PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Σύνδεσης Conn-X 4MBps



Luckygastone21
15-02-08, 13:08
Εδώ και 2 βδομάδες έχω κάνει μια σύνδεση Conn-x στα 4 Mbps, αλλ΄δε μπορώ να μπω στο Internet. Όλα φαίνεται να δουλεύουν κανονικά (φωτάκια ανάβουν όλα, παίρνω IP, μπαίνω στο modem δείχνει ότι είμαι κανονικά συνδεδεμένος, Connection ADSL, INTERNET, όλα connected, up and running), το εικονίδιο της σύνδεσης δείχνει κανονικά πακέτα να πηγαινοέρχονται, αλλά όταν πατήσω τον ΙΕ ή τον Firefox τίποτα. Σε δυο εβδομάδες μπόρεσα να μπω μόνο μισή ώρα την δεύτερη μέρα της ενεργοποίησης!!! Στο 1242 μου λένε δε συγχρονίζει το router, και θα επικοινωνήσει μαζί μου τεχνικός, αλλά κάθε μέρα που τους παίρνω μου λένε αύριο και αύριο.
Σε κάθε περίπτωση δεν έχω Internet εδώ και δυο εβδομάδες, και το χειρότερο μάλλον ο λογαριασμός τρέχει. τι μπορεί να φταίει???

odys2008
15-02-08, 13:13
μπορείς να κάνεις ένα tracert κάπου?
πχ στο adslgr?
αυτό γίνεται δίνοντας στην γραμμή εντολών αυτό:

tracert www.adslgr.com

γράψε μας τα αποτελέσματα εδώ

tayri
18-02-08, 00:11
Εμενα κανει το ρουτερ αποσυνδεσεις συνεχεια και οταν λειτουργει, η συνδεση πεφτει αλλα τα φωτακια λειτουργουν μια χαρα καια ξεμπλοκαρει μεταα απο κανα λεπτο!!!!
Εκανα 4αρα conn-x και μου εχουν σπασει τα νευρα

mikalitsa
19-02-08, 16:11
έχω βάλει από τις 4/1 conn-x 4mbps με το router baudtec, έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις, άνοιξα τα ports και λειτουργόυν όλα σωστά θεωρητικά όμως κατεβάζει μόνο μέχρι 100-120 kb/s σε ftp και http και για torrent πάντα κάτω από 80. Καμμιά ιδέα????

@ ADSLgr.com All rights reserved.