PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτοι



gkimonas
13-02-08, 01:33
Λοιπόν παιδιά η κατάσταση τους είναι ελεηνή.
Τις τελευταίες μέρες έχω κάποιο πρόβλημα με την γραμμή μου (κάθε φορά που ενεργοποιείται το τηλέφωνο χάνεται το adsl κύκλωμα, επάνέρχεται μετά από λίγο και μόλις κλείσω το τηλεφώνο επαναλαμβάνεται το ίδιο), προσπαθώ όλη μέρα να επικοινωνήσω με αυτούς τους αλήτες.
Είχα 70 λεπτά στην αναμονή της τεχνικής υποστήριξης όπου φυσικά για γνωστούς-άγνωστους λόγους η γραμμή έκλεισε ξαφνικά. Καπάκι ξαναπέρνω, άλλα 40 λεπτά μέχρι που κουράστηκα και το έκλεισα.

Ρε παιδιά σ'αυτούς πρέπει να απευθυνθώ ή στον Οτε?
Είμαι σε shared LLU.

Τι να πω...

Ελλάς το μεγαλείο σου....

sdikr
13-02-08, 01:34
Φιλτρά και γενικά την εγκατάσταση σου την έχεις δει πρώτα;

gkimonas
13-02-08, 01:59
ένα χρόνο που έχω hol, χωρίς φίλτρο το έχω το τηλέφωνο, τώρα τι θ'αλλάξει.
Θα δοκιμάσω αύριο και θα σου πω γιατί άμα περιμένεις από αυτούς τους απατεώνες, τώρα έχουν πρόβλημα με τον mail server τους.

Κλείστε το ρε...................το μαγαζάκι σας.
Μπακάλικο έχετε και θέλετε να λέγεστε super market!!! (Είναι επίκαιρο)

sdikr
13-02-08, 02:01
ένα χρόνο που έχω hol, χωρίς φίλτρο το έχω το τηλέφωνο, τώρα τι θ'αλλάξει.
Θα δοκιμάσω αύριο και θα σου πω γιατί άμα περιμένεις από αυτούς τους απατεώνες, τώρα έχουν πρόβλημα με τον mail server τους.

Κλείστε το ρε...................το μαγαζάκι σας.
Μπακάλικο έχετε και θέλετε να λέγεστε super market!!! (Είναι επίκαιρο)

Δεν ξέρω τι θα αλλάξει, αλλά ο σωστός τρόπος για το shared είναι με φιλτρό

lyk
13-02-08, 02:04
Δεν ξέρω τι θα αλλάξει, αλλά ο σωστός τρόπος για το shared είναι με φιλτρό

... και όχι μόνο στην hol, σε όλους...

gkimonas
13-02-08, 02:14
Εντάξει ρε παιδιά μην βαράτε, αντί να κράξετε τους κάφρους τα βάζετε μ'εμένα που δεν έχω φίλτρο.

Στην κρεμάλα για παραδειγματισμό πρέπει να πάνε...

Μ'αρέσει που τάζουν και 24 στους φοιτητές οι ψεύτες.
Αχ!!!!!!!!!!!!!!!!

sdikr
13-02-08, 02:17
Εντάξει ρε παιδιά μην βαράτε, αντί να κράξετε τους κάφρους τα βάζετε μ'εμένα που δεν έχω φίλτρο.

Στην κρεμάλα για παραδειγματισμό πρέπει να πάνε...

Μ'αρέσει που τάζουν και 24 στους φοιτητές οι ψεύτες.
Αχ!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγνώμη αλλά (και αφου το θέλεις έτσι) ο κάφρος είσαι εσύ, το manual λέει να βάλεις φίλτρο, παντού όταν μιλάνε για adsl λένε για φίλτρο (και εκείνοι κάφροι είναι; )

Τουλάχιστον να δεχόμαστε το οτι κάναμε βλακεία

gkimonas
13-02-08, 02:24
Ρε παιδιά να το ξαναπώ, ένα χρόνο χωρίς φίλτρο είμαι. Τώρα μου έκανε το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εντάξει μπορεί να φταίω εγώ, θα δούμε αύριο αλλά τους κράζω για την κοροιδία στην εξυπηρέτηση και τον στ@ρχιδισμό τους.
Δηλαδή αν σηκώσουν ένα τηλέφωνο θα πάθουν κάτι, το να σε παραπέμπουν από την μια γραμμή στην άλλη και τέλος μετά από 70 που έχει ιδρώσει το αυτί σου, σου το κλείνουν γιατί μου πείτε ότι δεν μου το έκλεισαν.

Αν έχω άδικο σε κάτι από αυτά ε τότε ρε παιδιά τι να πω ειλικρινά...

sdikr
13-02-08, 02:27
Ρε παιδιά να το ξαναπώ, ένα χρόνο χωρίς φίλτρο είμαι. Τώρα μου έκανε το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εντάξει μπορεί να φταίω εγώ, θα δούμε αύριο αλλά τους κράζω για την κοροιδία στην εξυπηρέτηση και τον στ@ρχιδισμό τους.
Δηλαδή αν σηκώσουν ένα τηλέφωνο θα πάθουν κάτι, το να σε παραπέμπουν από την μια γραμμή στην άλλη και τέλος μετά από 70 που έχει ιδρώσει το αυτί σου, σου το κλείνουν γιατί μου πείτε ότι δεν μου το έκλεισαν.

Αν έχω άδικο σε κάτι από αυτά ε τότε ρε παιδιά τι να πω ειλικρινά...

Για την Τεχνική υποστήριξη μαζί σου, αλλά απλά λέω οτι το φιλτρο είναι αναγκαίο, το ότι δούλευε ώς τώρα δεν είναι σωστό, μήπως σου ανέβασαν ταχυτήτα πρόσφατα;

gkimonas
13-02-08, 02:38
μήπως σου ανέβασαν ταχυτήτα πρόσφατα;

Εδώ δεν μου δίνουν αυτά που πληρώνω, σιγά μην με ανεβάσουν κιόλας.

sdikr
13-02-08, 02:40
Εδώ δεν μου δίνουν αυτά που πληρώνω, σιγά μην με ανεβάσουν κιόλας.

Για ριξε μια ματιά στο ρουτερ

euri
13-02-08, 02:42
Η υπηρεσία aDSL είναι best effort, δηλαδή δεν έχει εγγυημένη ταχύτητα - δίνει ό,τι μπορεί να δώσει εκείνη τη στιγμή.

Καλό θα ήταν παρόλα αυτά να κάνετε μερικούς ελέγχους στον εξοπλισμό σας και στη γραμμή:

http://www.adslgr.com/forum/images/misc/navbits_start.gif ADSLgr.com :: Άρθρα :: Άρθρα & Συχνές Ερωτήσεις http://www.adslgr.com/forum/images/buttons/lastpost.gif Έλεγχος της γραμμής μας μέχρι τον κατανεμητή

aa144
13-02-08, 11:26
Ρε παιδιά να το ξαναπώ, ένα χρόνο χωρίς φίλτρο είμαι. ...

Για ποιό λόγο όμως είσαι χωρίς φίλτρο; Για οικονομία; Για να κάνεις έρευνα αν μπορεί να λειτουργήσει; Βαρέθηκες να διαβάσεις τις οδηγίες; Πως ακριβώς το σκέφτηκες αρχικά και δεν έβαλες φίλτρο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.