PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με mail servers της Tellas;



jeronymo
16-02-08, 13:15
Καλημέρα. Σήμερα, εντελώς ξαφνικά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
Προσπαθώντας να μπώ στα emails μου (Outlook Express) μου ζητάει Pword και Wname, ενώ είναι αποθηκευμένα, κι όταν τα δίνω επαναλαμβάνει την ερώτηση και δε με βάζει. Από το site της Τellas, δίνοντας Pword και Wname για να μπώ στην περιοχή συνδρομητών ώστε να δώ τα mails μου από εκεί, μου βγάζει σελίδα με "Ιnternet Explorer cannot display the webpage".
Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την Tellas, αλλά μετά από μία ώρα αναμονής εγκατέλειψα.
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάτι με τους mail servers της tellas σήμερα ή έχω εγώ πρόβλημα;

takisx
16-02-08, 13:20
Έχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, έιναι γενικό;
Αν ξέρει κανείς ας γράψει δυο λέξεις.
Ευχαριστώ.

pan82
16-02-08, 13:25
To πρόβλημα είναι γενικό έχουν πέσει οι διακομιστές απο σημερα στις 8 το πρωί περίπου και δε λειτουργούν οι λογαριασμοι Mail της εταιρείας. Στο τηλεφωνικό κέντρο γίνεται χαμός οπότε μη προσπαθείτε άδικα. Το ταχυτερο δυνατό το πρόβλημα θα επιλυθεί

jeronymo
16-02-08, 13:29
Tnks Pan82

GTS
16-02-08, 16:06
Επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα

blueseal
16-02-08, 18:22
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.Λέτε να κάνουν και καμία αναβάθμιση στον άθλιο server της Tellas?Το site της πάντως έχει να αναβαθμιστεί πολύ καιρό..

Stergios_K
16-02-08, 18:52
Μια από τα ίδια κι εδώ.

Πού και πού πέφτει και η τηλεφωνική γραμμή, ενώ οι αποσυνδέσεις/επανασυνδέσεις δίνουν και παίρνουν.
Έχει περίπου μια-δυο ώρες που ξανασταθεροποιήθηκαν οι γραμμές...


Μήπως έχει γίνει καμιά ζημιά με την κακοκαιρία; Πολλά καλώδια είναι ακόμα εναέρια...

gmarkop
16-02-08, 20:19
επιβεβαιώνω και εγώ το πρωί το πρόβλημα το οποίο το έχω από το πρωΐ.

jeronymo
16-02-08, 20:39
Ακόμα τίποτα από την Τ(ιποτ)ellas. Εγώ έχω πρόβλημα με τα mails και μόνο. Κατά τα άλλα internet και τηλέφωνο είναι ΟΚ (προς το παρόν).

Mouse Potato
16-02-08, 20:57
Όντως είναι γενικό το πρόβλημα. Πάγωσαν οι servers!! :p:p

pli
16-02-08, 21:04
Τα ίδια και εδώ. Κατάφερα και μίλησα το πρωί και ανέφερα το πρόβλημα.
Το πιο παλαβό στην όλη υπόθεση είναι ότι με κάλεσαν από την tellas (!!!!! πρωτοφανές θα έλεγα για tellas) για να μου αναφέρουν ότι:
το πρόβλημα είναι γενικό.... ότι προσπαθούν να το διορθώσουν.... ότι είνα Σάββατο και λειτουργούν με προσωπικό ασφαλείας... είναι και το κρύο στη μέση..... και ότι ζητούν την κατανόηση μας.... χμμμμμ
δευτέρα το βλέπω να διορθώνεται...

Mouse Potato
16-02-08, 21:42
Το πιο παλαβό στην όλη υπόθεση είναι ότι με κάλεσαν από την tellas (!!!!! πρωτοφανές θα έλεγα για tellas)

Με είχαν πάρει κι εμένα στο κιν κι όλας για να με ρωτήσουν αν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την σύνδεσή μου (επειδή είχα αναφέρει πρόβλημα) heh!

garibaldi
16-02-08, 21:47
20:45, μάλλον επιδιορθώθηκε. Να δούμε....

Mouse Potato
16-02-08, 21:59
20:45, μάλλον επιδιορθώθηκε. Να δούμε....

Yep το διόρθωσαν... :oneup: Αν και καθυστερεί πολύ να κάνει login. :hmm:

sotisdiv
16-02-08, 22:04
Παιδιά Θεσσαλονίκη ακόμα τίποτα.:down:

dread77
16-02-08, 23:18
Νέα Σμύρνη Τ Ι Π Ο Τ Α !!!!!!

jeronymo
17-02-08, 09:43
Ουάου! Ήρθαν τα emails μου! Αλλά, ξεκίνησαν τα όργανα: έξω όλα κάτασπρα και η σύνδεσή μου κατάμαυρη. Συνεχείς αποσυνδέσεiς από σήμερα. Πάγωσαν τα καλώδια λόγω χιονιού;;

sexrazat
17-02-08, 09:52
Ουάου! Ήρθαν τα emails μου! Αλλά, ξεκίνησαν τα όργανα: έξω όλα κάτασπρα και η σύνδεσή μου κατάμαυρη. Συνεχείς αποσυνδέσεiς από σήμερα. Πάγωσαν τα καλώδια λόγω χιονιού;;

Άραξε και ξεκίνα με το white album μέχρι να ξεπαγώσει η Tellas από αύριο.

vaspater
18-02-08, 14:23
Και Ηράκλειο Κρήτης το ίδιο πρόβλημα και ακόμα να αποκατασταθεί.......:whistle:

sotisdiv
18-02-08, 18:42
Ακόμα τίποτα.Μα τι γίνεται?:hmm:

Mouse Potato
19-02-08, 05:11
Θα φανώ τρελός άμα πω ότι εδώ πέρα όλα λειτουργούν ρολόι...;; Βέβαια έχουν περάσει και 10 ώρες από το τελευταίο post...

sotisdiv
19-02-08, 18:51
Ρε παιδιά συγνώμη δηλαδή αλλά κοντεύω να τρελαθώ.
Μόνο εγώ εχω το πρόβλημα πανελλαδικά?Απο την Παρασκευή συμβαίνει αυτό και σήμερα είναι Τρίτη.
Ανοίγωντας το Outlook Express ζητάει username και password συνεχώς.Μόλις κλείνεις το outlook σου κάνει και μια ωραία αποσύνδεση.Αλλος απο Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει?

Maax
21-02-08, 13:22
Μια χαρά δουλεύει το email στο τέστ που του έκανα, αν και δεν το χρησιμοποιώ.
Θεσσαλονίκη Καλαμαριά.

myob
21-02-08, 14:39
Πριν απο 2 ωρες που δοκιμασα, συνδεομαι κανονικα με τον pop server. Με τον smtp οχι. Κανει timeout.

geovision
21-02-08, 14:43
Ρε παιδιά συγνώμη δηλαδή αλλά κοντεύω να τρελαθώ.
Μόνο εγώ εχω το πρόβλημα πανελλαδικά?Απο την Παρασκευή συμβαίνει αυτό και σήμερα είναι Τρίτη.
Ανοίγωντας το Outlook Express ζητάει username και password συνεχώς.Μόλις κλείνεις το outlook σου κάνει και μια ωραία αποσύνδεση.Αλλος απο Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει?


Ρε φιλαράκι τι να σου πω με την ΤΕΛΛΑΣ. Και αρκούδες να μου πεις ότι βγαίνουν μόλις ανοίγεις το Outlook θα σε πιστέψω!!!! Μα την παναγία σου λέω!!!!!!!!:down::down::down:

Mouse Potato
22-02-08, 01:35
Παιδιά έχει διορθωθεί το πρόβλημα... Για τις αρκούδες πάντως δε ξέρω για εσάς εμένα δεν έχει εμφανιστεί καμία! ;)

netsales
22-02-08, 08:39
Δεν υφισταται προβλημα πλεον.

sexrazat
22-02-08, 09:25
Παιδιά έχει διορθωθεί το πρόβλημα... Για τις αρκούδες πάντως δε ξέρω για εσάς εμένα δεν έχει εμφανιστεί καμία! ;)

Η Μαργαρίτα, αδέσποτη σκύλα πετσί και κόκκαλο που μαζέψαμε στη γειτονιά 2-3 χρόνια πριν αρχίζει και μοιάζει με αρκούδα. Δεν ξέρω αν ξέφυγε από την Tellas αλλά το ότι κυνηγάει κάτι εξωτερικούς πωλητές των παρόχων καμιά φορά με βάζει σε σκέψεις.:hmm:

myob
22-02-08, 10:41
Δεν υφισταται προβλημα πλεον.

Πραγματι. Ηταν off, σχεδον για 2 μερες ομως. Τωρα ενταξη.

netsales
22-02-08, 11:11
Η Μαργαρίτα, αδέσποτη σκύλα πετσί και κόκκαλο που μαζέψαμε στη γειτονιά 2-3 χρόνια πριν αρχίζει και μοιάζει με αρκούδα. Δεν ξέρω αν ξέφυγε από την Tellas αλλά το ότι κυνηγάει κάτι εξωτερικούς πωλητές των παρόχων καμιά φορά με βάζει σε σκέψεις.:hmm:
lol κορυφαιο.

sotisdiv
22-02-08, 19:48
Πρέπει να είμαι ο πιο γκαντέμης.Ακόμα δεν δουλεύει.
Τεσπα.Κουράστηκα μ'αυτή την ιστορία.:evil:

Mouse Potato
23-02-08, 10:43
Πρέπει να είμαι ο πιο γκαντέμης.Ακόμα δεν δουλεύει.
Τεσπα.Κουράστηκα μ'αυτή την ιστορία.:evil:

Ακόμα;;; :confused: Ξανατσέκαρε τις ρυθμίσεις

sotisdiv
24-02-08, 20:40
Ξαναέκανα τις ρυθμίσεις απο την αρχή και όλα οκ:oneup:

Mouse Potato
24-02-08, 20:45
Τουλάχιστον εκεί είναι σταθερά τα πράγματα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.