PDA

Επιστροφή στο Forum : Και για κάποιους που τα ζήτησαν...



Ducklord
11-09-03, 01:02
Μερικοί φίλοι απο το φόρουμ (καλά, δύο είστε και ξέρετε ποιοί είστε!) μου ζήτησαν να ποστάρω μερικά σκιτσάκια. Προτίμησα να αρχίσω να ετοιμάζω, μια στις κούκου, μερικά σκιτσάκια ειδικά για το εηντιεσέλτζιάρντοτκόμ και τη θεματολογία που πραγματεύεται. Τα δύο πρώτα δεν είναι και ό,τι καλύτερο... Σόρυ... Υπόσχομαι να βελτιωθώ...

Πληροφορίες:
Το πρώτο είναι συνδυασμός Ιλουστράτορα και Φωτοσοπίου, το δεύτερο αποκλειστικά Φωτοσόπι. Το σχέδιο έχει γίνει με το ποντίκι και δεν είναι σκαναρισμένο, ενώ δεν φτιάχτηκε τμήμα - τμήμα (με καμπύλες, γραμμές κ.λπ.) μα σαν ελεύθερο σχέδιο. Που να κάθεσαι τώρα να σημαδεύεις..!

Άντε... Περιμένω προτάσεις για περισσότερα...

Φιλικά
Παπιάρχοντας: τώρα και σε πελτέ

Ducklord
11-09-03, 01:04
...και ορίστε και ένα ακόμη...
Σύντομα και με βελτιωμένο χούμορ, διότι προς το παρόν είμαι ολίγον ξενέρωτος...

Μπερδεγουέη, η περιγραφή άνωθεν ήταν ανάποδα.

Και αυτό μόνο φωτοσόπι...

sooup
11-09-03, 01:24
μετα τα con. problems με τον οτε χαλαρωσα λιγο.να'σαι καλα.

Stilskin
11-09-03, 01:28
Δε ουαν ιζ μι!!!! Θενκς!!! :lol: :lol: :lol:
Το δευτερό σκιτσακι πολύ μου άρεσε!!!! Να που φτάσαμε με το να θέλουμε γρήγορη σύνδεση στο ΝΕΤ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Wolverine
11-09-03, 02:40
Λοιπόν πρέπει να ομολογήσω ότι εντυπωσιάσθηκα (ναι καλά) είναι υπέροχα και σμιλεμένα με απαράμιλλη τεχνική (ποιον κοροϊδεύω).αλλά το κυριότερο είναι ότι είναι στο πνεύμα τις εποχής και των συνθηκών. Αυτά. Ρε συ παπιόλορδα μπες ρε συ και καμία φορά στο κανάλι του adslgr στο irc να τα λέμε όλοι μαζί. Κάνει και ρίμα τρομάρα μου. Τα λέμε.

Gatoulis
11-09-03, 07:34
Τα νεφρα μου παλιοπ**στα !!!!!!! (Γ.Γ.)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

SfH
11-09-03, 08:22
Wraios! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ducklord
12-09-03, 02:32
Και συνεχίζει, συνεχίζει...
(αν είχα χρόνο θα έστελνα 2-3 τη μέρα...)

Φιλικά
Duck & Lord: Πουκάμισα... Όνλη...

krge
12-09-03, 08:23
Δε αδερ ουαν ισ με ?? :P

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ θενκς ΚουακΛορντ :P :P :lol: :lol: :lol:, To τελευταίο είναι άψογο...........

hippie
12-09-03, 14:52
αψογος...σωστος.... 8)

συνεχισε να ποσταρεις τα σκιτσα για να ξεχναμε τα μαυρα χαλια και νεα που δημοσιευονται καθημερινως..... :wink:

ΥΓ > γραβατες απο που :?: :wink:

psymaster
12-09-03, 18:14
Τρομερα!!! :D

Ρε empire δε γινεται να βαζουμε τα σκιτσα του ducklord στν frontpage οπως οι εφημεριδες ρε παιδι μου που εχουν γελοιογραφιες;

Stilskin
12-09-03, 19:18
Opos akribos to egrapses file papiolorda!!! Tsaka thn tsapou mas lene gia tis grhgores syndeseis!!! Siga mhn thelate kai grhgores taxythtes eprepe na baleis sto skitsaki! :evil: :evil:

Johny
12-09-03, 22:16
Ωραίος. :mrgreen: :mrgreen:

Gothic
12-09-03, 23:53
\m/ (O.o) \m/

Ducklord
13-09-03, 02:56
Χηρ ουη γκό... Έτσι, για να μην μου μένετε με το παράπονο...

Παπιάρχοντας

krge
13-09-03, 05:08
Για άλλη μια φορά αποδείδω φόρο (οχι Φ.Π.Α.) τιμής στον λορντ οφ δε ντακς...... ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :lol:

NeK
13-09-03, 18:02
LOL :D :D :D :D :D :D :D

Λοιπόν ποιος θέλει νέα στήλη "τα σκίτσα του παπιόλορδα" στην frontpage να σηκώσει το χέρι του, ακούς λόρδε;


Τι είπες; "ΚΟΥΑΚ!" ;;;

:D :D :D

drtequila
13-09-03, 18:31
χαααααααααααααχαααααααααχ


αυτο με τον εξωγηινο και αυτο της τελας κορυφη! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Johny
13-09-03, 18:44
LOL

Λοιπόν ποιος θέλει νέα στήλη "τα σκίτσα του παπιόλορδα" στην frontpage να σηκώσει το χέρι του, ακούς λόρδε;


Τι είπες; "ΚΟΥΑΚ!" ;;;



Εγώ είμαι σύμφωνος.

krge
13-09-03, 19:11
ΚΟΥΑΚ ΚΟΥΑΚ πρός Αντμινιστράτορα, Αυτό πιστεύω πώς δεν θέλει και ερώτημα... :mrgreen: ΚΟΥΑΚ ΚΟΥΑΚ ((λέτε να είναι κολλητικό ??))

Stilskin
13-09-03, 21:05
XAXAXXAXAA!!!!!!
Tha po thn prosopikh mou gnomh!!!! Kalytera na pareis Asus router me FSB800 kai na dexetai kai dual ddr 400!!!! Me eggyhmenh taxythta tha pianeis 4 GhKB!!!!!!

Ducklord
14-09-03, 06:27
Σιγά μην σας άφηνα έτσι, μοναχά στο κρύο και τ` αγιάζι...
Να κάνω και την γκρίζα διαφήμισή μου:

Μόλις γύρισα απο το "Πειρατές της Καραιβικής" και αν και η ταινία έχει δύο αρνητικά στοιχεία (α. `Αμερικανίζει` και καταλήγει σε ηλίθιο χάπι εντ και β. είναι ψιλο-παιδική, ή μάλλον `αθώα` σε σχέση με το θέμα που πραγματεύεται) αξίζει να τη δείτε σινεμά. Έχει πολύ, ΠΟΛΥ γέλιο και κορυφαία, πραγματικά κορυφαία εφέ στον τρόπο με τον οποίο έχουν συνδυαστεί με της `υλικές` σκηνές. Ω, γουέλ... Τον είπα τον πόνο μου, και τώρα πάμε στο ψετό (`πωωω-πωωω μαγκεάααα)..!

Φαλικά (πω-πωωω άντρα ο παπιάρχοντα)
Ducklander: There can be only none...

UGF_GreekMind
15-09-03, 18:12
Τρομερή ιδέα να γίνει section με σκιτσάκια του παπιού...

Εmpire, δεν ξέρω αν το είπες σοβαρά ή για πλάκα, αλλά τρομερό !!!

Υ.Γ. (Ασχετο, αλλά μου ήρθε)
"Το παπάαακιιι πάει στην ποταμιά... ωρε το παπάααακιιι πάει καλέ παπί"

Ducklord
16-09-03, 00:47
Για μερικούς εξακολουθεί να είναι όνειρο... Δεν υποστηρίζεται η περιοχή τους ή απλά δεν έχουν φράγκα. Παίδες, ελπίζω να πέσουν σύντομα οι τιμές γιατι και για εμένα θυσία είναι η καταραμένη. Ως τότε, όλοι είμαστε κάπως σαν... Σαν το Βασιλάκη Καϊλα, το `παιδί που ποτέ δεν έμαθε γιατί`...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

NeK
16-09-03, 12:26
:D :D :D

Όχι μιλάω σοβαρά, παπιόλορδα ετοιμάσου! Φόρα το καπελάκι του ζωγράφου και πιάσε και το ατελιέ και αυτό που κρατάνε οι ζωγράφοι με τα χρώματα πως το λένε ρε γμτ, και πάμε.

:)

Αν συμφωνεί ο λόρδος (των παπιών ντε!) τότε απλά πείτε μου ιδέες που και πως να μπει στην αρχική σελίδα.

UGF_GreekMind
16-09-03, 14:01
Προτείνω να μπει link στα αριστερά της home page, το οποίο θα δείχνει "το σκίτσο της ενδομάδας".

Αυτό για να μην κουράσουμε τον καλλιτέχνη και για να μπορεί να κάνει "καυστικά" σχόλια στα τεκταινόμενα της προηγούμενης βδομάδας.

Επίσης θέλω link για το 80% της έκπτωσης για DSL 1024 που μας υποσχέθηκες, το cisco modem με το οποίο έκανες τις δοκιμές, free access σε όλα τα γνωστά AVS, τις playmates των ετών 1990 έως και σήμερα, να κάνεις τη γυναίκα μου να σταματήσει να με πρίζει, δύο πίτα γύρο με απ' όΛα και γενικώς ότι δικαιούμαι ως νόμιμο μέλος του ADSLgr.com :twisted:

NeK
16-09-03, 15:04
Επίσης θέλω link για το 80% της έκπτωσης για DSL 1024 που μας υποσχέθηκες, το cisco modem με το οποίο έκανες τις δοκιμές, free access σε όλα τα γνωστά AVS, τις playmates των ετών 1990 έως και σήμερα, να κάνεις τη γυναίκα μου να σταματήσει να με πρίζει, δύο πίτα γύρο με απ' όΛα και γενικώς ότι δικαιούμαι ως νόμιμο μέλος του ADSLgr.com


Αμέσως κύριε αμέσως, εφτασεεεεεεεεεεεεηηηηη.... :D


Αυτό το αριστερό μενού όμως έχει παραγεμίσει τελευταία ρε παιδιά, τι άλλο να χωρέσει το κακομίρκο; :)

Ducklord
16-09-03, 15:33
Εγώ παιδάκια δεν έχω πρόβλημα, ό,τι θέλετε κάνετε. Απλώς θα θέσω μερικούς, ως ένα βαθμό χαζούς και αυτονόητους, κανόνες...

1.
Δεν μπορώ να έχω ωράριο όταν στέλνω σταφ. Μπορεί να στείλω ένα σκίτσο δε δύο εβδομάδες, ή 2 σε μια μέρα. Μην το ονομάσετε ντε και καλά `το σκίτσο της εβδομάδας` εκτός αν κάνω καμιά πατέντα με τον Γιαννάκη (τον εμπάηρ ντε) και τα στέλνω σε αυτόν για να τα χώνει σε database του σάητ να ρολάρουν ανά χρονική περίοδο. Έτσι, όμως, χάνετε (ναι, με `ε`, εσείς) το... στοιχείο της έκπουληξης: "Αχού καλιέ, ου παπούλορντας ξανάστουλε σκίντζο! Αχού τι ωραία!"

2.
Όπως είναι λογικό, μπορείτε να κάνετε τα σκίντζα όντι τέλετε (και άμα λάχει, τα έχω και σε μεγαλύτερη ανάλυση, που-δου-έφ αν τα θέλει κανείς) μα όχι και να τα πλασσάρετε σαν δικά σας. Ναι, ναι, ξέρω, μαλακίες λέω. Όταν έχει καεί η γούνα σου όμως προσέχεις: ενώ στην ΑΚΤΟ (ναι, πέρασα και απο εκεί) πάτωνα κάθε χρόνο `λόγω ιδεολογίας`, είδα έναν μπάσταρδο να έχει κλέψει ένα σκίτσο που έκανα για μπλουζάκι της κοπέλας μου και με ελάχιστες αλλοιώσεις να το πλασάρει σαν πτυχιακή του. Δεν είπα κουβέντα μα απο τότε... Τέσπα. Απλά, αν καταφέρει κανείς να `εκμεταλλευτεί εμπορικά κάτι το οποίο υπάγεται στη δική μου πνευματική περιουσία` τουλάχιστον ας πει και σε εμένα πως το έκανε μπας και βγάλω κανένα φράγκο ;-)

3.
Λίαν συντόμως η θεματολογία θα ξεφύγει απο τα θέματα των τηλεπικοινωνιών και μόνο και θα το γυρίσω σε τεχνολογικά θέματα γενικώς. Δεν αξίζει να σας στέλνω συνέχεια σκίτσα για το `πόσο κακές είναι οι τηλεπικοινωνιακές εταιρίες` όταν έχουμε τόοοοοσους και τόσους να θάψουμε. Δε συμφωνείτε;

4.
Στείλτε ιδέες. Κάντε μου PM και οι καλύτερες θα γίνουν σγκιντζάγκια. Έτσι, για να` χουμε να το λέμε (`σκίτσο τάδε - ιδέα τάδε`. Κάτι σαν Uderzo και Gosciny..!)

5.
Κάθε φορά που θα βλέπετε ένα απο τα σκιτσάκια στο aDSLgr, θα μου στέλνετε 10 ευρώ.

Αυτά απο εμένα. Αν συμφωνείτε, είμαστε οκ.

Φιλικά
Παπιόλορδας

Υ.Γ.: Το 5, φυσικά, δεν ισχύει. Τι να κάνω με 10€;;; 160 θα σκάσω στη φόρθνετ! Στείλτε 20! 40! 800!....... Τι πάει να πει τίποτα; Κακιασμένοι... Καλά σας....

Υ.Γ.2: Έχει κανείς καμιά θέση για τεχνικό στην εταιρία του; Για γραφίστα; Για σκιτσογράφο; Για κειμενογράφο; Για κάτι, τέλος πάντων, που νά` χει να κάνει με ποντίκι και πλουκτρουλούγιου (πως λέμε `μουστουκούλουρου`); Έχω αρχίσει να ψάχνουμαι για δεύτερη δουλειά ή μετάβαση απο τη βασική μου. Όποιος έχει και δύναται, επίσης, PM me. Θένκς αδέλφια.

Ducklord
18-09-03, 02:05
Ήθελα επίσης να σας αναφέρω πως ο κάκιστος, ο τρίσκακος, ο ποταπός ο Έμπαηρ σας στερεί απο τα σκίτσα μου. Μου απαγόρεψε ρητά να στέλνω σκίτσα διότι, αν και μέχρι τώρα σας το έκρυβε, το σάητ `πατάει` σε ένα μόντεμ 28.8 που τρέχει σε ένα υπόγειο, και έτσι `δεν έχει μπάντγουιθ για τέτοιες πολυτέλειες`. Ίσως, βέβαια, και να λέω ψέματα και όπου να` ναι δείτε περισσότερα....
Τζαστ γιου γουέητ!

Φιλικά
The Lord Of The Ducks III: Return of the Pimp

MOYSYS
09-11-03, 12:54
ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΚΟΣΑΣ ΣΤΗΝ ΙΚΟΓΕΝΙΑ .ΕΧΗ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ
ΑΠΛΑ ΦΕΒΓΑΙΤΕ ΑΠΟ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ ΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΙΡΟΥΣ
ΤΗΛΕΦΟΝΙΣΤΕΜΟΥ
ΤΛ210 2388200

JediMasterMANIAC
09-11-03, 14:12
ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΚΟΣΑΣ ΣΤΗΝ ΙΚΟΓΕΝΙΑ .ΕΧΗ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ
ΑΠΛΑ ΦΕΒΓΑΙΤΕ ΑΠΟ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ ΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΙΡΟΥΣ
ΤΗΛΕΦΟΝΙΣΤΕΜΟΥ
ΤΛ210 2388200
γιατι το βλεπω σε καθε φορουμ αυτο? :P

lunatic
29-11-03, 10:26
e?

JediMasterMANIAC
29-11-03, 11:58
eeeeeεεεεε???? λολ το ειχε γραψει σε καθε subforum :p

keleytis
06-12-03, 17:16
??? PAidia me aytin tin idea me ta skitsa ti egine telika? Vlepw oti to teleytaio itan ton septemvri!

Pantws an stamatisan kakws! Papie einai TELEIA!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

ikonsgr
17-12-03, 20:16
DUCK LORD ΝΑ ΥΠΟΘΈΣΩ ΌΤΙ ΕΊΣΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟς ΟΠΑΔΌς ΤΟΥ DONALD DUCK!! :D ? Πολύ ώραία τα σκίτσα σου γιατί δεν κάνεις καμμιά πρόταση σε καμμιά εφημεριδά ή περιοδικό να στα δημοσιέυουνε και να πέρνεις και συ κάτι?

Ducklord
18-12-03, 21:40
Άεικον, αυτά που είδες είναι μάπες. Σκίτσα "στα γρήγορα" και κατευθείαν με ποντίκι γιατι βαριέμαι να ξαναεγκαθιστώ τα 95άρια ώστε να δουλεύει το "ΠΛΗΡΩΣ ΣΥΜΒΑΤΟ - ΕΥΚΑΙΡΙΑ - ΤΡΕΧΑΤΕ ΚΟΣΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ" σκάνερ μου ("κομπάη - σίμπλεξ" για όποιον αναρωτήθηκε). Θεωρητικά θα μπορούσα να κάνω αυτή τη δουλειά. Κάποτε το κυνήγησα. Κατέληξα να ξεκινήσω μια άδοξη, έμμεση συνεργασία με το Βαβέλ όπου με είχαν στο "περίμενε" και τελικά μου πρότειναν να τελειώσω ένα πλήρες κόμικ και, αν τους άρεσε, θα το δημοσίευαν και θα έπαιρνα ένα 10χίλιαρο περίπου τη σελίδα. Το πρόβλημα ήταν πως, με το συγκεκριμένο τρόπο που το σκίτσαρα (ημιζωγραφικό στιλ, ΔΕΝ έχετε ξαναδεί τέτοιο είδος σκίτσου - έμοιαζε, απο μακριά και με φαντασία, με αυτά του Sandman) μου κόστιζε 4-5 ραπιδογράφους τη σελίδα, δηλαδή γύρω στις 15-25.000 δρχ εκείνη την εποχή μαζί με τα μελάνια. Ε, να πλερώνεις και απο την τσέπη σου, δε λέει.
Τελικά κατέληξα κάπου άσχετα, διατηρώντας το σκίτσο σαν χόμπι. Ίσως, αν βαριέμαι πολύ κάποτε και έχω χρόνο (-Η- πολυτέλεια αυτή την περίοδο της ζωής μου) να σας σιάξω και μερικά γουωλπέηπερς με, επιτέλους, πραγματικά ΚΑΛΑ σκίτσα.
Ως τότε, απλά υπομονή και συνεχίστε τα παρακάλια στον ΑυτοΚΡαΤοΡία. Αν με πιέσει πολύ, και μου δώσει το μόντεμ, το ρούτερ, τους τρεις σέρβερ, το πατίνι, τον ιπτάμενο δίσκο και το μουμιοποιημένο κεφάλι του Χίτλερ που μου είχε υποσχεθεί, θα ξεκινήσω να εργάζομαι συστηματικά και φανατικά ως ένας ακόμη υπάλληλος (ο δεύτερος στη σειρά, μετά τον... ιδιοκτήτη) του αγαπημένου μας αυτού φόρουμ.

Αυτά, συνάδελφοι.
Φιλικά
Ducklord: lord of the satanic ducks of hell. Feel the fear... QUACK!

Υ.Γ.: Όχι, δεν τρελαίνομαι για τον Ντόναλντ μα όντως είναι ο λιγότερο κρυόκωλος απο όλους τους χαρακτήρες του Ντίσνευ. Πιο πολύ ήμουνα σπαιντερμανικός τυπάς, ενώ εκτίμησα δεόντως τον Δικαστή (ένας είναι ο Δικαστής). Τίποτε, όμως, και ποτέ φανατικά. Πάραυτα, πορώνομαι με Ιζνογκούντ, Έντικα (κι δώδικα άμα λάχει) καθώς και Αντιρίξ & Συμφωνίξ (ναι, έχω λίγο ανώμαλο χιούμορ).
Μετράνε και οι Μόντυ Πάϋθον στην όλη υπόθεση;

ikonsgr
19-12-03, 06:17
Αντιρίξ και Συμφωνίξ , ibanez , φανταστικός πολύ γέλιο :D . Γιατί δε πέρνεις 1 δάνειο ν'ανοίξεις δικό σου μαγαζί? :lol: :lol: 8)

Ducklord
21-12-03, 01:58
Διότι, αγαπητέ, δεν συμπαθώ τα δάνεια (!), τις τράπεζες (!!) και, το σημαντικότερο, δεν ξέρω τι θέλω (!!!).
Αυτή τη στιγμή εργάζομαι στο χώρο της πληροφορικής (μην-ψάχνεις-το-που-όχι-σε-μαγαζί) και είμαι ψιλο-καλά, αν και με σχετικά χαμηλό μισθό. Το σκίτσο είναι μια περίεργη και μπερδεμένη ιστορία. Αυτό που προτείνεις δεν είναι "δημιουργικό" μα "εμπορικό": να πουλάω κόμιξ, αν κατάλαβα καλά. Ε, μπηλήβ μη, δεν τραβάει το πράμα. Είναι μια "μέτρια", ψιλομελάτη κατάσταση που αν δεν πιάσεις... "τα έπιασες" (τα τρία σου). Το δημιουργικό, απο την άλλη, είναι πολύ τρέξιμο και δεν προϋποθέτει άτομο στη θέση μου μα ολίγον τι άνεργο και απελπισμένο νεανία που να τρέχει και να χτυπάει τις πόρτες τη μια μετά την άλλη για να βρει που θα του δίνουν 1 χιλιάρικο το καρέ. Εντωμεταξύ, πάντα μένεις με το παράπονο διότι η αμοιβή, στις "λόου - έντ" καταστάσεις πληρώνεται... "με το κιλό" και όχι "με την ποιότητα" (κλασσικό ελληνικό φαινόμενο!). Καταλήγεις να σχεδιάζεις "απλά" και όχι όπως γουστάρεις διότι έτσι τελειώνεις γρηγορότερα, ευκολότερα και με μικρότερο κόστος παίρνωντας τα ίδια φράγκα και δίχως να ικανοποιείσαι ποτέ.

Φιλικά
Παπιάρχοντας
Υ.Γ.: Τελικά, η καλύτερη ελπίδα του ΜΑΚ (Μοντέρνου Αμερικάνικου Κόμικ), το καμάρι της ήταν και η καταστροφή του: ΜακΦάρλεην. Όλοι τον μιμήθηκαν, όλοι πια βγάζουν τις ίδιες μαλακίες. Έ, ρε μάνγκα που τους χρειάζεται για να στρώσουν!

psyxakias
16-04-04, 15:32
Λοιπόν...

Κορυφή τα νέα σκίτσα του Ducklord:
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=18
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=19 <--- Όλα τα λεφτά
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=20 <--- Ποιος είπε ότι ο cosmos μπαίνει ως 100x; Έλεγξε τις IPs, εγώ μπαίνω :mrgreen: :mrgreen:
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=21
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=22
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=23 <-- Αυτό θα πει.. ΘΕΙΚΗ BANDWIDTH

Εγώ θέλω να τον ευχαριστήσω που μας τα προσφέρει... για άλλη μια φορά, έλιωσα στο γέλιο.

kadronarxis
16-04-04, 15:41
Όλα τα λεφτά στο τραπέζι για τον παπιάρχων!!!
Φοβερός είσαι βρε συ!
Τρομερά σκετσάκια.

Συγχαρητήρια μεγάλε!

Άντε γερά-Πάντα γερά

Desperado
17-04-04, 18:00
duck congratulations για 2 λογους.
1) για τα σκιτσα σου
2) για το οτι εισαι σπαιντερμανιακος (η μαλλον ησουν)

UGF_GreekMind
18-04-04, 10:22
:lol:

Και για να απαντήσω στο http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=20 , να σου πω άρχοντα ότι δεν κάνω παλαβομάρες !

:mrgreen:

psyxakias
18-04-04, 10:59
UGF_GreekMind, τώρα σε πιστέψαμε...

Ducklord
19-04-04, 02:16
Μουάχαχα! Οι κακίες σύντομα θα επεκταθούν σε περισσότερα `καλά` παραδείγματα. Ελπίζω να πέσω σε τίποτε... `παραπτώματα` κανενός, να τον περιλάβω!
Ή αυτό, ή βρώμικες και άκρως ψευδής (όχι κατ` ανάγκην βέβαια) φήμες που περιμένω σε ΠΜ για αυτούς που... θέλετε να μειώσετε! Θάφτε τους! Δώστε μου υλικό!
Σήμερα το εηντηεσελοτζηαρσάητε...
...άυριο...
...ΑΥΡΙΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ! ΜΟΥΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧχαχχαχαχαχ....χαχα...χα.....χ.......εεε..ναι..!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

cosmos
19-04-04, 08:41
LMAO ρε Ducklord! Και μόνο που πας Έντικα σε πάαααωωωωωωω (από την άλλη, ποιός δε θα πήγαινε τον Έντικα βρε; :D ) Αλλά και o Judge ανήκει χαλαρά στο Hall of Fame (με τον Bolland στο σκίτσο)!

100x; Χαχαχαχαχα, πες τα psyxakias!

Κορυφαία ΙΜJWO:
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=8
http://www.adslgr.com/features/Ducklord_Skitsa/index.php?id=19

Και εις ανώτερα τεράστιε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.