PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαρκές packet loss απο χθές. Τα ping πάνε ως και 4000



nmavro73
09-02-08, 12:13
Δείτε αυτό:


Αυτό είναι συνεχές από χθές. Και στη forthnet το παίζουν κινέζοι

nmavro73
09-02-08, 13:07
Μου είπαν ότι θα δηλώσουν βλάβη στον ΌΤΕ γιατί εχω μία φόρτιση στη γραμμή μου. Που την εντόπισαν από τισς 7/2 αλλα φυσικά δεν μου το είπε ΚΑΝΕΙΣ τους. Περίμεναν να τους το αναφέρω εγώ! Αντε να δούμε

Lagman
09-02-08, 14:37
ωχ καλα ξεμπερδεματα...

nmavro73
09-02-08, 14:44
Μου είπαν ότι θέλει 3 εργάσιμες για να διορθωθεί. Ήδη τους ζήτησα να μειώσουν το λογαριασμό από την ημέρα προβλήματος ώς την ημέρα αποκατάστασης

Lagman
09-02-08, 15:02
Μου είπαν ότι θέλει 3 εργάσιμες για να διορθωθεί. Ήδη τους ζήτησα να μειώσουν το λογαριασμό από την ημέρα προβλήματος ώς την ημέρα αποκατάστασης

ετσι πρεπει αλλα ο περισσοτερος κοσμος δεν γνωριζει. Το θεμα ειναι οτι εχεις πρόβλημα και θα αγανακτήσεις μεχρι να διορθωθει...
Μεσα σε ολα τα προβλήματα της forthnet εχουμε και τον οτε που σαμποτάρει και απο πάνω δεν κανει τα αιτηματα της forthnet κλπ.

παντως ενημερωτικα αν παιζεις wow η Forthnet δεν εχει τα καλυτερα Ping, ειδικα στο wow Οι συνδρομητες ΟΤΕ μας ρίχνουν κατα πολυ... εχει γινει έρευνα :)

στο youtube αν κανεις search delete rank14 grlagman θα δεις και την διαγραφη του χαρακτηρα μου πριν 2 χρονια; που ειχε προβλημα διασυνδεσης με το εξωτερικο(οπως παντα) 2000ms στο wow κατι τρελα νουμερα...

και ακομα δεν εχουμε δει τιποτα... συντομα θα δωσει iptv εκει να δεις προβληματα...

hel
11-02-08, 11:30
παντως ενημερωτικα αν παιζεις wow η Forthnet δεν εχει τα καλυτερα Ping, ειδικα στο wow Οι συνδρομητες ΟΤΕ μας ρίχνουν κατα πολυ... εχει γινει έρευνα :)


Δίνεις Link?

nmavro73
11-02-08, 23:36
Ηταν δύο διαφορετικές βλάβες και έκλεισαν και οι δύο σήμερα. Τώρα στη θεσσαλονίκη γίνεται το μπαχαλο πάντως υπάρχει γενικά πρόβλημα

........Auto merged post: nmavro73 added 7 Minutes and 33 Seconds later........


ετσι πρεπει αλλα ο περισσοτερος κοσμος δεν γνωριζει. Το θεμα ειναι οτι εχεις πρόβλημα και θα αγανακτήσεις μεχρι να διορθωθει...
Μεσα σε ολα τα προβλήματα της forthnet εχουμε και τον οτε που σαμποτάρει και απο πάνω δεν κανει τα αιτηματα της forthnet κλπ.

παντως ενημερωτικα αν παιζεις wow η Forthnet δεν εχει τα καλυτερα Ping, ειδικα στο wow Οι συνδρομητες ΟΤΕ μας ρίχνουν κατα πολυ... εχει γινει έρευνα :)

στο youtube αν κανεις search delete rank14 grlagman θα δεις και την διαγραφη του χαρακτηρα μου πριν 2 χρονια; που ειχε προβλημα διασυνδεσης με το εξωτερικο(οπως παντα) 2000ms στο wow κατι τρελα νουμερα...

και ακομα δεν εχουμε δει τιποτα... συντομα θα δωσει iptv εκει να δεις προβληματα...

Ενημερωτικά, ο ΟΤΕ πληρώνει ρήτρα πλέον αν δεν διορθώνει τις βλάβες. Οπότε έχει λόγους να βιάζεται

hel
12-02-08, 00:31
Ενημερωτικά, ο ΟΤΕ πληρώνει ρήτρα πλέον αν δεν διορθώνει τις βλάβες. Οπότε έχει λόγους να βιάζεται

Τι ρήτρα; Έχεις λινκ;

nmavro73
12-02-08, 01:45
Οχι..απλά το έμαθα.Δεν τα βρίσκουμε όλα στο ίντερνετ

nmavro73
13-02-08, 20:29
Μου είπαν σήμερα ότι μετά από ελέγχο που έκαναν έχω πρόβλημα στο χώρο μου. Λένε ότι βλέπουν βραχυκύκυκλωμα. Είναι δυνατόν αυτό;
Την προηγούμενη Τετάρτη πλημμύρησε το δωμάτιο των επάνω που είναι ακριβώς πάνω από εκεί που έχω το ρούτερ και έσταζαν νερά σε μένα από το ταβάνι. Ηταν όμως μακριά από τις μπρίζες. Είναι δυνατόν να φταίει αυτό; Ειδοποίησα ηλεκτρολόγο να έρθει να δει τι γίνεται από τον κατανεμητή ως το διαμέρισμα

sdikr
13-02-08, 21:56
Μου είπαν σήμερα ότι μετά από ελέγχο που έκαναν έχω πρόβλημα στο χώρο μου. Λένε ότι βλέπουν βραχυκύκυκλωμα. Είναι δυνατόν αυτό;
Την προηγούμενη Τετάρτη πλημμύρησε το δωμάτιο των επάνω που είναι ακριβώς πάνω από εκεί που έχω το ρούτερ και έσταζαν νερά σε μένα από το ταβάνι. Ηταν όμως μακριά από τις μπρίζες. Είναι δυνατόν να φταίει αυτό; Ειδοποίησα ηλεκτρολόγο να έρθει να δει τι γίνεται από τον κατανεμητή ως το διαμέρισμα

Αυτή είναι η δικαιολογία νούμερο 12

nmavro73
13-02-08, 22:40
Δηλαδή τι να τους πω ότι φταίει;Αρνούνται να δουν οτιδήποτε αν δεν ελεγθεί αυτό πρώτα

Banditgr
14-02-08, 00:22
Δεν ξέρω τι γίνεται Θεσσαλονίκη, πάντως και Αθήνα μην νομίζεις ότι είναι καλύτερα τα πράγματα. Τις τελευταίες 2 περίπου εβδομάδες έχω παρατηρήσει ανεξήγητο packet loss, disconnects στο άσχετο, pings που καμία σχέση δεν είχαν με τα προηγούμενα, μέχρι και το donwload rate στο rapidshare (premium) έπεσε για πρώτη φορά στα χρονικά κάτω από το 1 MB/sec (ΠΟΛΥ κάτω όμως). Τι να πω, εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι είναι (μόνο) πρόβλημα του ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.