PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas - Η μόνη λύση ..



klou
07-02-08, 04:51
Καλησπέρα .
Στην πόλη που μένω η Τελλάς φαίνεται να είναι η μόνη εταιρία που αξιώθηκε να φέρει το ιδιόκτητο δίκτυο της.
Από τον ΟΤΕ και το 1mbit, αξίζει να μεταβώ στην Τελλάς και σε όσα mbit φτάσουν στο σπίτι μου; Το λέω αυτό διότι στην αρχή είχα 2mbit με τον ΟΤΕ και λόγω προβλημάτων και διακοπής της γραμμής μτατράπηκε σε 1.
Οπότε λογικά και με την Τελλάς θεωρητικά, 1 θα φτάσει...
Αυτό που κερδίζω είναι τα δωρεάν τηλέφωνα, κάτι που έχω ήδη με το voipdiscount & spa 3102 , αλλά με πολύ κακή ποιότητα φωνής λόγω του λίγου μισού από το 1μέγκαμπίτ που φτάνει καμια φορά, ξεχνώντας το υπόλοιπο μισό στο τοπικό DSLAM.

Θα ήθελα πολύ και τις δικές σας απόψεις περί του θέματος..
Ευχαριστώ!

razorblade1100
07-02-08, 08:16
ε στην περιοχη που εισαι και αποσα λες δεν βλεπω και καμια αλλη λυση ομως μην εισαι σιγουρος οτι και το 1μβιτ θα στο φερει σιγουρα η τελλας. :)

psolord
07-02-08, 14:41
Χμμμμ....δύσκολο θεματάκι μας έβαλες. Μόνο τα τηλέφωνα θες να γλυτώσεις,ε? Δε ξέρω δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. Αν μας λές οτι ούτε 2mbit δε μπορείς να πιάσεις, οι επιπλοκές που μπορεί να προκύψουν δύνανται να είναι τρομερές. Και ειδικά απο εναλλακτικό πάροχο. Μείνε στον ΟΤΕ ψηφίζω εγώ.

hel
07-02-08, 17:13
Σε ποια πόλη;

Mouse Potato
07-02-08, 19:18
Χμμμμ....δύσκολο θεματάκι μας έβαλες. Μόνο τα τηλέφωνα θες να γλυτώσεις,ε? Δε ξέρω δε μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα. Αν μας λές οτι ούτε 2mbit δε μπορείς να πιάσεις, οι επιπλοκές που μπορεί να προκύψουν δύνανται να είναι τρομερές. Και ειδικά απο εναλλακτικό πάροχο. Μείνε στον ΟΤΕ ψηφίζω εγώ.

Όντως, έχει δίκιο! Νομίζω πως το κακό με τελλάς θα είναι πολύ μεγαλύτερο φίλτατε (χωρίς να θέλω να την κακολογίσω, αλλα νομίζω πως αυτή θα είναι η πραγματικότις :sorry:). Τώρα τα τηλεφωνάκια αναγκαστικά skype και κινητάκι! ;)

XARAYGH
07-02-08, 23:46
εγω δεν ξερω αν και η τελλας σε καλειψει.αν σε καλυψει δεν εχεις και πολλα πραγματα να χασεις εκτος απο τα 35 ευρω του οτε που θα χρειαστει να πληρωσεις για να επιστρεψεις(κανεις δεν εχει πληρωσει ρητρα στην τελλας αν δεν λειτουργει η γραμμη του)το σιγουρο ειναι πως αν ολα πανε χαλια θα μεινεις χωρις adsl gia kana mhνα.εγω στην θεση σου θα το δοκιμαζα...
1mbit πλεον ειναι λιγο...

Davout
08-02-08, 00:22
Δεν είναι η μόνη λύση, έχεις 2, Tellas και ΟΤΕ. Σκέψου το σοβαρά αν το χρειάζεσαι διότι τελευταία δεν είναι στα καλά του το Zisto.

@ ADSLgr.com All rights reserved.