PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα με φόρτωση σελίδων..



mzeta
28-05-05, 02:14
... Να μαι πάλι, με νέο πρόβλημα αυτή τη φορά.. :D
Δεν μπορώ να έχω πρόσβση σε κάποιες ιστοσελίδες,όπως για παράδειγμα κάποιες σελίδες της otenet!!! :roll: :roll: Όχι πάντα όμως.. 8 στις 10 φορές , μώλις πάω ν'ανοίξω τις σελίδες αυτές, ο browser τρώει φλασιά και κλείνει..(explorer & firefox!!)
Εχουμε και λέμε :
1. Το πρόβλημα παραμένει και με το sagem800 και με το Usr9106 , στο οποίο δεν έχω ρυθμίσει Nat firewall και γενικότερα δεν έχω κάνει κάτι άλλο πέρα απο τ'απαραίτητα για την εγκατάσταση...
2.Το firewall των Windows είναι ενεργοποιημένο,αλλά και να το απενεργοποιήσω, τα ίδια Παντελάκη μου...
3.Δεν χρησιμοποιώ proxy, και axtive-x controls και java scripts τρέχουν κανονικά
4. Χρησιμοποιώντας μέσα απο command prompt την ping www.dslreports.com -f -l xxxx
( όπου xxxx το μέγεθος MTU. Όσο η απάντηση είναι " Packet needs to be fragmented but DF set" ,ρίχνω το MTU εως ότου πάρω κανονική απάντηση. Στο MTU που ανταποκρίνεται στο ping,προσθέτω 28, κι έχω το επιθυμητό MTU..), βρήκα το MTU που ούτως ή άλλως είχα (1500), οπότε το πρόβλημα δεν είναι ούτε εκεί..
5. To pc έχει "σκουπιστεί" και τεσταριστεί για ιους κατ' επανάληψη με το Spy Sweeper και το εχμ... F-secure και δεν έχει αρπάξει κάτι το χρυσό μου...
6. Έχει γίνει ip release & renew αλλά μπααααα, τίποτα ..!!

:D Καμιά ιδέα?? ( Γιατί εγώ στέρεψα...)

Καλό βράδυ σε όλους!

WAntilles
28-05-05, 04:38
Καμιά ιδέα?? ( Γιατί εγώ στέρεψα...)

Πολλές.


...sagem800...

Πέτα το.


...Usr9106, στο οποίο δεν έχω ρυθμίσει Nat firewall και γενικότερα δεν έχω κάνει κάτι άλλο πέρα απο τ'απαραίτητα για την εγκατάσταση.

Να τα ρυθμίσεις ευθύς αμέσως.

Είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για την ασφάλειά σου (και όχι μόνο). Προσφέρουν και παραμετροποίηση-ευκολίες.


Το firewall των Windows είναι ενεργοποιημένο...

Firewall + UPnP μόνο προβλήματα δημιουργούν και δεν προσφέρουν τίποτα.

Καλό είναι να τα απενεργοποιήσεις ΠΛΗΡΩΣ, καί από τα Services (με Stop & Disabled).


...και axtive-x controls τρέχουν κανονικά...

Ειδικά αυτά όταν "τρέχουν" "κανονικά", είναι που ΚΑΝΟΝΙΚΑ θα πρέπει να ανησυχείς.

mzeta
28-05-05, 12:30
:)
....xa,xa... Σ'ευχαριστώ , θα δοκιμάσω τις ιδέες σου και θα επανέλθω!

@ ADSLgr.com All rights reserved.