PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με την γραμμή



Tasan
07-02-08, 01:33
Στις 24/1 για μια ολόκληρη μέρα δεν είχα internet.Την επόμενη μέρα βλέπω η γραμμή μου να συγχρονίζειται στα 3328/32.Βλέπεται είναι η αναβαθμίσεις που κάνει η hol από μόνη της.Όλα καλά μέχρι εδώ.Η αναβάθμιση έγινε απο ταχύτητα 768/192 που δεν υπήρχε κανένα απόλύτως πρόβλημα.Κανονικά έπρεπε να κατεβάζω με 300+ αλλά η ταχύτητα στο download έμεινα στα ιδια επίπεδα που κατέβαζα με την 768 δηλαδή 80kbp/s και το upload μειώθηκε αντί να αυξηθεί.Αφήνω να περάσουν μερικές μέρες μήπως βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση αλλα τπτ.Στις 29/1 τους πέρνω τηλέφωνο.Μετά από αρκετή αναμονή ποιάνω γραμμή και μιλάω με έναν υπάλληλο.Του εξηγώ το πρόβλημα και μου λέει να μου στείλει ένα e-mail για να κάνω speedtest για να διαπιστώσει αν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή.Και μου λέει αν όντως υπάρχει πρό βλημα θα επικοινωνήσουμε μαζί σας για να λυθεί το πρόβλημα.Ακολούθησα πλήρως τις οδηγίες που έλεγε το speedtest και έστειλα τα screenshots αμέσως στην hol.Από εκείνη την μέρα ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο.Τους έχω στείλει και 2-3 mail ούτε και απο εκεί απάντηση.Επίσης είναι απελπιστικά αργό και το browsing.Τι μου προτείνεται να κάνω απο δω και πέρα???

farcry
07-02-08, 02:52
υπομονη

gastone_2005
07-02-08, 03:36
με speedtest δουλεύει η Hol...?

Τεσπα, υπομονή αδερφέ..Βέβαια ξαναπάρτους και ένα τηλεφωνάκι καλού κακού..

fateo
08-02-08, 21:25
Ax αυτό το περιβόητο speedtest. Θέλουν ένα screenshot από κατέβασμα αρχείου από το ftp.gentoo.gr. Μάλλον επειδή δεν μας πιστεύουν ότι έχουμε πρόβλημα. Βέβαια αν εισαι πολυ πρωχό μπορείς να κάνεισ και το download από command prompt, που τους δίνει "πολύ περισσότερες πληροφορίες".

@ ADSLgr.com All rights reserved.