PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να κάνω?



tomic20
08-02-08, 17:12
Παιδιά για πείτε τις επιλογές μου,

έχω αυτή τη στιγμή adsl αορίστου χρόνου 2mbit απο τη forthnet και πληρώνω 59ευρο το δίμηνo, άν δεν θέλω να πάω στο double play, μπορώ να κρατήσω το τηλέφωνο στον οτέ και να πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet και να πληρώνω 19.5 ευρό για τα 24mbit?Χωρίς καμία περαιτέρω χρέωση?ή έστω πληρώνοντας το τέλος ενεργοποιήσης που είναι 35 ευρό αν δεν κάνω λάθος...

Στο σαιτ της Forthnet λένε οτι καλύπτεται η Βέροια απο το ιδιόκτητο δίκτυο της, ισχύει?

Aligator21
08-02-08, 17:14
Ναι μπορείς να μεταβείς στο "έως 24mbit" εφόσον υπάρχει κάλυψη της Forthnet από ιδιόκτητο.
Και ναι θα πληρώνεις 19.50 κάθε μήνα!

hel
08-02-08, 22:50
Μπορείς να βάλεις και το Economy.

tomic20
09-02-08, 03:06
τι διαφορές έχει το economy απο το 2play?

LiveTVRadio
09-02-08, 03:29
Παιδιά για πείτε τις επιλογές μου,

έχω αυτή τη στιγμή adsl αορίστου χρόνου 2mbit απο τη forthnet και πληρώνω 59ευρο το δίμηνo, άν δεν θέλω να πάω στο double play, μπορώ να κρατήσω το τηλέφωνο στον οτέ και να πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet και να πληρώνω 19.5 ευρό για τα 24mbit?Χωρίς καμία περαιτέρω χρέωση?ή έστω πληρώνοντας το τέλος ενεργοποιήσης που είναι 35 ευρό αν δεν κάνω λάθος...

Στο σαιτ της Forthnet λένε οτι καλύπτεται η Βέροια απο το ιδιόκτητο δίκτυο της, ισχύει?

Μπορεις να βάλεις και conn-x 4mbit ( λογικη επιλογη) και λογικά θα πιάσεις την ταχύτητα.

cuper
09-02-08, 04:44
Στο σαιτ της Forthnet λένε οτι καλύπτεται η Βέροια απο το ιδιόκτητο δίκτυο της, ισχύει?

Στο site της forthnet λέει κάτω-κάτω "αναμενόμενη κάλυψη 28/2".
Αν θες μετάβαση στο ιδιόκτητο, κάνε αίτηση αφού υπάρξει διαθέσιμη κάλυψη και όχι από πριν.

Κατά τ'άλλα:
19,50 €/μήνα το πακέτο "forthnet adsl" δηλαδή shared llu (τηλεφωνία ΟΤΕ-Forthnet ADSL)
24,90 €/μήνα το πακέτο "forthnet economy" δηλαδή full llu (adsl+τηλεφωνία με χρονοχρέωση, όλα από forthnet, ΟΤΕ bye bye)
39,90 €/μήνα το πακέτο "forthnet 2Play" δηλαδή full llu (adsl+τηλεφωνία με απεριόριστα εθνικά+διεθνή σε 24 χώρες, όλα από forthnet, ΟΤΕ bye bye)

Ωστόσο μην το παίρνεις σαν δεδομένο ότι 28/2 θα υπάρξει κάλυψη.
Μπορεί να πάρει και άλλη αναβολή, μπορεί και όχι.
Αν δεν θες να περιμένεις, υπάρχει και η λύση connx ή altec και σε ένα 6μηνο το ξανασκέφτεσαι.

Lagman
09-02-08, 14:44
Παιδιά για πείτε τις επιλογές μου,

έχω αυτή τη στιγμή adsl αορίστου χρόνου 2mbit απο τη forthnet και πληρώνω 59ευρο το δίμηνo, άν δεν θέλω να πάω στο double play, μπορώ να κρατήσω το τηλέφωνο στον οτέ και να πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet και να πληρώνω 19.5 ευρό για τα 24mbit?Χωρίς καμία περαιτέρω χρέωση?ή έστω πληρώνοντας το τέλος ενεργοποιήσης που είναι 35 ευρό αν δεν κάνω λάθος...

Στο σαιτ της Forthnet λένε οτι καλύπτεται η Βέροια απο το ιδιόκτητο δίκτυο της, ισχύει?


φιλε μου προσεχε γιατι οι υπηρσιες τηλεφωνιας της forthnet εχουν απιστευτα προβληματα , απο περιεργες χρεωσεις μεχρι να μην μπορουν να σε καλεσουν... εαν δεν σε πειραζει να εχεις προβληματα,βαλε .Βεβαια υπάρχουν και συνδρομητες που δεν εχουν κανενα προβλημα αλλα αν σου κάτσει ; :p

εγω παντως τον οτε μου δεν τον βγαζω :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.