PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το Rapidshare.com πάλι;;



ermis333
08-02-08, 17:10
Έχετε πρόβλημα με το rapidshare; Εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα, την μια πιάνει την άλλη δεν πιάνει, ενώ τώρα ούτε το site δεν ανοίγει, να είναι πρόβλημα του Rapidshare ή της Tellas?

Νικαετός
08-02-08, 17:12
Xμμμ, δεν γνωρίζω τι φταίει, πάντως εγώ κατεβάζω ταχύτατα αυτή την ώρα. ;)

ermis333
08-02-08, 17:15
Xμμμ, δεν γνωρίζω τι φταίει, πάντως εγώ κατεβάζω ταχύτατα αυτή την ώρα. ;)

Από ποιον server; Να τον προεπιλέξω αν είναι για να δώ.

limassol
08-02-08, 17:38
+1 δεν μπορώ να μπώ rapid(tellas έχω ακόμα...)

digenis
08-02-08, 17:45
μια χαρα δουλευει παιδια το rapidshare.κατι κρασαρισματα που κανει μερικες φορες ευθυνεται καθαρα ο server του rapidshare δεν εχει καμμια σχεση η Τελλας.τσεκαρισμενο αυτο που λεω.

villasg
08-02-08, 22:16
Μια χαρα και απο εμενα .
Πριν λιγο λοστ 720p σφαιρα

ermis333
08-02-08, 22:32
Ποιούς server έχετε επιλέξει;

Gordito
08-02-08, 22:34
Μου εκανε κατι νερα το απογευμα (ΟΤΕ εχω) αλλα τωρα ειναι οκ

Teliasonera εχω (νομιζω...)

minovg
09-02-08, 03:34
Ποιούς server έχετε επιλέξει;
Δεν έχω πειράξει τίποτα, default servers, μια χαρά κατεβάζει. ;)

Υ.Γ. Απολύθηκες εσύ, μπαίνω εγώ. :sorry:

villasg
09-02-08, 13:36
Ποιούς server έχετε επιλέξει;


Eιμαι Premium εχω βαλει
Direct-downloads
Random selection

ermis333
09-02-08, 13:47
Δεν έχω πειράξει τίποτα, default servers, μια χαρά κατεβάζει. ;)

Υ.Γ. Απολύθηκες εσύ, μπαίνω εγώ. :sorry:

Έλεος αεροπορία πάς.....μόνο στο κέντρο εκπαίδευσης είναι μανίκι....αεροπορία και ναυτικό δεν είναι θητεία είναι διακοπές.

........Auto merged post: ermis333 added 2 Minutes and 23 Seconds later........

Tελικά το πρόβλημα έχει να κάνει με τη δρομολόγηση της Tellas!!!! Όταν έκανα disconnect/connect και πήρα άλλη IP λειτουργούσε μια χαρά......δεν λειτουργούσε όμως το wow, οπότε ξανάλλαξα IP και μπήκα στο WOW!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι τρέχει, αλλά αυτά τα πράγματα είναι πολύ περίεργα.

sotisdiv
09-02-08, 18:23
Ας αφήσουν τις εξυπνάδες εκει στην Τελλάς.
8 φορές άλλαξα IP για να συνδεθώ:down:

grgmls
09-02-08, 21:07
εγω εχω εδω και ωρες προβλημα
μπορω να ανεβασω αλλα για κατεβασμα δεν συνδεεται με τιποτε
αλλος κανεις???/

ΑΚΥΡΟ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ

Mouse Potato
09-02-08, 22:17
Γενικώς κι εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα με το rapidshare αλλά είναι στιγμιαία... Μάλλον έχει να κάνει με τους servers εκεί.

tsaros2004
10-02-08, 00:51
Τι παιζει με τη δρομολόγηση στην Tellas, επρεπε να αλλαξω δυο φορες ip για να ανοιξω μια σελιδα!
Το ιδιο γινοταν και στην δουλεια που ειναι Tellas αλλα μεσο Αρυς!!:hmm::hmm:

digenis
10-02-08, 12:10
τι σχεση εχει ρε παιδια η Τελλάς?καθαρα θεμα του server του rapidshare ειναι.και γω που εχω τελλας πως και δεν εχω κανενα προβλημα εδω και καιρο.οταν δεν μπαινει κανενας ανεξαρτητα αν εχει τελλας ή οχι δεν μπορω να μπω και γω.τα συμπερασματα δικα σας.

tsaros2004
10-02-08, 14:08
Δεν ειναι μονο το rapidshare αλλα και καποιες σελιδες! αυτο διορθωνεται αμεσως οταν αλλαξεις ip.

Mouse Potato
10-02-08, 20:50
Τι παιζει με τη δρομολόγηση στην Tellas, επρεπε να αλλαξω δυο φορες ip για να ανοιξω μια σελιδα!
Το ιδιο γινοταν και στην δουλεια που ειναι Tellas αλλα μεσο Αρυς!!:hmm::hmm:

Μου έτυχε πριν λίγο με το youtub3... Το routing να φταίει....??

Maax
11-02-08, 00:09
Το πρόβλημα σε μένα με το rapishare.com η αρχική σελίδα ανοίγει, άλλες φορές αμέσως και άλλες φορές με αρκετό ζόρι, όταν επιλέγω να μπω στην premium-zone εκεί τρώω πόρτα, δεν ανοίγει καθόλου η σελίδα.......... στο download σε κάποια link του rapidshare παίζουν κανονικά και κάποια όχι και όταν θυμηθεί αρχίζουν και αυτά που δεν παίζανε.

Αυτό το πρόβλημα το έχω εδώ και 4 μέρες όπως και το τηλέφωνο μου υπολειτουργεί, δέχομαι κλήσεις αλλά δεν μπορώ να καλέσω.

Εγώ που έχω στατικές ip τι μπορώ να κάνω ? έχω την εντύπωση πως τον ήπια?

Mouse Potato
11-02-08, 01:16
Το πρόβλημα σε μένα με το rapishare.com η αρχική σελίδα ανοίγει, άλλες φορές αμέσως και άλλες φορές με αρκετό ζόρι, όταν επιλέγω να μπω στην premium-zone εκεί τρώω πόρτα, δεν ανοίγει καθόλου η σελίδα.......... στο download σε κάποια link του rapidshare παίζουν κανονικά και κάποια όχι και όταν θυμηθεί αρχίζουν και αυτά που δεν παίζανε.

Αυτό το πρόβλημα το έχω εδώ και 4 μέρες όπως και το τηλέφωνο μου υπολειτουργεί, δέχομαι κλήσεις αλλά δεν μπορώ να καλέσω.

Εγώ που έχω στατικές ip τι μπορώ να κάνω ? έχω την εντύπωση πως τον ήπια?

Static? Oh....:(

fouska12
15-02-08, 20:59
εγω με premium account και χρησιμοποιωντασ το bitcomet κατεβαζω με 1200-1300.απλα καποιεσ φορεσ μου σταματαει το download.

foutzena
16-02-08, 20:58
εμενα παλι κατεβάζει με 100 - 120 το πολυ εδω και ένα μηνα και κατι.....

mikeledim
17-02-08, 00:48
Παιδια εχει κανενας προβλημα με το Rapidshare???εγω παντος δεν μπορω να κανω τιποτα εκει που βαζω τον τετραψηφιο κωδικο μετα τελος.εκει κολλαει.ξερει κανενας τι να κανω?Επισης ανοιγοκλεινω το pc για να παρω διαφορετικη ip.δεν μπορω να καταλαβω...:hmm::hmm:

Mouse Potato
17-02-08, 00:53
Όχι εμένα μια χαρά κατεβάζει (σχετικό το "μια χαρά", απο θέμα ταχύτητας είναι.... :(). Btw για να αλλάξεις IP μπορείς εναλλακτικά να κάνεις ένα reboot το router σου. :p

Maax
17-02-08, 21:25
Για πείτε μου αν σας ανοίγει η secure SSL premium-zone σελίδα στο rapidshare.com ......

MyLord
17-02-08, 21:31
Μια χαρά ανοίγει σε εμένα.
Απλά τα downloads καμιά φορά σέρνονται...

costasvk
17-02-08, 21:43
Και εγώ έχω προβλήματα με rapid (premium)...πολλές φορές δεν κατεβάζει τον τελευταίο καιρό. Και γενικότερα...αρκετά προβλήματα με την σύνδεση (αποσυγχρονισμούς κλπ.)!!!!
Άντε να δούμε...θα καλυτερέψουν τα πράγματα απο τισ 20 Φεβρουαρίου και μετά???

Mouse Potato
17-02-08, 21:45
Κι εμένα ανοίγει η SSL. Απλά το downloading είναι απαράδεκτο τέτοια ώρα...

Maax
17-02-08, 23:04
Τα προβλήματα που αναφέρετε τα είχα πριν 7-10 μέρες, με μόνη διαφορά οτι είχα πάντα καλό κατέβασμα, 1,2 με 1,3 απλά κάποια λίνκ αργούσανε να ανοίξουν ή κοβόντουσαν για λίγο τα οποία διορθώθηκαν μέχρι στιγμής αυτά τώρα αλλά παραμένει το πρόβλημα με την σελίδα του premium-zone SSL , ενώ άλλες σελίδες με SSL απο άλλα sites ανοίγουν κανονικά........

χχμμ τώρα που το ξανασκέφτομαι, έσβησα το μπισκοτάκι(cookies) του rapidshare και ξαναπροσπάθησα και άνοιξε με αρκετό ζόρι

mikeledim
18-02-08, 01:16
Και εγώ έχω προβλήματα με rapid (premium)...πολλές φορές δεν κατεβάζει τον τελευταίο καιρό. Και γενικότερα...αρκετά προβλήματα με την σύνδεση (αποσυγχρονισμούς κλπ.)!!!!
Άντε να δούμε...θα καλυτερέψουν τα πράγματα απο τισ 20 Φεβρουαρίου και μετά???


20 Φεβρουαριου??Γιατι τι θα γινει τοτε???:hmm::hmm:

Mouse Potato
18-02-08, 05:03
20 Φεβρουαριου??Γιατι τι θα γινει τοτε???:hmm::hmm:

Check this out (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1794012&postcount=161).

loyloydis
19-02-08, 21:59
απο χτεσ σερνομαο και εγω με το ζορι 300kbps

cakavera
15-03-08, 22:19
Mηπως ειναι ευκολο σε καποιον που να εχει premium account στο Rapidshare να δοκιμασει να κατεβασει
κατι, και να μου πει αν μπορεi να ξεπερασει τα 400-450 KB/sec;(με download manager)
Ρωταω γιατι μετα το μεσημερι δεν μπορω να κατεβασω με παραπανω απο 450,ειτε ειναι ενα αρχειο ειτε πολλα.

Δοκιμασα να κατεβασω και απο αλλου και δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα.

giwrgosp1
18-03-08, 23:51
Φιλε μου με τον idm συνεχεια 1.2 κατεβαζω... Το εχω δοκιμασει και με ενα αρχειο αλλα και με πιο πολλα...

billdll
23-04-08, 20:51
παιδια κατι πεζετε με το rapidshare προφανος εχει φαει τιποτα προστιμα γιατι παρακολουθω οτι καθε 5 λεπτα ανοίγει και κλεινει....... κατι εχει πεχτει ασχημο.....:hmm:

Mouse Potato
24-04-08, 02:13
παιδια κατι πεζετε με το rapidshare προφανος εχει φαει τιποτα προστιμα γιατι παρακολουθω οτι καθε 5 λεπτα ανοίγει και κλεινει....... κατι εχει πεχτει ασχημο.....:hmm:

Τι εννοείς;

Psycho13
24-04-08, 10:32
παιδια κατι πεζετε με το rapidshare προφανος εχει φαει τιποτα προστιμα γιατι παρακολουθω οτι καθε 5 λεπτα ανοίγει και κλεινει....... κατι εχει πεχτει ασχημο.....:hmm:

Αυτο που λες δεν παιζει..Εχθες το rapid ηταν συνεχως επανω δεν επεσε καθολου...

billdll
24-04-08, 11:45
τι να πώ... τότε εχει προβλημα η ON με το server του rapidshare

λες να?:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.