PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και Εκτροπή Κλήσης



apostol70
12-02-08, 01:51
Είδα στις ψηφιακές ευκολίες ότι η Tellas προσφέρει και εκτροπή κλήσης.
Ξέρει κανείς τι χρεώσεις κάνει; Δηλαδή η εκτροπή σε σταθερό είναι δωρεάν και πληρώνεις μόνο όταν κάνεις εκτροπή σε κινητό, ή πληρώνεις τίποτα τέλη τερματισμού κλήσης;

mfirim
10-09-08, 16:10
Παιδιά, επαναφέρω αυτό το ερώτημα σχετικά με την εκτροπή. Δεν έχει λάβει απάντηση και μ' ενδιαφέρει κι εμένα...

Ευχαριστώ!!

dimangelid
10-09-08, 21:26
Λογικά όταν γίνεται εκτροπή σε σταθερό δεν θα υπάρχει χρέωση και θα υπάρχει μόνο όταν γίνεται εκτροπή σε κινητό. Στην περίπτωση εκτροπής σε κινητό, όταν απαντηθεί η κλήση θα χρεώνεται το σταθερό σαν να γίνεται κλήση προς το κινητό που εκτρέπεται η κλήση. Τουλάχιστον στον ΟΤΕ έτσι είναι. Γιατί όμως δεν κάνετε το πιο απλό πράγμα: μια κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών;

Spanos
10-09-08, 21:40
Λογικά όταν γίνεται εκτροπή σε σταθερό δεν θα υπάρχει χρέωση και θα υπάρχει μόνο όταν γίνεται εκτροπή σε κινητό.


Δε νομίζω να είναι δωρεάν, στην περίπτωση της εκτροπής σε παίρνει ο άλλος. Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις που κάνεις εσύ προς άλλους.

sofaki
11-09-08, 08:24
Προώθηση Κλήσεων
Τέλος Ενεργοποίησης Χωρίς Χρέωση
Μηνιαία Χρέωση Χωρίς Χρέωση
Τέλος Απενεργοποίησης Χωρίς Χρέωση
Χρέωση κλήσεων προς προώθηση Σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο
www.tellas.gr

tzitziras
12-09-08, 15:20
Εκτροπή σημαίνει ότι χρεώνεσαι σα να έχεις κάνει εσύ την κλήση από το τηλέφωνό σου προς τον αριθμό που το εκτρέπεις. Έτσι, τα σταθερά δεν χρεώνονται. Το επιβεβαίωσα και το καλοκαίρι με δική μου περίπτωση.

Farmako
12-09-08, 18:52
Και να συμπληρώσω στον τζίτζιρα: Eφόσον έχεις το ολοκληρωμένο Double Play εννοείται. Γιατί για το Best Price δεν ισχύει η δωρεάν εκτροπή σε σταθερά.

Spanos
12-09-08, 18:56
Γιατί για το Best Price δεν ισχύει η δωρεάν εκτροπή σε σταθερά.

Δωρεάν είναι η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

Farmako
12-09-08, 18:59
Δωρεάν είναι η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση
Καλά αυτό έλειπε να χρεώνεται και η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση. Για την χρέωση ανά κλήση αφού γίνειι η εκτροπή αναφέρομαι.

Spanos
12-09-08, 19:03
Καλά αυτό έλειπε να χρεώνεται και η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση. Για την χρέωση ανά κλήση αφού γίνειι η εκτροπή αναφέρομαι.


Κάποιοι άλλοι κάποτε το χρεώνανε

sdikr
12-09-08, 19:27
Καλό θα είναι να διαβάσετε πρώτα αυτό http://www.tellas.gr/UserFiles/File/home/132111_tdgr.pdf

χρεώση σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο,
μην βρεθείτε σε περίεργες καταστάσεις

Δεν χρεώναν ενεργοποιήση αλλά την υπηρεσία, κάποιοι αλλοί χρεώνουν και αυτοί

Sofos
14-10-08, 09:41
Ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω! Πιστεύω ότι το λογικό είναι ότι είναι δωρεάν (τουλάχιστον στην Φοθνετ που είμαι εγώ) αλλά ποτέ δε ξέρεις! Το δοκίμασε κανείς με σιγουριά;

@ ADSLgr.com All rights reserved.