PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάμε για πρωτιά.



leventopaido
30-05-05, 07:51
Επειδή εμείς οι Έλληνες όταν το βάλουμε καλά στο μυαλό μας μπορούμε να τα καταφέρουμε κάνω την εξής εισήγηση. Να βοηθήσουμε τον NetTraptor που είναι με μεγάλη διαφορά πρώτος και να δουλεύουν οι επεξεργαστές μας με τα στοιχεία του ώστε να ανεβεί στην παγκόσμια ιεραρχία και κάποια στιγμή να βγει πρώτος. Εάν είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο και συμφωνείτε, είμαι ο πρώτος που θα προσφέρει ισχύ επεξεργαστή για το σκοπό αυτό.

no_logo
30-05-05, 08:04
επειδή εμείς οι έλληνες νιώθουμε όλοι ηγέτες, δεν θα κάνουμε ποτέ αυτό που λες :mad:
αντίθετα εγώ και ελπίζω 10δες άλλοι καταπιεσμένοι από την πρωτιά του nettraptor users ευχόμαστε να του λιώσουνε ο/οι επεξεργαστής/ες που τρέχει μπας και έχουμε μια ευκαιρία να του πάρουμε την θέση :twisted:
Αρκετή σκόνη εχουμε φάει όλο αυτό το διάστημα που μοχθούμε να διπλώσουμε τις απαίσιες πρωτείνες από τον nettraptor, panos72 και euri :thumbdown

ps

σαν τίτλο εχεις την φράση πάμε για πρωτιά σε παρακαλώ να την διορθώσεις γιατί δεν παμε αλλά παει για πρωτιά αυτός ο ακατανόμαστος :evil:

leventopaido
30-05-05, 08:08
Αφού ο NetTraptor έχει βάλει περί τους 15 επεξεργαστές να δουλεύουν και ίσως αυτοί αυξηθούν. Άλλωστε η διαφορά είναι τεράστια και εκτιμώ ότι χρειάζεται πάνω από 1 έτος για να τον φτάσουν οι υπόλοιποι με την προοπτική ότι ο πρώτος θα ναυαγεί. Ας ακούσουμε και άλλες γνώμες.

Νικαετός
30-05-05, 10:17
chrdim , η πλάτη του avatar , στην Δημητσάνα εμφανίζεται ?? :thumb_dup :thumb_dup

Όσο για την πρότασή σου , δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση , μέσα στην επόμενη 5ετία να συμβεί αυτό που λες ακόμα και όλοι μας να βγούμε με τα στοιχεία του νετ . Υπάρχουν κάτι περίεργοι τύποι , που έχουν όλους τους υπολογιστές των πανεπιστημίων να δουλεύουν γιαυτούς .

Άλλωστε η συμμετοχή είναι αυτή που μετράει , εννοώ ο αριθμός των μελών και όχι οι πόντοι των πρώτων.

EvilHawk
30-05-05, 10:42
Είναι έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Νίκος, υπάρχουν τύποι που έχουν στήσει ολόκληρες φάρμες με clusters, σχεδόν αδύνατον να τους ξεπεράσει κανείς ακόμα και αν δίναμε όλοι οι Έλληνες που συμμετέχουμε στο F@H τους πόντους μας στον NetTraptor!

leventopaido
30-05-05, 11:03
H πλάτη αυτή είναι από ένα ξενύχτι που είχα κάνει στον Πλούταρχο πέρυσι το χειμώνα που είχα κατέβει Αθήνα. Είχε καλή θέα στο μαγαζί εκείνη τη βραδιά. Άντε πάμε γερά να φολντάρουμε.

paradisegr
30-05-05, 12:03
Νομίζω πως ο τίτλος είναι πολύ πετυχημένος (για άλλους λόγους βέβαια) κατόπιν των συμβάντων που συνέβησαν τα τελευταία 24ωρα.....

1. Η κατάρριψη του φράγματος του 1.000.000 από τον NetTraptor
2. H επανεργοποίηση του Wintech (και ελεγα να τον περάσω σε κανά 5μηνο, χαλάλι :lol: )

Λοιπόν είμαι σίγουρος ότι πηγαίνουμε πολύ ψηλά πλέον...... ΔΙΠΛΩΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ :thumb_dup

WAntilles
30-05-05, 13:20
επειδή εμείς οι έλληνες νιώθουμε όλοι ηγέτες

Φολντεράρχες. :mrgreen:

EvilHawk
30-05-05, 13:28
Λοιπόν είμαι σίγουρος ότι πηγαίνουμε πολύ ψηλά πλέον......
Όταν ενεργοποιήσει ο wintech2003 όλα τα μηχανήματα που έχει υπόψη του θα δούμε τρελλά νούμερα στην ημερήσια παραγωγή! :thumb_dup

wintech2003
30-05-05, 13:29
Υπολογίζω στον επόμενο μήνα καμια 90αρια PC :-k

Νικαετός
30-05-05, 14:25
Καλά και έλεγα τους dual core , να τους πάρω με την νέα χρονιά ...τώρα θα με αναγκάσεις να τους πάρω αμέσως μόλις έλθουν LOL ....

NetTraptor
30-05-05, 15:44
Αρε ιδεες... Anti-NetTraptoristes.... :p Κίνημα και αυτό......

@Wintech2003.... Όλο λόγια είσαι… άντε να περάσω κανένα ΣΚ να σου πετάξω με ένα remote τσακ μπαμ καμιά 200αρια consoles….

Πάντως η κατάργηση των P3 και η αντικατάσταση μερικών με P4 3GHz και P4 1.8GHz κάνει δουλειά…. Thanks και για τα Switches παιδιά… μάλλον τώρα μαζεύει καλύτερα πόντους η φάρμα…

Πέστε μου Happy Folding….. πέρασα τους 1000000 πόντους… και εχθές έκαψα 2 board kai 2 CPU στο σπίτι (μην πω πως και δεν είναι και 100% αλλά πρώτη φορά στην ζωή μου έχω σκάσει τόσο)…. ΟΠΟΤΕ…. Please welcome my Athlon 64bit 3200 (x2 ίσως). Πάω να χώσω κανένα 500αρι με 1000αρι να μου φύγει η στεναχώρια…

@ ADSLgr.com All rights reserved.