PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind: τροποποίηση της υπηρεσίας «Non Stop προς Όλους» του καρτοκινητού WIND F2G



lewton
13-02-08, 04:47
ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ NON STOP ΠΡΟΣ OΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 12/2/2008

H WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από τις 6/3/2008, η υπηρεσία Non Stop προς Όλους του οικονομικού πακέτου καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND F2G που προσφέρει 200 δωρεάν λεπτά προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με κόστος ενεργοποίησης 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) και διάρκεια ισχύος 30 ημέρες θα μεταβληθεί και εφ’ εξής θα προσφέρει 30 δωρεάν κλήσεις απεριόριστης διάρκειας προς όλους τους προορισμούς WIND, Q, και Mo’ MAD με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες. Το κόστος ενεργοποίησης του Non Stop προς Όλους παραμένει ως ορίζεται στον ισχύοντα τιμοκατάλογο του οικονομικού πακέτου WIND F2G, δηλαδή 5€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Η εγγραφή στην υπηρεσία πραγματοποιείται καλώντας δωρεάν το 1265, ή στέλνοντας δωρεάν SMS με την εντολή “WIND” στο 1255.

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας ή την κατανάλωση των δωρεάν κλήσεων, ο συνδρομητής χρεώνεται σύμφωνα με τις κανονικές χρεώσεις του πακέτου WIND F2G.

Πηγή: wind.com.gr (http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=224)

gpan
13-02-08, 11:04
Καλό ακούγεται...

di_tlg
13-02-08, 11:07
Χάλια προσφορά... καλύτερη ήταν η προηγούμενη. :down:

Είχα στην διάθεση μου 200 λεπτά με 5€ να τα διαχειριστώ όπως εγώ νομίζω... ενώ τώρα στην ουσία μια κλήση την ημέρα έχω.:hmm:

Αν και για να προχωρήσουν σε αυτή την αλλαγή είτε δεν τους συνέφερε οικονομικά είτε αυτό τους έδειξε κάποια έρευνα αγοράς. Τι να πεί κανείς....

lewton
13-02-08, 12:22
Καλό ακούγεται...

Ποιό; Οι 30 κλήσεις;
Είχα 200 λεπτά το μήνα με 5 ευρώ (μάλιστα κυκλοφορούσα με 2 κινητά, το δεύτερο ειδικά για την προσφορά) για κλήσεις προς Wind, και με είχε βολέψει πάρα πολύ μιας και τόσο η οικογένειά μου όσο και μεγάλο μέρος των φίλων μου είναι στη Wind, και τώρα μου λέει έχετε 30 κλήσεις απεριόριστης διάρκειας (a.k.a. μια κλήση ανά ημέρα)!
Προσωπικά ξεβολεύτηκα εντελώς, γιατί μπορεί να έκανα και 15 κλήσεις ανα ημέρα, αλλά το 90% ήταν κάτω των 20 δευτερολέπτων.

Έτσι μου έρχεται να μας γυρίσω οικογενειακώς στην Cosmote.


ΥΓ. Πάντως όποιον βολεύουν οι 30 κλήσεις, του εύχομαι καλοφάγωτες και σε καλή μεριά. :oneup:

frap
13-02-08, 12:24
Πάλι μέσα μπήκαν, πάλι το αλλάζουνε...

vasiliou
13-02-08, 12:34
Φτουυυυ ... παει μου χαλανε το όνειρο που ζω τόσο καιρό... Γιατι με 9,5 ευρο πέρναγα 1 μηνά!
Εβαζα το 500 προς 2 για οικογένεια+κοπέλα και τα 200 προς όλους και ολα τα φιλαράκια ειχαν απο μια wind η Q και την πέρναγα ζωη και κότα... Τωρα σκατουλες παει το 200λεπτο :down:

lewton
13-02-08, 12:35
Υπάρχει και το Non Stop Nights, που δίνει 500 λεπτά έναντι 4 ευρώ, αλλά μόνο βραδινές ώρες και μόνο προς Wind (δηλαδή όχι προς Q).
Aχρηστο μου μοιάζει, απλά το αναφέρω για όποιον του αρέσει.

guzel
13-02-08, 12:38
χαλια... μεγαλη βλακεια εκαναν..

στην ουσια μια κληση την ημερα. και δεν εγγυατε κανεις την διαρκεια της κλησης,αυτη εξαρτατε απο το δικτυο τους που δεν ειναι και οτι το καλυτερο :down::down:

εχω φυγει με φορητοτητα..

stako
13-02-08, 12:50
εχω φυγει με φορητοτητα..

+1000

Μου αρέσει που ο πωλητής μου είχε πει "αν ακυρωθεί το πακέτο θα βγει κάτι καλύτερο, χειρότερο αποκλείεται"......:rofl:

Nikos_Mpl
13-02-08, 13:48
Βλακεια πακετο,δλδ να παρεις καποιον κ να το σηκωσει να σου πει παρε με σε λιγο,κ να χτυπιεσαι γιατι πεταξες μια κληση ετσι!Δε περιμενα απο τη wind τετοιο χαζο πακετο,ευτυχως που εχουμε κ το flexy με δωρο ενα παγιο κατω κ γλιτωνουμε κανα 20ευρω το μηνα...

vasiliou
13-02-08, 14:01
Ειμαι περίεργος να δω πως θα το διαφημίσουν τι θα λενε?Αν το διαφημίσουν....

D_J_V
13-02-08, 14:29
ελπίζω να μην πειράξουν το ΝON STOP 500 προς 1 νούμερο γιατί εχω γυρίσει σε WHAT'S UP στα καπάκια.!!!

guzel
13-02-08, 14:39
δεν στελνουμε μαζικα απο ενα email ο καθενας ?

info@wind.com.gr

di_tlg
13-02-08, 14:48
Ειμαι περίεργος να δω πως θα το διαφημίσουν τι θα λενε?Αν το διαφημίσουν....

Θα πουν πώς πάλι η Wind ταράζει τα νερά... με μια μοναδική προσφορά,:rofl::rofl::rofl: χωρίς να λένε συγκεκριμένα πράγματα και θα προτρέπουν να πάμε στα καταστήματα τους. :lol:

lewton
13-02-08, 15:01
ελπίζω να μην πειράξουν το ΝON STOP 500 προς 1 νούμερο γιατί εχω γυρίσει σε WHAT'S UP στα καπάκια.!!!
Και γιατί όχι σε Q-Card, σε Frog ή κάτι άλλο budget;

GeorgeM84
13-02-08, 15:04
Η χειρότερη "προσφορα" που εχω ακουσει στα δρωμενα της κινητης!!!
Μάλλον θα καταλάβουν καποια στιγμη την πατατα και τοτε θα βγαλουν αλλη προσφορα

RyDeR
13-02-08, 15:05
Η πλάκα είναι οτι ολοκληρώθηκε την προηγούμενη 'βδομάδα η φορητότητα για 3 αριθμούς εντός-οικογένειας σε Wind για αυτό τον λόγο.

Πάμε για άλλα πάλι... :down:

lewton
13-02-08, 15:06
Η πλάκα είναι οτι ολοκληρώθηκε την προηγούμενη 'βδομάδα η φορητότητα για 3 αριθμούς εντός-οικογένειας σε Wind για αυτό τον λόγο.

Πάμε για άλλα πάλι... :down:
Βάλτε όλοι Frog για να μιλάτε με 0,002 €/δευτ μεταξύ σας. :p

andreasermones
13-02-08, 18:45
πω πωωω χαλιιιιι και γω νομιζα πως ο αμπτου που την πηρε θα χωνε λεφτα........φτου σουυυυυυυυυ πανε οι προσφορες τωραααααα:hmm:

stef2
13-02-08, 18:55
άρχισαν τα σφιξίματα :p
χαλάλι το επενδυτικό σχέδιο και οι διθύραμβοι για την είσοδο των 'επενδυτών' στην ελληνική αγορά :rofl:

Nikos_Mpl
13-02-08, 18:59
Ενταξει μη τα ισοπεδωνουμε κ ολα!Ειχε 5 μηνες προσφορα στο FLexy ενα παγιο κατω..για εναν χρονο,για οσους μιλανε κ στελνουν αυτο ηταν τεραστειο δωρο,εμενα μου μειωθηκε το κοστος πανω απο 20 ευρω το μηνα..(ειχα 240 κ ο,τι σμσ εστελνα το πλλληρωνα (ή ειχα κ ενα cu with sms cards..), ενω τωρα με 10 ευρω παραπανω εχω 2,5 ωρες περισσοτερες ή και τα μηνυματα μου σε μια συσκευη,τερμα οι καρτες,τερμα το ανεβασμα του λογαριασμου απο το 1ο sms..
ΣΙγουρα αυτη η αλλαγη δεν βοηθα,αλλα μην ειμαστε ισοπεδωτικοι!

sunrise
13-02-08, 19:15
Xαλια η προταση τους...οι ανταγωνιστες τους ειναι πιο δυνατοι...

nmakry
13-02-08, 19:55
Xαλια η προταση τους...οι ανταγωνιστες τους ειναι πιο δυνατοι...

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε άλλη εταιρία?! :hmm:

Cacofonix
13-02-08, 20:35
Υπάρχει και το Non Stop Nights, που δίνει 500 λεπτά έναντι 4 ευρώ, αλλά μόνο βραδινές ώρες και μόνο προς Wind (δηλαδή όχι προς Q).
Aχρηστο μου μοιάζει, απλά το αναφέρω για όποιον του αρέσει.
Αλλαζε το ρολόι του κινητού. :p

cpu0
13-02-08, 21:19
Αλλαζε το ρολόι του κινητού. :p
:rofl::rofl: Χε! καλό!

Η νέα '''προσφορά' πολύ χειρότερη όντως..:down::down: Στο κάτω κάτω ας άφηναν και την παλιά και ας το πρόσθεταν ως νέα επιλογή. Δε νομίζω να έμπαιναν και μέσα αφού οι κλήσεις ήταν εντός του δικτύου τους μόνο. Κρίμα και μόλις είχα πείσει τον αδερφό μου να βάλει F2G.. Πάμε γι' άλλα όπως ειπώθηκε!

di_tlg
13-02-08, 21:26
Το What's up της Cosmote δίνει 600 λεπτά/μήνα προς What's up αριθμούς με 5€... εδώ και καιρό... και ξέρω πολλοί κόσμο (ανάμεσα του και εμένα) που έβαλαν What's up για αυτό το λόγο...
Άρα σίγουρα αντι-εμπορική η κίνηση αυτή της Wind.

Cacofonix
13-02-08, 21:36
Εγώ έχω ένα πακετάκι της VF όπου με 10€ μιλάς 600' προς όλα τα VF...
Aris Mobile rulezzzz. :whistle:

D_J_V
13-02-08, 22:47
Και γιατί όχι σε Q-Card, σε Frog ή κάτι άλλο budget;


Ναι γιατί όχι? ΔΙΚΙΟ έχεις... θα δείξει ... ως τώρα καλά είμαι με F2G 500 to 1... :cool:

bat12
13-02-08, 23:32
Τι είναι αυτό πάλι? Τι πήγαν και έκαναν?:sorry: Κρίμα και την είχαμε καταβρεί τόσο καιρό. Μάλλον θα με χάσουν κι αυτοί...:down::down::mad:

captain556
14-02-08, 01:42
Τι λες τωρα...
Ποπο ξενερωσα αγρια τώρα...:down:
Ελπιζω να μην δειξει ανταποκριση το προγραμμα και να ξαναγινει οπως ηταν...
Γαμωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

eveonline1
14-02-08, 04:44
βρε ουουουουουουστ χάλια προσφορά ευτυχώς που γύρισα σε whats up.
non stop προς όλους? σε ποιούς στις θυγατρικές τους? ρε ή πλάκα μας κάνουν ή μας κοροιδεύουν κατάμουτρα...:rofl:

:down:

marioscs
14-02-08, 06:01
τι :nono: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΟΙ ??????? είχανε ΕΝΑ πακέτο που άξιζε το κόπο και το φύγανε !

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ! (ΤΑ ΠΗΡΑ!)

Στέλνω επικοινωνία τώρα ! ( https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=419)

σας καλώ να κάνετε το ίδιο και να τονίσετε ότι θα αναγκαστείτε να φύγετε από τη συγκεκριμένη εταιρία, μπας και βάλουν μυαλό !

captain556
14-02-08, 10:44
τι :nono: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΟΙ ??????? είχανε ΕΝΑ πακέτο που άξιζε το κόπο και το φύγανε !

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ! (ΤΑ ΠΗΡΑ!)

Στέλνω επικοινωνία τώρα ! ( https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=419)

σας καλώ να κάνετε το ίδιο και να τονίσετε ότι θα αναγκαστείτε να φύγετε από τη συγκεκριμένη εταιρία, μπας και βάλουν μυαλό !

Μόλις τους έστειλα και γω,
και εδωσα και το λινκ αυτου του θεματος.

skapetis
14-02-08, 13:39
Για να το κόψουν αυτοί πρέπει να μπαίνουν μέσα. Και αντί να το καταργήσουν το άλλαξαν για να τα πάρουν από τους απρόσεκτους ... (τα πρόβατα ήθελα να πω αλλά τέλος πάντων)

dimitris_74
14-02-08, 15:47
τελικα η wind ξαναγράφει την έννοια του non stop. απο κει που σημαινε απεριοριστα, εγινε 500 και τωρα γινεται 30 κλησεις.

D_J_V
14-02-08, 17:10
ρε παιδιά ΟΛΑ είναι θέμα μάρκετινγκ...
Εβαλε το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ στην αρχή να μαζέψει συνδρομητές και πίτα απο την αγορά...
Μετά το έκανε 500 γιατί μαζεύτηκε άπειρος κόσμος και τωρα 30 κλήσεις γιατί το θέμα ξεχείλωσε...

Και το 500 είναι για ΜΙΑ φορά μέσα στο μήνα... αν δεν λήξει δνε μπορείς να βάλεις άλλα 500...
και προσοχή πρέπει να λήξουν ΚΑΙ τα 500 λεπτά ΚΑΙ τα 500 SMS!!

cpu0
15-02-08, 23:23
τελικα η wind ξαναγράφει την έννοια του non stop. απο κει που σημαινε απεριοριστα, εγινε 500 και τωρα γινεται 30 κλησεις.


ρε παιδιά ΟΛΑ είναι θέμα μάρκετινγκ...
Εβαλε το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ στην αρχή να μαζέψει συνδρομητές και πίτα απο την αγορά...
Μετά το έκανε 500 γιατί μαζεύτηκε άπειρος κόσμος και τωρα 30 κλήσεις γιατί το θέμα ξεχείλωσε...


sorry παίδες αλλά είστε λίγο off..
Κ εμένα μου κακοφάνηκε η κίνηση αυτή αλλά δεν έχετε αντιληφθεί οτι μιλάμε για το νον στοπ προς όλους (τους αριθμους τιμ-γουιντ-κιου-μομαντ - 200 λεπτά ήταν εξαρχής) και όχι για το πρώτα-νον-στοπ-απεριόριστα-μετά-500 που παραμένει ως έχει.




Και το 500 είναι για ΜΙΑ φορά μέσα στο μήνα... αν δεν λήξει δνε μπορείς να βάλεις άλλα 500...
και προσοχή πρέπει να λήξουν ΚΑΙ τα 500 λεπτά ΚΑΙ τα 500 SMS!![/

Ενεργοποίηση μία φορά κάθε 30 ημέρες. Αν σου τελειώσουν πιο πριν..απλά περιμένεις να περάσουν οι 30 μέρες! Είναι σχετικά απλό!

GeorgeM84
16-02-08, 06:09
Εγώ έχω ένα πακετάκι της VF όπου με 10€ μιλάς 600' προς όλα τα VF...
Aris Mobile rulezzzz. :whistle:

Και τι καλό ειναι αυτο που μας λες???
Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με το What's up αλλα με 5Ε

lewton
16-02-08, 10:42
Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με το What's up αλλα με 5Ε
Όχι ακριβώς. Το What's up δίνει κλήσεις μόνο προς What's up.

guzel
25-02-08, 19:53
απλα ελεος... ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ ΤΩΝ 3ΕΥΡΩ :down::down::down::down:

guzel
26-02-08, 20:27
Η WIND HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την διάθεση όλων των Non Stop επιλογών στα οικονομικά πακέτα F2G1, F2G2, F2G3, F2G4, F2G7, και F2G8.

Επιπλέον, θα ισχύουν νέες μειωμένες χρεώσεις γραπτών μηνυμάτων στα οικονομικά πακέτα καρτοκινητής WIND F2G1 και F2G2.

Πιο συγκεκριμένα, οι χρεώσεις του F2G1 διαμορφώνονται ως εξής:

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G1 σε F2G1: 0,02€/SMS
Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς διεθνείς προορισμούς: 0,02€/SMS
Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS
Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.
Οι μειωμένες χρεώσεις των γραπτών μηνυμάτων ισχύουν έως και τις 31/3/2008.

Επιπρόσθετα, οι χρεώσεις του F2G2 διαμορφώνονται ως εξής:

Χρέωση γραπτών μηνυμάτων από F2G2 σε F2G2: 0,02€/SMS
Χρέωση γραπτών μηνυμάτων προς άλλους εθνικούς προορισμούς και διεθνείς προορισμούς παραμένει αμετάβλητη: 0,04€/SMS
Οι χρεώσεις ομιλίας προς το ίδιο οικονομικό πακέτο παραμένουν αμετάβλητες, δηλαδή 0,12€/λεπτό, καθώς και οι χρεώσεις ομιλίας προς όλους τους εθνικούς προορισμούς, δηλαδή 0,25€/λεπτό.
Οι μειωμένες χρεώσεις θα ισχύουν αυτόματα για όλους τους συνδρομητές F2G1, F2G2, υπάρχοντες και νέους.

Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%.

Περισσότερες πληροφορίες για τα οικονομικά πακέτα καρτοκινητής WIND F2G και τις αναλυτικές χρεώσεις τους παρέχονται στην ιστοσελίδα της WIND www.wind.com.gr

πηγη: wind.gr

........Auto merged post: guzel added 92 Minutes and 30 Seconds later........

τι σχεση εχει το παρων θεμα με το νεο δελτιο τυπου της wind ωστε το θεμα να μετακινηθει εδω ?

21century
26-02-08, 20:42
Ειναι αλήθεια ότι η προηγούμενη προσφορά συμφέρει με χίλια αλλά παραμένει άγνωστο γιατι εδω και μέρες παρουσιάζονται αλλαγές στις χρεώσεις και αναπροσαρμογές και το χειρότερο ΔΕΝ ανακοινώνονται από τις διαφημίσεις της εταιρείς, γιατί απλά εμεις θέλουμε περισσότερα αλλά αυτοί μάλλον επιθυμούν πολύ...λιγότερα για να εμφανίσουν έσοδα. Υπάρχει και η άυξηση της υπηρεσίας πρόσβασης στο windo plus...

@ ADSLgr.com All rights reserved.