PDA

Επιστροφή στο Forum : Επανερχομαι 2η φορα για το θεμα του SNR=12!!!!



Sebu
08-02-08, 02:45
Καλησπερα για αλλη μια φορα

Στο αρχικο ερωτημα της 23/01 δεν δοθηκε καποια απαντηση και ειπα να ξαναπροσπαθησω μιας και

α)Ειναι θεμα που πλεον αφορα ολους τους συνδρομητες της ΝετΟνε

β)Ειναι υπαρκτο καθως εχει παρατηρηθει πλεον σε ολους οσους εχετε αναβαθμισει αρα ειτε το επιβεβαιωσετε ειτε οχι ειστε πλεον εκτος χρονου και για εμενα δεν μιλατε ξεκαθαρα

γ)Το θεμα με ενδιαφερει αμεσα και πρωτιστα

Τελικα απο οτι φαινεται ο "χρυσος κανονας" του SNR 12 ειναι γεγονος καθως οσοι χρηστες του φορουμ εχουν αναβαθμιστει μεχρι τωρα και ειχαν SNR >12 προ της αναβαθμισης μετα την αναβαθμιση εχουν φρεναρει ολοι στο 12 με οσο συγχρονισμο τους δινει αυτο.

Αυτο ειχε ως αποτελεσμα για πρωτη φορα να δουμε "κατσαρα" νουμερα συχρονισμου πχ 16581 οταν μας ειχατε συνηθισει 8 μηνες σε στρογγυλα νουμερα συχρονισμου πχ 10μβιτ, 16μβιτ κτλ

Επιπλεον οσοι ηταν προ αναβαθμισης με SNR<12 ειτε δεν εγινε τιποτα ειτε υποβαθμιστηκαν κιολας προκειμενου το SNR τους να ανεβει στο 12.

Τριτο και τελευταιο απο τη μερα που αναβαθμισατε το firmware στο ρουτερ τοσο εγω οσο και πολλοι αλλοι χρηστες εχουμε διαπιστωσει πτωση του SNR κατα 1,5-2 μοναδες.Προσωπικα με ενδιαφερει αφανταστα καθως με το νεο firmware ειμαι κοντα στα ορια του 12 πλεον αφου εξαιτιας του νεου firmware και με δεδομενο οτι δεν εχω αλλαξει κατι στις ρυθμισεις μου ή την καλωδιωση μου εχω χασει σχεδον 2-2,5 μοναδες SNR. Ποιος ο λογος αλλαγης του firmware οταν μεχρι στιγμης δεν εχει αποφερει καποια αλλαγη στις παρεχομενες υπηρεσιες προς τα πανω δλδ βελτιωση παρα μονο μια χειροτερευση του SNR προς τα κατω???

Και δεν θα ηθελα με καμια δυναμη να δω υποβαθμιση μιας ταχυτητας συχρονισμου που απολαμβανω απροβληματιστα απο τις αρχες Οκτωβρη, δλδ τα 16μβιτ, επειδη σας ηρθε να "αναβαθμισετε" σε ΕΩΣ 24μβιτ με ενα αυθαιρετο κριτηριο SNR=12.

Ερωτηματα

1)Αληθεια τι σκοπευετε να κανετε με τους χρηστες που εχουν προ αναβαθμισης SNR<12???

Θα τους υποβαθμισετε????Θα τους αφησετε ως εχουν???

2) Με ποιο κριτηριο επιλεχθηκε το SNR=12 οταν αλλοι παροχοι δουλευουν απροβληματιστα τις γραμμες τους με SNR=6 ακομα και στα 24μβιτ???

3)Θα δινετε τη δυνατοτητα στον πελατη με εγγραφο αιτημα του να ζηταει "ξεκλειδωμα" της σχεσης SNR=12 - ταχυτητα συχρονισμου και να δουλευει η γραμμη του οσο αντεχει ή θα τον υποχρεωνεται ετσιθελικα να μεινει εκει που εσεις επιλεξατε χωρις τεκμηριωση και αιτιολογηση???

4)Που πηγε η ξεκαθαρη επικοινωνια????Αφου δεν μας εχετε συνηθισει ετσι.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Και θα το εκτιμουσα αν τουλαχιστον απανταγατε σε αυτα τα ερωτηματα καθως ειναι θεματα που πλεον μας ενδιαφερουν ολους αμεσα, μεσω 13860 δεν μπορουν να επιλυθουν και επιπλεον αν εξακολουθει να υφισταται η ξεκαθαρη επικοινωνια μεταξυ εταιρειας και πελατων νομιζω οτι αξιζει να μαθουν αμεσα την απαντηση οι πελατες σας μεσω αυτου του online καναλιου επικοινωνιας που εσεις οι ιδιοι δημιουργησατε.

Σας ευχαριστω και παλι.

Netone5
15-02-08, 15:08
Αγαπητέ Sebu,

η απάντηση είναι εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=168024

Φιλικά,
Netone5

@ ADSLgr.com All rights reserved.