PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ SITE



marop29
11-02-08, 20:15
Οσοι έχουν σύνδεση tellas και έχουν τα οποια προβλήματα μπορούν να ρίξουν μια ματια και στα ακούλουθα που θα τα βρούν ενδιαφέρον..

http://katageliess.blogspot.com/2007/06/tellas-zisto.html

Το ποιο σημαντικο συν τα ολα τα άλλα είναι αυτο

Στις συνεχόμενες και επανειλλημένες προσπάθειες επικοινωνίας μου (οι οποίες σημειωτέον είχαν χρόνο αναμονής το ελάχιστο 30 λεπτά και το μέγιστο 6 (!) ώρες) είτε με το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της TELLAS, είτε με το τμήμα Internet, είτε με το τμήμα Βλαβών, η στερεότυπη απάντηση των υπαλλήλων σας ήταν πως «το πρόβλημα είναι προσωρινό και θα αποκατασταθεί το συντομότερο δυνατό».

Επίσης παρόλο που εκπρόσωπος με ενημέρωσε πως δεν θα χρεωνόμουν για τις ημέρες τις οποίες δεν είχα την υπηρεσία της dsl, αφού θα φρόντιζε ο ίδιος να στείλει πιστωτικό αίτημα, όταν παρέλαβα τον πρώτο αναλυτικό λογαριασμό διαπίστωσα πως είχα χρεωθεί κανονικά παρόλο που για δέκα ημέρες δεν μου παρεχόταν η υπηρεσία του ίντερνετ.:scared::scared::scared::scared:


Επιπλέον, όπως διαπίστωσα με έκπληξη, χρεωνόμουν και για τις κλήσεις μου προς το τμήμα Internet της Tellas, στο οποίο φυσικά με παρέπεμψαν οι αρμόδιοι του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών και του τμήματος βλαβών, ισχυριζόμενοι πως εκείνοι ήταν αναρμόδιοι και πως έπρεπε να καλώ μόνο στο τμήμα Internet.


Τα συμπεράσματα δικά σας.... αυτο με τις χρεώσεις ειλικρινά δεν το ήξερα καθόλου για αυτο και το έβαλα στο φόρουμ για να βοηθηθούν και να ενημερωθούν και άλλα μέλη για το τι γίνετε..:rtfm::rtfm:
Ξέχασα να αναφέρω οτι ολα αυτα δεν σημαίνει οτι το παρών φόρουμ τα υιοθετεί απλά το βάζω για να διαβάσετε αυτή την καταγγελία

Mouse Potato
11-02-08, 21:40
Πολύ χρήσιμο thread... :worthy: Αλλά μπορεί να μου πει κανείς πως μπορεί κάποιος να περιμένει να μιλήσει στο τηλ 6 ΩΡΕΣ;;;; Χωρίς να θέλω ν' αμφισβητήσω τα λεγόμενα του συγκεκριμένου χρήστη πιστεύω πως κάποια έχουν και μια δόση υπερβολής... Πολλά, δυστυχώς, είναι πραγματικότητα. :(

marop29
11-02-08, 23:17
Που να δεις και τι γράφουν σε blogς κάποιοι που δούλευαν ήδη σε συγκεκριμένους χώρους εννοω για τα τηλεφωνικά κέντρα και τι γράφουν για οσους παίρνουν τηλέφωνο για διάφορα παράπονα πληροφορίες κλπ... τι λένε απο πίσω
Δεν ξέρω κατα πόσο αληθέυουν αυτά..αλλά έφριξα..στο ίντερνετ βρίσκεις διάφορα..

Για το συγκεκριμένο είναι απο επίσημη καταγγελία οπως λεει στο ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ κλπ το τι παίζει δεν ξέρω εμένα μου έκανε εντύπωση αυτο με τις χρεώσεις και για τις διάφορες αιτίες που λένε για αυτο το έβαλα για να το δούμε..
Χωρις αυτο να σημαινει για το τι ακριβώς αληθεύει

psolord
12-02-08, 14:54
Πολύ χρήσιμο thread... :worthy: Αλλά μπορεί να μου πει κανείς πως μπορεί κάποιος να περιμένει να μιλήσει στο τηλ 6 ΩΡΕΣ;;;; Χωρίς να θέλω ν' αμφισβητήσω τα λεγόμενα του συγκεκριμένου χρήστη πιστεύω πως κάποια έχουν και μια δόση υπερβολής... Πολλά, δυστυχώς, είναι πραγματικότητα. :(

Εντάξει 6 ώρες είναι υπερβολικό. Έχω ξεπεράσει τις 2 ωρίτσες χαλαρά όμως! Και το τράβηξα και βιντεάκι με το κίνητο αλλά δε φαίνεται καλά :p

Απλά κάνεις κάτι άλλο ταυτόχρονα και περνάει η ώρα.

Να λες το άλλο όμως. Το χειρότερο απο όλα. Που δεν είχα ζίστο τότε (το περίμενα) και μου ήρθε λογαριασμός του ΟΤΕ με 50 ΕΥΡΩ ΧΡΕΩΣΗ ΕΠΙΠΛΕΟΝ (στο τμήμα των 5ψήφιων-άλλων υππηρεσιών, δε θυμάμαι ακριβως) επειδή καλούσα το 13800 και δεν απαντάγανε τα πρόββατα, ΕΛΕΟΣ! Και ήμουνα στο 1738 τότε πελάτης με adsl 4mbit.

Mouse Potato
12-02-08, 17:34
Εντάξει 6 ώρες είναι υπερβολικό. Έχω ξεπεράσει τις 2 ωρίτσες χαλαρά όμως! Και το τράβηξα και βιντεάκι με το κίνητο αλλά δε φαίνεται καλά :p

Απλά κάνεις κάτι άλλο ταυτόχρονα και περνάει η ώρα.

Να λες το άλλο όμως. Το χειρότερο απο όλα. Που δεν είχα ζίστο τότε (το περίμενα) και μου ήρθε λογαριασμός του ΟΤΕ με 50 ΕΥΡΩ ΧΡΕΩΣΗ ΕΠΙΠΛΕΟΝ (στο τμήμα των 5ψήφιων-άλλων υππηρεσιών, δε θυμάμαι ακριβως) επειδή καλούσα το 13800 και δεν απαντάγανε τα πρόββατα, ΕΛΕΟΣ! Και ήμουνα στο 1738 τότε πελάτης με adsl 4mbit.

:lol::lol: Τελικά;; Τα πλήρωσες ε; :sorry:

marop29
12-02-08, 22:44
Αυτο με τις 6 ώρες δεν το κατάλαβα τι εννουσε αλλά πάνω στον πόνο του ο άλλος γράφει αυτα που πιστέυει τώρα δεν μπορώ να πάρω θέση γιατί δεν γνωρίζω μπορεί να ήθελε να πει οτι για 6 ώρες είχε συνέχεια αναμονη για αρκετή ώρα δεν ξέρω τι να πω..

Η μεγαλύτερη αναμονή μου ήταν περίπου 1 ώρα..τώρα που είπες βίντεο δειτε απο την γραμμή τις ΕΚΠΟΙΖΩ ενα σχετικό βίντεο αξίζει να το δείτε εχει γέλιο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.