo3) και cgi-scripts.

Έχεις κάποιο άλλο CMS υπόψη σου που να είναι γραμμένο σε perl και να έχει τόσο πλούτο χαρακτηριστικών όσο το Typo3;

ZackNV
07-03-06, 00:26
Δυστυχώς όχι. Λυπάμαι

stako
08-03-06, 15:42
Αν θες τσέκαρε και το www.servage.com

Αν θες να προχωρήσεις μαζί τους ενημέρωσε με για να σου πω και πως να έχεις 2500mb παραπάνω. Δλδ σύνολο 27,5gb.

@ ADSLgr.com All rights reserved.