PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναγνώριση κλήσεων με net faster;



geosoftgr
16-02-08, 13:24
Μετά από βλάβη του fritz μου στείλανε το net faster.
Με το net faster δεν μου δουλεύει η Αναγνώριση κλήσεων
Το ασύρματο τηλέφωνο είναι επάνω στο netfaster (Fon1 port).
Και από τα settings του router το Caller-ID Presentation είναι ενεργοποιημένο.

Καμιά ιδέα;

aa144
16-02-08, 13:28
Σε κανένα τηλέφωνο, σε καμία έξοδο τηλεφώνου του ρούτερ δεν έχεις αναγνώριση ή μόνο ειδικά ένα ασύρματο τηλέφωνο δεν σου δίνει αναγνώριση;

geosoftgr
16-02-08, 15:49
Σε κανένα τηλέφωνο, σε καμία έξοδο τηλεφώνου του ρούτερ δεν έχεις αναγνώριση ή μόνο ειδικά ένα ασύρματο τηλέφωνο δεν σου δίνει αναγνώριση;

Δεν έχω άλλη συσκευή με αναγνώριση να δοκιμάσω,
Αλλά η ίδια συσκευή δούλευε στο fritz

aa144
16-02-08, 19:07
Αν δεν μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιο άλλο τηλέφωνο που να έχει αναγνώριση, δεν βγαίνει συμπέρασμα. Μπορεί να είναι ασυμβατότητα του συγκεκριμένου μοντέλου που έχεις, μπορεί και όχι. Επίσης αν έχεις κάνει την πατέντα που αναφέρεται στο βιβλίο οδηγιών για να έχεις σήμα τηλεφώνου σε όλες τις πρίζες του σπιτιού, τότε αυτό μπορεί να σου χαλάσει την αναγνώριση κλήσης σε όσα τηλέφωνα συνδέσεις έτσι (μέσω φίλτρου φυσικά).

Δεν τους ζητάς να σου στείλουν πάλι έναν ΦΡΙΤΣ;

geosoftgr
16-02-08, 19:53
Αν δεν μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιο άλλο τηλέφωνο που να έχει αναγνώριση, δεν βγαίνει συμπέρασμα. Μπορεί να είναι ασυμβατότητα του συγκεκριμένου μοντέλου που έχεις, μπορεί και όχι. Επίσης αν έχεις κάνει την πατέντα που αναφέρεται στο βιβλίο οδηγιών για να έχεις σήμα τηλεφώνου σε όλες τις πρίζες του σπιτιού, τότε αυτό μπορεί να σου χαλάσει την αναγνώριση κλήσης σε όσα τηλέφωνα συνδέσεις έτσι (μέσω φίλτρου φυσικά).

Δεν τους ζητάς να σου στείλουν πάλι έναν ΦΡΙΤΣ;

Ευχάριστο aa144 για την απάντηση σου
Θ α βρω ένα άλλο τηλέφωνο με αναγνώριση και θα δοκιμάσω.
Δεν έχω κάνη την πατέντα, ένα τηλέφωνο έχω μονό συνδεμένο στο router.

από την HOL μου είπαν Frits τέλος.

aa144
16-02-08, 19:55
Εδώ υπάρχουν μερικοί που προτιμάνε το NetFaster από τον ΦΡΙΤΣ, κάνε μια πρόταση για ανταλλαγή, μπορεί να βρεθούν πολλοί ενδιαφερόμενοι.

geosoftgr
16-02-08, 20:01
Εδώ υπάρχουν μερικοί που προτιμάνε το NetFaster από τον ΦΡΙΤΣ, κάνε μια πρόταση για ανταλλαγή, μπορεί να βρεθούν πολλοί ενδιαφερόμενοι.

Θα το ψάξω λίγο ακόμα, και αν δεν βγάλω άκρη θα Postaro για ανταλλαγή,

Ευχαριστώ άλλη μια φορά για την άμεση απάντηση σου:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.