PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργη χρέωση! Μπορεί να εξηγήσει κανείς;;;



roiy1
11-09-03, 00:51
Ρε παιδιά μπορεί να εξηγήσει κανείς τι είναι αυτό το αναδρομικά 67,83;; Αυτός ο λογαριασμός είναι ο πρώτος που μου έρχεται μετά την ενεργοποίηση της aDSL και είναι για το διάστημα 10-06-2003 εως 10-08-2003. Ο τεχνικός ήρθε στις 9/8/2003. Αίτηση είχα κάνει από τις 26/6/2003. Δεν έχω κάνει συμβόλαιο αορίστου χρόνου, απλώς αγόρασα μια τρίμηνη σύνδεση με το σκεπτικό να την ανανεώνω όποτε εγώ θέλω. Επίσης να αναφέρω ότι πιο κάτω, στο λογαριασμό, αφαιρούνται τα 55 ευρώ από τα 110 λόγω του 50% της έκπτωσης, αλλά πουθένα δεν βλέπω χρεωμένη ενεργοποίηση/εγκατάσταση και τη δόση του modem. Αν μπορέσει να βοηθήσει κανείς καλό θα ήταν. Ευχαριστώ.

Wolverine
11-09-03, 02:49
Λοιπόν το ίδιο έκαναν και σε μένα το είχα αναφέρει ίσως το είχες πετύχει παλιότερα στο forum. Πήγαινε στον οτε τις περιοχής σου και κάνε παράπονο εγγράφως στο αρμόδιο τμήμα. Πρόσεξε εγγράφως και πάρε αριθμό πρωτοκόλλου, είναι υποχρεωμένοι να το εξετάσουν έτσι. Και κάνε και ένα τηλέφωνο στο 134 να το πεις και να κάνεις και εκεί ένα επίσημο παράπονο. Αλλά το κυριότερο είναι να κανείς εγγράφως ώστε μετά να μην μπορούν να σου πουν τίποτα. Εγώ είχα κάνει παράπονο στο 134 και μετά με πήρανε τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στο λογισμικό και ότι πολλοί χρηστές χρεώθηκαν από λάθος αναδρομικά. Μην το αφήσεις έτσι κάνε το παράπονο ώστε να σου τα αφαιρέσουν.

roiy1
17-09-03, 16:26
Loipon meta apo 3-4 thlefonhmata stop logisthrio tou OTE sto Marousi ontos entopisan to lathos kai to afairesan apo to logariasmo mou, afou tous esteila me fax prota th selida ths analytikhs xreoshs. Ayta.. (pali kala)

hikoc
25-09-03, 23:08
Καλά ο ΟΤΕ-ΔΕΗ έχουν βρει τον καλύτερο τρόπο να κλέβουν τον κόσμο, και οι μισοί να το πάρουν χαμπάρι πάλι θα βγάλουν του κόσμου τα λεφτά.
Θυμάστε και τη γινόταν προ μηνών στο unwired.gr με την υπεξαίρεση χρημάτων από τις Cosmoκάρτες που έκανε η Cosmote; Όποιος ήταν σίγουρος για τον λογαριασμό του και έκανε παράπονα του τα επιστρέφανε οι υπόλοιποι ακόμα δεν έχουν καταλάβει τι έγινε.

waste
25-09-03, 23:19
τι εγινε με τις κοσμοκαρτες? εγω μαλλον την πατησα

hikoc
25-09-03, 23:47
Καλά δεν έγινε σε όλους τους συνδρομητές αλλά σε πολλούς, μια συγκεκριμένη εποχή μειώθηκε μαζικά το υπόλοιπο που είχαν αρκετοί συνδρομητές από το λογαριασμό τους, από λάθος εννοείται έτσι; :wink:
1€ ο ένας 2,5€ ο άλλος 4€ ο παράλλος, τίναξε το καζίνο στον αέρα πάλι ο ΟΤΕ και οι θυγατρικές του.
Τώρα να έχεις υποψίες για κάτι τέτοιο ίσως να είσαι και εσύ στα "θύματα".
Όσοι πέρναν τηλέφωνο τους έλεγαν οι κοσμοτετζήδες ότι έχει γίνει λάθος και τους τα επέστρεφαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.